Lepší než život

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry „Lepší než život“, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17212/cerveny-trpaslik-lepsi-nez-zivot-17212.jpg 4.3440

Červený trpaslík 2.

Literatura světová, Humor, Sci-fi
Vydáno, Argo

Better Than Life, 1991

Kniha Lepší než život

PeterBahn

Druhý díl se vydal trochu jinou cestou než díl první, jak již hezky psali předešlí vážení přispívatelé. Za mě taky velmi povedené dílko, které taky generovalo salvy smíchu!!!

Worbitka89
30.12.2020

Cau trpaslikovci! Co dodat k Red Dwarf, do kosmu?....Muj chlap se jmenuje David a naše zvire se jmenuje Holly.... Výběr je ciste nahodny... Jakoze věřím v kremikove nebe :D kez by RD mel tolik dilu jako Simpsonovi...

Eridan
16.06.2020

Kniha vyšla v roce 1991, kdy měl seriál za sebou čtvrtou sezónu. Zpracovává zejména díly Lepší než život, Trosečníci, Bílá díra, Polymorf a Pozpátku. První kniha byla takový remaster seriálu nebo chcete-li director´s cut. Starý dobrý obsah, plus pár nových příběhů a lehce vyleštěno do krásy hloubky knihy. Druhá kniha se vydává odlišnou cestou. Seriál v ní připomíná spíše pár ozvěn a volnou inspiraci. Fantazie autorů se jím nedává spoutat, tak jako v první knize, ale tvoří nové příběhy. Musím říct, že ani tentokrát jsem nebyl zklamán a výtečně jsem se bavil. Hold vzdávám Juanitě a Toustovači. A asi zkouknu film Život je krásný.

Lilith89
10.06.2020

Prostě srdeční záležitost, číst tuto knihu je lepší než život :)

Tms636
21.11.2019

trpaslíkov. jsem nekritický, musím si někdy přečíst znovu.

EsoRimmer
03.08.2019

Druhý díl se více odpoutává od seriálového základu než ten první. Příběhy ze hry Lepší než život jsou úplně jiné a dotažené k dokonalosti. Psychologie našich postav je tady probádána dokonale. To je však pouze první část knihy. Dále prozkoumáme koncepty ze 3. a 4. řady seriálu, opět zajímavě propojené mezi sebou, a dokonce dostaneme odpovědi na některé seriálové záhady.
Román také přináší pohled na to, co se stalo ve vesmíru mimo příběhy našich postav, čímž nabízí satirický pohled na naši vlastní společnost a opět ukazuje, že všední zkušenosti z našeho života se dají aplikovat i 3 miliony let v budoucnu.
A právě díky tomuto překonání seriálové skořápky je možná 2. díl o trochu lepší než ten první i Lepší než život.

jaroiva
09.06.2019

I druhý díl stál za to. Chci ten Toustovač!

Banny_L
03.04.2019

Je to prostě má srdeční a bránicová záležitost :)