Lepší než život

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry „Lepší než život“, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17212/cerveny-trpaslik-lepsi-nez-zivot-17212.jpg 4.3383

Červený trpaslík (2.)

Better Than Life (1991)

Literatura světová, Humor, Sci-fi
Vydáno:, Argo

Ali_xy
01. listopadu

Na knižní sérii Červeného trpaslíka jsou snad nejlepší právě ty drobnosti, které v seriálu nejsou, ty vtipy, které kolikrát ani tolik nevyzní a především - můj oblíbený toustovač zde dostává o dost více prostoru :-)

DericCaster

I zde musím napsat: Pro fandy seriálu je to prostě povinná četba. Další díl Trpaslíkovské série a další skvost britkého humoru. Na Červeném trpaslíku mě kromě humoru baví i jeho úžasná nadčasovost ;)

Sharru-ken

Hodnocení stejné jako Nekonečna. Co k tomu napsat? Asi to samé co k Nekonečnu. Ať žije Červený trpaslík!!!

Ivan F

Ani lepšie, ani horšie než Nekonečno víta ... ale ruku na srdce, už to nie je ono, čas je sviňa a to čo bolo super v rokoch 90tych, už teraz také "wau" nie je. Avšak stále poteší ... len opísaný osud našej Zeme, tomu sa asi nevyhneme.

vlkodlaq

Nejvíc jsem se těšil na věci, které v seriálu nejsou. Rozhodně jsem nebyl zklamán. Třeba návrat Listera na Zemi je skvělý.

Jane007

Skvělá knížka, která krásně doplňuje skvělý seriál. Nemohu než doporučit.

Govrid
25.12.2017

Kniha nebyla špatná, ale až moc zápletek ze seriálu - konec je nejzajímavější.

Viky007
19.12.2017

Přestože jsem se dost bavila, musím dát o hvězdičku míň. Ta překombinovanost byla prostě šílená. Občas jsem si říkala, co za drogy autoři berou :-D. Prostě jsem se v tom trochu ztrácela. Jinak ale super - hlavně u závěrečné scény s polymorfem jsem umírala smíchy.

Gustik5
10.11.2017

Dost možná lepší, nežli díl předchozí, je to i více "odkloněné" od seriálové předlohy, hlavně co se Hry týče. Přesto se to nemůže rovnat s genialitou seriálu, díky němuž nejsem schopen hodnotit cokoli, co s ním má něco společného, objektivně proto opět 4*...

Ajinka126
30.07.2017

Tohle je prostě skvost na moji knižní poličce. Jen stále nevím, zda bych vám měla doporušit knihu nebo rovnou seriál, na který se dívám stále dokola:).

nycol
06.07.2017

Miluju Listra :).

thomascz84
16.01.2017

Červený trpaslík je světová klasika, která dokáže bavit ještě dlouhá léta. Věřím že jednou si ho přečte a pobaví se u něj i můj syn který má teprve 3 roky.

Ninjer
15.12.2016

"Večírek skončil, Jittermane."
"Hele," odsekl Tonto s náznakem úsměvu. "Večírek nikdy neskončí, dokud nezbyde k pití jenom Cinzano!"

Ve druhém díle opět parta z Trpaslíka prožije několik epizod seriálu, ale kromě několika málo situací a dialogů úplně jiným způsobem.
Místy je to naprostá paráda, protože děj není epizodní, ale krásně na sebe navazuje a je zde několik skvělých nápadů a nových, zatraceně vtipných scén.
Bohužel útěk z virtuální hry Lepší než život mi moc zábavný nepřišel, často byl spíš nepříjemně znepokojující. O Rimmerovi v ženském těle, který je nucený k prostituci, jsem si číst nepotřeboval.

Horší než první díl, občas trochu nuda, ale občas to stojí za to.

Šest dutohlavů z deseti.

