Nekonečno vítá ohleduplné řidiče přehled

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/bmid_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4 794 794

Červený trpaslík série

1. díl >

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo
Originální název:

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers , 1989


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nekonečno vítá ohleduplné řidiče. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (114)

Rilian
03.06.2024 2 z 5

Kniha se krásně čte a je psaná s lehkým britským humorem. Důvod mého nízkého hodnocení nespočívá v knize samotné, spíše v její předloze. Jako fanoušek, který na Červeném trpaslíkovi vyrůstal, jsem při četbě měl neustále v hlavě seriálový příběh, což mi bránilo přijmout tuto románovou a v některých případech i logičtější verzi. Líbila se mi první část, která vysvětluje počátky Listerovy kariéry a seznámení s Rimmerem, ale ostatní části jsem vnímal jako upravenou verzi seriálu. Možná, kdyby byla kniha předlohou pro seriál, hodnotil bych ji jinak.
Nicméně pro všechny fanoušky bude kniha představovat bláznivou jízdu a možná vzbudí zájem shlédnout celý seriál znovu.

hanak_v_exilu
05.05.2024 4 z 5

Je to trochu něco jiného než jsem čekal. Lister je trochu cílevědomnější, Rimmer sklouzává do tragické postavy a to co se odehrává na lodi, je občas dost smutné. Vyzněním to na mě působilo podobně melancholicky, jako třídílný speciál Zpátky na Zemi. Děj je mix vybraných epizod prvních dvou sérií, kdy se něco stane tak jak si všichni pamatujeme, něco se stane v trochu jiném pořadí a něco je navíc. Protože si seriál pamatuju skoro nazpaměť, tak mě drobné i větší odchylky dost rušily. Přídavky jsou ovšem docela povedené a bez výjimky promyšlené, takže byly nejspíš ku prospěchu. Tohle není otrocký přepis seriálu, tohle je svébytná knížka jdoucí svým vlastním směrem.


159
22.04.2024 4 z 5

Kdo miluje seriál, tak ocení i knihu. Překvapilo mě kolik scén (mnohdy velice povedených) se v seriálu neobjevilo. Ale i opřes to za mě seriál pořád vede.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 211x
ve Čtenářské výzvě127x
v Doporučených64x
v Knihotéce427x
v Chystám se číst108x
v Chci si koupit36x
v dalších seznamech7x