Lepší než život

Lepší než život https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17212/bmid_lepsi-nez-zivot-pzi-17212.jpg 4 557 55

Červený trpaslík série

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry „Lepší než život“, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Better Than Life , 1991

Ninjer
15.12.2016 3 z 5

"Večírek skončil, Jittermane."
"Hele," odsekl Tonto s náznakem úsměvu. "Večírek nikdy neskončí, dokud nezbyde k pití jenom Cinzano!"

Ve druhém díle opět parta z Trpaslíka prožije několik epizod seriálu, ale kromě několika málo situací a dialogů úplně jiným způsobem.
Místy je to naprostá paráda, protože děj není epizodní, ale krásně na sebe navazuje a je zde několik skvělých nápadů a nových, zatraceně vtipných scén.
Bohužel útěk z virtuální hry Lepší než život mi moc zábavný nepřišel, často byl spíš nepříjemně znepokojující. O Rimmerovi v ženském těle, který je nucený k prostituci, jsem si číst nepotřeboval.

Horší než první díl, občas trochu nuda, ale občas to stojí za to.

Šest dutohlavů z deseti.

Terien
11.04.2016 4 z 5

Lister za 15min svaří z ocelových dveří a trubek protikyselinový oblek do kterého nezatéká? :D To by myslím nedokázal i McGyver. Ále tak dobře, podobný zřeštěnosti byli i seriálu - na co třeba má hornický laser tepelně řízené střely? :) obří hořící meteorit ve vesmíru? :) ale o to tu nejde, jde o zábavu.

kurtacobainova
06.03.2016

cerveny trpaslik serial,kterej nema chybu,nejvtipnejsi,knizka fajn jen takova zdlouhava...ale docetla jsem ji:-)

DRALI
31.12.2015 3 z 5

Miluji Červeného Trpaslíka. Pro mne není lepšího seriálu. Bohužel knížky mi přijdou o hodně méně vtipné a tak jako utahané. Ano, celé universum hezky rozšiřují, takže pro fanoušky je to určitě povinnost. Ale seriál je seriál - nepřekonatelný!!! To samé platí u všech čtyř knih.

bibi.r
27.07.2015 3 z 5

No nevím, tohle bylo trošku divnější.
Za prvé se děj hodně odklonil od toho, jak známe seriál.
A za druhé snad teprve tady jsem si uvědomila, jak důležitá snad "měla být" Kochanská pro Listera, protože v TV seriálu, její pozice tak silná rozhodně nebyla.

Damato
23.05.2015 5 z 5

Přivedl mě k této knize nepřímo můj syn, ač rád a hojně čte, nikdy se moc nesměje a když jsem uslyšela smích z jeho pokoje, připadlo mi to zvláštní. Když odešel, šla jsem se kouknou na tu zvláštnost - a už byla moje. Jen pozor, nesmí se číst ve vlaku, nebo vůbec v hromadných dopravních prostředcích, jinak si lidi budou myslet, že jste blázni.

Monika_cz
09.03.2015 5 z 5

Moc se mi líbila počítačová realita, opět nechyběly vtipné hlášky.

Patapuf
17.06.2014 3 z 5

Možná je to tím že seriál znám nazpamět, ale nepřišlo mi to jako něco moc vtipného... a když to srovnám z Neschopností, tak by to bylo na jednu hvězdu....

p.a.
25.07.2013 3 z 5

Míň humoru než v seriálu. Divnej konec. Postavy mi byly sympatické jen proto, že je mám rád z TV seriálu. Na druhou stranu získal více místa Toustovač, což je velké plus této knihy.

Byxy123
05.07.2013 5 z 5

Na tuto knihu se dá napsat jen, že takový konec jsem nečekala :D A myslím, že je lepší než první díl.

bookcase
28.03.2013 5 z 5

I tento díl byl skvělý, bavila jsem se stejně jako u prvního.

FMJ
25.03.2013 5 z 5

Hned po dočtení předchozího dílu,který byl perfektní jsem se pustil do dalšího a ten mě lákal už jen názvem,protože se jmenuje jako jedna z mých nejoblíbenějších epizod a byl jsem zvědav jak bude rozsáhlá v knižní podobě.Wooooow! Celá kniha je stejná jízda jako předchozí díl a já se znovu bavil stránku po stránce. PS:Představa ideálního života podle kocoura byla perfektní.A Kocour dostál toho co o něm víme z seriálu,že je povrchní ůchyl. PPS:při přečtení věty Rimmre ty jsi varle jsem se nemohl přestat smát,protože když si dáte dohromady předchozí děj tak je to geniální vyjádření. 100%

Eseter
19.02.2013 4 z 5

Další díl Červeného trpaslíka, tentokrát s hrou LNŽ. Mám pocit, že Grant umí trochu kočírovat Naylora, aby to zbytečně nepřeháněl se sentimentalitou, a tak se mi i tenhle díl líbil. Jede vlastně ve stejném duchu jako Nekonečno. Ale stejně jsem ráda, že pro seriál neměli neomezený rozpočet, a tak nemohli popustit uzdu fantazii jako v knihách a mohli se víc soustředit na vtipné dialogy.

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Víte, i přes komentáře tipu: První díl byl nejlepší vedu svou a pravím: Tento díl je nejlepší! (pro mne). Bavila jsem přesně tak, jako u TV-seriálu. Jen kdybych si dokázala hochy z červéného trpaře představit po svém a né jakožto vidinu mých tuze oblíbených seriálových hrdinů! Postava Rimmera je tak lidsky nemožná až je nádherná! Navždy už ale bude Rimmer mluvit, pohybovat se a hlavně vypadat - jako Chriss Barrie, jen s ošklivým Há na čele..

gogo
30.11.-0001 5 z 5

o trochu slabší, než první díl

humorné sci-fi

Autoři knihy

Doug Naylor
britská, 1955
Rob Grant
britská, 1950

Kniha Lepší než život je v