Terien
11.04.2016

Lister za 15min svaří z ocelových dveří a trubek protikyselinový oblek do kterého nezatéká? :D To by myslím nedokázal i McGyver. Ále tak dobře, podobný zřeštěnosti byli i seriálu - na co třeba má hornický laser tepelně řízené střely? :) obří hořící meteorit ve vesmíru? :) ale o to tu nejde, jde o zábavu.

kurtacobainova
06.03.2016

cerveny trpaslik serial,kterej nema chybu,nejvtipnejsi,knizka fajn jen takova zdlouhava...ale docetla jsem ji:-)

DRALI
31.12.2015

Miluji Červeného Trpaslíka. Pro mne není lepšího seriálu. Bohužel knížky mi přijdou o hodně méně vtipné a tak jako utahané. Ano, celé universum hezky rozšiřují, takže pro fanoušky je to určitě povinnost. Ale seriál je seriál - nepřekonatelný!!! To samé platí u všech čtyř knih.

bibi.r
27.07.2015

No nevím, tohle bylo trošku divnější.
Za prvé se děj hodně odklonil od toho, jak známe seriál.
A za druhé snad teprve tady jsem si uvědomila, jak důležitá snad "měla být" Kochanská pro Listera, protože v TV seriálu, její pozice tak silná rozhodně nebyla.

Damato
23.05.2015

Přivedl mě k této knize nepřímo můj syn, ač rád a hojně čte, nikdy se moc nesměje a když jsem uslyšela smích z jeho pokoje, připadlo mi to zvláštní. Když odešel, šla jsem se kouknou na tu zvláštnost - a už byla moje. Jen pozor, nesmí se číst ve vlaku, nebo vůbec v hromadných dopravních prostředcích, jinak si lidi budou myslet, že jste blázni.

Monika_cz
09.03.2015

Moc se mi líbila počítačová realita, opět nechyběly vtipné hlášky.

Patapuf
17.06.2014

Možná je to tím že seriál znám nazpamět, ale nepřišlo mi to jako něco moc vtipného... a když to srovnám z Neschopností, tak by to bylo na jednu hvězdu....

p.a.
25.07.2013

Míň humoru než v seriálu. Divnej konec. Postavy mi byly sympatické jen proto, že je mám rád z TV seriálu. Na druhou stranu získal více místa Toustovač, což je velké plus této knihy.

Byxy123
05.07.2013

Na tuto knihu se dá napsat jen, že takový konec jsem nečekala :D A myslím, že je lepší než první díl.

bookcase
28.03.2013

I tento díl byl skvělý, bavila jsem se stejně jako u prvního.

FMJ
25.03.2013

Hned po dočtení předchozího dílu,který byl perfektní jsem se pustil do dalšího a ten mě lákal už jen názvem,protože se jmenuje jako jedna z mých nejoblíbenějších epizod a byl jsem zvědav jak bude rozsáhlá v knižní podobě.Wooooow! Celá kniha je stejná jízda jako předchozí díl a já se znovu bavil stránku po stránce. PS:Představa ideálního života podle kocoura byla perfektní.A Kocour dostál toho co o něm víme z seriálu,že je povrchní ůchyl. PPS:při přečtení věty Rimmre ty jsi varle jsem se nemohl přestat smát,protože když si dáte dohromady předchozí děj tak je to geniální vyjádření. 100%

Eseter
19.02.2013

Další díl Červeného trpaslíka, tentokrát s hrou LNŽ. Mám pocit, že Grant umí trochu kočírovat Naylora, aby to zbytečně nepřeháněl se sentimentalitou, a tak se mi i tenhle díl líbil. Jede vlastně ve stejném duchu jako Nekonečno. Ale stejně jsem ráda, že pro seriál neměli neomezený rozpočet, a tak nemohli popustit uzdu fantazii jako v knihách a mohli se víc soustředit na vtipné dialogy.

cathyblack
02.07.2012

Víte, i přes komentáře tipu: První díl byl nejlepší vedu svou a pravím: Tento díl je nejlepší! (pro mne). Bavila jsem přesně tak, jako u TV-seriálu. Jen kdybych si dokázala hochy z červéného trpaře představit po svém a né jakožto vidinu mých tuze oblíbených seriálových hrdinů! Postava Rimmera je tak lidsky nemožná až je nádherná! Navždy už ale bude Rimmer mluvit, pohybovat se a hlavně vypadat - jako Chriss Barrie, jen s ošklivým Há na čele..

gogo

o trochu slabší, než první díl