Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/big_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4.4712
Série:

Červený trpaslík 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Sci-fi

Vydáno: , Argo
Originální název:

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers, 1989


více info...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Koza3
16. března

Trošku jsem si dal reparát z Trpaslíka a sjíždím všechny série hezky od začátku. Jasně, viděl jsem je tolikrát jako plakát s tenistkou, jak se škrábe v zadku, ale tohle se neokouká. Byl jsem taky zvědavý jestli je desátá série takový shit, jako před lety a bohužel se mi to potvrdilo. Každopádně knižní zpracování (o kterém nevím zda je teda předloha nebo inspirace seriálem, protože vznikla v roce 1989), je odlišná a nemusí každému sednout. Příběhy jsou široké a to co znáte z krátké epizody, kde se to rychle posouvá je tady rozpracováno do většího detailu. Pro trpaslíkofily je tady toho hodně. Jak se potkal Rimmer s Listerem, jaký byl večírek u kapitánova (teda spíš kapitánčina) stolu a polévkou Gaspacho, proč vlastně randila Kochanská s Listerem a spousta dalších zajímavostí. Určitě povinnost pro skalní fanoušky, ale berte to jako jiné médium. Stejně jako se nedá srovnávat Hra o trůny kniha a seriál, protože to jsou jiné nosiče, tak nemůžete srovnávat tohle. Je to trošku smutnější, depresivnější, ale vtípky tam pořád jsou. Za mě topka a za dalších deset let si sjedu ještě jednou.

klara1550
08. března

Po trošku nudném úvodu jsem se dost bavila. Nutno říct, že asi i proto, že znám seriál, takže jsem si dokázala přesně představit, jak kdo vypadá, jakou intonací co říká... Oceňuju skvělé vypracování psychologie jednotlivých osob - tenhle díl má 200 stran a mám pocit, že postavy dobře znám. To se někdy nestane ani u 600 stránkových knih. A taky tam člověk nachází sám sebe, že... hlavně v Rimmerovi. :D


Corso
26. února

Akoze fajn, v podstate namiesane z ingrediencii ako kedysi Stoparov sprievodca. Ale lepsie je to vidiet :)

tlllk
18. února

Ak poznáte serial v podstate Vás nič neprekvapí, pracne tvorená pointa je Vám jasná už desiatky strán vopred. Ale splnil som čitateľskú výzvu a ani to dlho netrvalo.

Vendy1993
02. února

Naprostá bomba. Samozřejmě jsem nejprve viděla seriál a jelikož je to skoro doslova opsané tak jsem věděla co a jak, ale to byla taková paráda. Četla jsem to v MHD a řechtala jsem se kolikrát, že si lidi museli myslet, že jsem magoooor ;)
Jelikož je to už celkem dlouho, co jsem seriál viděla, tak jsem byla moc ráda, že jsem se na Červeného trpaslíka mohla vrátit :)

Kory98
17. ledna

(e-kniha) Tentokrát jsem se nemohla do knihy vůbec začíst, prvních 300 stránek jsem skoro protrpěla a říkala jsem si, co je to za blbost. Ale další část, kdy Lister zůstane sám na palubě Červeného trpaslíka, to už je jiné kafe. Přibude sitcomového humoru, kterému se musíte smát i kdybyste nechtěli. Sice jsem fanda sci-fi, ale tato série mě doposud míjela, neviděla jsem ani seriál. Určitě to sice nebude moje srdcovka, ale musím upřímně uznat, že má své kouzlo :-) Pouštím se do dalšího dílu.

AnDyB
12. ledna

Dostala jsem jako audioknihu a zážitek prostě pecka. Jako fanynka seriálu, jsem hltala každé slovo. Moje ranní rutina při přípravě do práce. Navíc audioknihu namluvil sám Rimmer (Kamil Halbich) takže o to živější představa :D :)

bookemma
04. ledna

Seriál jsem nikdy neviděla, a krom občasných hlášek svých seriálově vzdělaných přátel, jsem s k této kultovní sérii nikdy ani nepřiblížila. Potom jsem ale koupila na poslední chvíli e-knihu jako vánoční dárek a protože na mě svítila ve složce nejnověji stažené, řekla jsem si, proč ne. To teda byla jízda!!
Trošku mi to připomínalo Stopařova průvodce, hlavně tím dokonalým a inteligentním humorem, ale jsem si jistá, že kdybych nejprve četla Trpaslíka a až potom Průvodce, připomínalo by se mi to přesně naopak.
Už se těším na pokračování a jakmile budou knihy přečteny mířím na seriál!
Asi jsem si ocitla v nějaké návykové hře...sakra!

1