Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Rob Grant a Dough Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17210/cerveny-trpaslik-nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-17210.jpg 4.4556

Červený trpaslík (1.)

Literatura světová, Humor, Sci-fi
Vydáno:, Argo

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers (1989)

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

EsoRimmer

Pro fanoušky seriálu je to určitě nutnost, ale kniha dokáže pobavit i čtenáře bez znalosti TV díla. Není přesným opisem toho, co se děje v seriálu, ale drží se základní dějové linky, kterou rozvíjí a doplňuje. Hlavním plusem je, že spojuje rozdrobené seriálové příběhy v jeden velkolepý celek a k tomu přidává ještě něco navíc.
Styl psaní je jednoduchý, takže také dobře a rychle čtivý, prošpikovaný tím nejlepším z britského humoru, a to nejen v legendárních hláškách hlavních hrdinů, ale i v jazyku vypravěče.
Jedinou nevýhodou je překlad, který vůbec nerespektuje to, co v seriálové verzi vytvořili překladatelé České televize. Originální seriálové nadávky převádí do češtiny bez skurpulí, a proto se v knize objevuje oproti seriálu až zarážející množství vulgarit.

jaroiva

No, pozdě, ale přece... neviděla jsem seriál a ke knížce jsem se dostala až teď.
A možná, že se mi to líbí víc, než kdybych to znala od mala. Kromě specifického humoru se tu dají najít pasáže, které donutí k zamyšlení nad vlastními hodnotami.
Určitě budu pokračovat s dalším dílem... a možná... , možná že se i podívám na seriál.

laepus

Červeného trpaslíka miluju a tohle nijak nezaostává za seriálem. Naopak v mnoha věcech jde dál - člověk se tak dozví spoustu dalších věcí, které v televizi nebyly, např. před samotným odletem či to, že Lister vlastně chtěl záměrně do stáze a nebyla to náhoda. Parádní je scéna, kdy najdou Krytona, který se stará o hromadu mrtvol a Lister krásně sjede Rimmera. Hlášky fungují i na papíře a Lepší než život je tady opravdu mnohem lepší než život - kdyby tohle měli natočit přesně podle knihy, tak by rozpočet jediného dílu za speciální efekty asi překročil rozpočet celého seriálu. Rozhodně se těším na další díly, stejně tak na to, až si zase sjedu celý seriál na videu. PS Všimli jste si těch výrazů "televize, video" Už jsem holt starší ročník, zhruba tak tři miliony let a člověk musí držet poetiku Červeného trpaslíka :)

Banny_L

ČT je úžasný seriál..snad proto člověk v očekávání je knížkou poněkud zklamán.. Chyběl mi tam Holly, který v knížce více řídí loď a méně si dělá srandu z posádky. Uvidíme v dalších dílech.. Každopádně absence některých hlášek mě opravdu mrzí, jelikož "Do kosmu" by snad již mělo i vytesat :)

E.Hyde

Miluju serial, a tak jsem se s radosti vrhla na knizku. A s nemensi radosti jsem ji docetla a odlozila. Bohuzel kniha skoro vubec nezachycovala atmosku serialu. Rimmerovo "ku*va" me tahalo za oci az do temene, zasmala jsem se vsehovsudy snad dvakrat. Asi jsem cekala moc, ale myslim, ze to slo napsat tak, aby si ctenari smichem strikli do gati.

Hotovson
27.11.2018

Je pravda, že kdybych neznal seriál, tak by mi to zřejmě nebavilo, ale takhle je to pěkný čtení, který až na začátek a pár drobností kopíruje seriál.

Určitě ale napřed doporučuju seriál a až potom knížku.

Ptah25
19.11.2018

Á, výborně! Ten kousíček navíc. V tom to je.
V kolik vstáváme?
No, brzo! V půl deváté.
Ne, dřív. Už v sedm.
A co v šest?
Ne, přesně v půl páté.

Ano, v knize je ten kousek navíc, ale pokud jste fandové seriálu a hlášky už stejně znáte zpaměti, tak nic moc nového v knize nenajdete, nicméně pokud jste magoři, tak je to dobrý materiál pro doplnění komplexních znalostí o vesmíru Red Dwarf.

BernardBlack
13.10.2018

Pro fanoušky seriálu povinnost.Navíc není jen jeho kopií, ale obsahuje i vtipný "matroš" navíc.
Ideální na kratší cestu (tzn nejen tu 3 miliony let dlouhou:), kdekoliv se začtete, skvěle se pobavíte (jen pozor at Vás nepřepadne nějaký magoooor:)

humor humorné sci-fi

Autoři knihy