1bublina 1bublina komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Jsem nadšená. I předchozí dva díly se mi hodně líbily, ale tenhle... wow. Od začátku mě to chytlo a nepustilo až do konce. Moc se mi líbilo prolínání s minulostí do dětství JoJo. Musím vyzdvihnout, že má autorka sérii pěkně promyšlenou dopředu, protože se teprve teď vysvětlily některé věci, co nakousla v prvním dílu (třeba podoba s Trinity). Těším se na další díly.
ČV 2024: Dosud nepřečtená kniha z vlastní knihovny.

12.01.2024 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba.
Povídka Londýn byla opravdu skvělá.
Povídka Žárlivost se mi taky moc líbila, i když by mohla být o něco kratší.
Fronta byla taková divná. Odpad super.
Povídka Odd se spisovatelem mě moc nebavila. Hlavně ten začátek. Náušnice super.
ČV 2024 - 9. Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

03.01.2024 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Už to tu párkrát zaznělo a já mám stejný názor. Tenhle díl mě tolik nebavil. Četla jsem ho hodně dlouho, protože mě vlastně ani moc nezajímalo, jak to dopadne. Doufám, že další díl bude, jak jsme zvyklí: stará, dobrá amišská vražda :)

27.12.2023 4 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Dřív jsem knihy o 87. revíru přímo hltala. Teď u posledních 3 přečtených jsem si říkala "tahle byla trochu slabší.." Ale možná to nebude tím, že by byly slabší, ale třeba už se mi tolik nelíbí tenhle styl psaní. Což mě trochu mrzí, protože Eda McBaina mám ráda.
Začátek trochu nudný - neznáme nikoho, kdo tam mluví a o co jde a je to dlouhé. Pak lepší, ale některé rozhovory se hrozně táhly a přišly mi o ničem.

21.10.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Zatím se mi nestalo, aby mě kniha od Bryndzy nebavila. Hned od první stránky jsem se začetla a pak už jsem se musela nutit knihu odkládat. Čte se to úplně samo stejně jako předchozí díly i série s Erikou. Mám o něco radši sérii s Kate.

31.08.2023 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Tohle je tak milá série. Hned po přečtení prvního dílu jsem si pořídila (a přála si od Ježíška) všechny další díly a udělala jsem dobře. Čte se to úplně samo, žádné nudné pasáže. Knihy si šetřím a beru si je s sebou na dovolené, abych netahala knihu, která mě nebude bavit. Moc se těším na další díly a jsem ráda, že mě jich ještě tolik čeká.
ČV 2023 - Kniha, která je součástí série.

24.07.2023 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Těžké hodnotit. Četla jsem to opravdu dlouho. Na začátku se mi motaly postavy a když jsem si k nim konečně vybudovala nějaký vztah, tak bum a druhá část - jiní lidé, jiná doba. Ale nakonec se to všechno propojilo a byla jsem spokojená.
ČV 2023 - Kniha o zakázané lásce.

16.06.2023 4 z 5

Na úvod musím říct, že nejsem žádný velký fanoušek HP. Četla jsem knihy, líbily se mi. Viděla jsem filmy, líbily se mi. Kniha Toma Feltona? Byla milá, ale moc mě to nebavilo. Některé věci mě vyloženě štvaly. Třeba psaní o sobě ve 3. osobě. Přeslazenou předmluvu od Hermiony jsem přečetla asi jen čtvrtinu. Líbil se mi jen závěr, kdy měl v L.A. problémy.
ČV 2023 - Kniha od začínajícího autora.

10.05.2023 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

(SPOILER) Skvělé téma - většina lidí oslepne (už to je sám o sobě velký problém a klidně by toto mohlo být jediným námětem knihy) a ještě na ně útočí jedovatý kytky? Kniha mě bavila, ale mám trochu připomínky ke zpracování. Některé pasáže by si zasloužily větší rozepsání. Třeba po zabydlení v Shirlingu - najednou tam byl několikaletý skok, což mě mrzelo. Naopak tam byly rozepsané některé věci, které mě dost nudily. Hned první půlka druhé kapitoly mi přišla celkem zbytečná a nudná. Nebo Cokerovo moralizování v Tynshamu o samostatnosti žen.
ČV 2023 - Kniha, která má více než 5 cz/sk vydání.

17.04.2023 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Poslouchala jsem audioknihu, kterou čte "ten pazneht Rimmrák" - Kamil Halbich. Často jsem se smála nahlas. Hodně mě bavily ty pasáže, které byly stejné nebo hodně podobné jako v seriálu, protože seriál je moje srdcovka. Nejvíc se mi líbila část s Krytonem a konec. Budu poslouchat i druhý díl Lepší než život.
ČV 2023 - Kniha, jejíž děj se odehrává ve vesmíru.

17.04.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí kniha od autorky a zase musím dát plný počet bodů. Hrozně se mi líbí tento styl, kdy se pořád v knize něco děje, postavy přicházejí a odcházejí a já musím pořád číst a číst, dokud to nedočtu.
ČV 2023 - Kniha, která obsahuje mapu.

06.04.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Bavilo mě to od začátku do konce. Kniha hrozně odsejpala, pořád se něco dělo. Často jsem trnula, co zase Hynek vyvede, protože už to párkrát vypadalo na parádní průšvih. Ze začátku mi trochu vadil jazyk pana doktora, ale když jsem ho více poznala, tak to k němu sedělo.
Tuhle knihu jsem měla v plánu přečíst už delší dobu a teď se mi hodila do výzvy, takže jsem spokojená :-)
ČV 2023 - Kniha, jejíž hlavní postava je alkoholik.

06.04.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Díky Čtenářská výzvo! Kniha se mi moc líbila. Na začátku mi to chvíli trvalo, ale pak mě to moc bavilo. Jak už tu uváděli jiní, tak tam bylo všechno - zajímavá zápletka, napětí i láska. Byl to můj první historický román a nebýt výzvy, asi bych ho nikdy nepřečetla. Těším se na Heřmánkové údolí.
ČV 2023 - Kniha, která se odehrává v 16. století.

28.03.2023 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Tohle bylo utrpení. Obvykle nedávám knihám nízké hodnocení. Když mě nebaví, prostě je nedočtu. Neuvěřitelně se to táhlo. Asi do půlky jsem četla poctivě, pak už jsem začala některé odstavce přeskakovat. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne.
Kdysi už jsem jeden díl Reachera četla a ten mě moc bavil - Varovný výstřel.
Tento díl byl úplně jiný. Přišlo mi to uměle natahované. Třeba ten popis rozednívání před poslední akcí. Proč?
ČV 2023 - Kniha s místností v názvu.

04.03.2023 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První část knihy mě moc nebavila. Dost se to vleklo a bylo tam spousta věcí navíc, které pro příběh nebyly vůbec podstatné. Asi to mělo vybudovat napětí, ale na mě to nějak nefungovalo. Už jsem to chtěla vzdát. Ještě že jsem to neudělala. Druhá část (Mikmacké pohřebiště) - to bylo něco. A ten závěr? V jednu chvíli jsem při čtení řekla nahlas "NE!", když Steve zahlédl Louise s bílým balíkem. Při epilogu mi vstávaly vlasy.
ČV 2023 - Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga.

11.02.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Fíha, tak to bylo těžké čtení. Občas jsem musela odložit, protože mi bylo úzko ze čtení. Autorka moc dobře vykreslila atmosféru té doby a režimu. Když srovnám komunismus u nás a v Rumunsku, tak my jsme se měli ještě velice dobře. Ocenila jsem krátké kapitoly. Na konci knihy mi skoro pořád běhal mráz po zádech. Vlastně už od prvních zpráv o Temešváru.
ČV 2023: Kniha o boji za lidská práva.

31.01.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Za mě dobrý. Hned jak jsem se zorientovala v Mertonových a jejich protějšcích, mě to začalo bavit a bavilo mě to až do konce. Na vraha jsem měla jiný tip. Vlastně dva, ale nevyšel mi ani jeden :-)
ČV 2023 - Kniha, jejíž autor nosí brýle.

19.01.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Mně to přišlo skvělý. První polovinu knihy jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Pak už jsem neměla tolik času číst, takže mi to nakonec pár dnů trvalo. Bavil mě i Kříďák a tohle bylo ještě lepší.
ČV 2023 - Kniha se štítkem “tajemství” na Databázi knih.

19.01.2023 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Já z knihy takové nadšení nesdílím. Už před ní jsem četla několik knih, které dříve bývaly blogem a nikdy mi to nesedlo. Nejde to číst jako kniha. Jedině že bych si každý den přečetla jednu kapitolu.
Bylo tam na mě příliš mnoho filozofování a vadilo mi neustále poukazování na to, jak "normální" lidi špatně reagují na děti s autismem. Buď se na ně dívají příliš a nebo naopak odvracejí zrak. Co je tedy správně?
Tato kniha mi přišla dost pochmurná a ne kvůli dětem s autismem. Jako kdyby autor měl neustále depresi a byl na pokraji svých sil. Blog má zůstat blogem, nebo by před vydáním měl autor trochu poupravit formu. Napsat nějaký úvod a závěr.
ČV 2023 - Kniha, která má žlutou obálku.

16.01.2023 3 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Nečekala jsem nic moc a bylo to fakt špatný. Ale pár dnů po přečtení jsem se přistihla, že přemýšlím, co asi dělají holky cukrářky, takže mě to asi bavilo :-) Jak už tu psali jiní, Lenka se chovala jako kráva. Našla si kluka a odkopla kamarádku. Ztratila kluka a byla hnusná na mámu i na kamarádku, které ji chtěly podržet.
ČV 2023 - Kniha, jejíž autor zemřel v roce 2022

12.01.2023 2 z 5