Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/big_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4.3634
Série:

Červený trpaslík 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Sci-fi

Vydáno: , Argo
Originální název:

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers, 1989


více info...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Pavla181
20. září

Seriál jsem nikdy neviděla, ale kniha si mne získala od první kapitoly. Tenhle styl absurdního humoru možná nesedne každému, ale já se do něj úplně zamilovala. Rozhodně doporučuji.

DzordanoChruno
24. května

Boli ste niekedy v piatok večer v uliciach anglických miest? Videli ste tie indivíduá, lúčiace sa so slobodou v našom hlavnom meste, kúpať sa vo fontáne, či močiť v strede námestia? Potom je vám jasné, že absurdný humor mohol vzniknúť jedine v Anglicku. Pre človeka s IQ čo len o trochu vyšším ako má toastovač, tam totiž iná úniková cesta medzi prítomnosťou a neodvratnosťou smrti neexistuje. Obe v tejto knihe dostávajú riadne na frak, škoda len, že aj ten Lister je so špinavými spodkami tak odporný, že mi príde dokonca Rimmer sympatickejší :-)


Pavčule
23. května

Televizního trpaslíka miluju už od dětství ,ale dlouho jsem neměla tušení, že je i knižní podoba . Nicméně koupě rozhodně nelituju .

PeterBahn
06. ledna

Po shlédnutí seriálu, první epizody myslím do dílů „Zpátky v Červeném“ jsem objevil knihy. Zakoupil první díl a začal číst. Ze začátku jsem trochu vrávoral, ale po pár stránkách jsem přijal „knižní hru“ pánů autorů a už se jen bavil. Pamatuji si, jak jsem čekal na vlak v Hulíně, čta knihu, a hlasitým výbuchem smíchu hala ztichla a nevěřícně směrem ke mně kroutili hlavou... Oceňuji vykreslenější "před-příběhy" a "post-příběhy", které v seriálu nebylo možné shlédnout a taky mnohé prozradily... První díl asi nejlepší, ale s velkou chutí jsem pročetl všechny čtyři. Až z DBK se dovídám, že v roce 2020 vyšel i pátý díl. Ten mne asi čeká…:-)

Eridan
13.06.2020

Kniha vyšla v roce 1989, kdy měl seriál za sebou první dvě sezóny a před sebou ještě dalekou cestu. Více nebo méně v ní narazíme hlavně na epizody Konec, Ozvěny budoucnosti, Kryton, Já na druhou a Lepší než život. Některým fanouškům se kniha příliš nelíbí a musím říct, že i já jsem byl zejména první polovinou knihy překvapen. Proč? Člověk očekává seriál, ale autoři pracují s knihou a chtějí maximálně využít její potenciál. V seriálech sází na skeče a povrchní charaktery, rychlý děj. Marnivý kocour, neurotický Rimmer, pohodářské prasátko Lister a uklízecí maniak Kryton. (Ne)souhra těchto charakterů vyvolává komické situace. V knize tohle všechno samozřejmě nechybí, ale dostaneme i hlubší vhled do postav, do jejich mysli, přemýšlení a charakterů. Musím říct, že občas mi bylo Rimmera nebo Listera líto. Postavy najednou získávají na lidskosti a není to jen výplach smíchem. Myslím, že to je to, co lidem očekávajícím smích od začátku do konce nemusí sednout. Já jsem si zvykl a přijal to. Oproti seriálu se dozvíte spoustu detailů navíc (jak se poznal Lister s Rimmerem, proč se Lister upsal službě na Trpaslíku nebo proč šel do stáze). Vše je navíc propojeno do jednoho příběhu. A některé myšlenky jsou propracovány víc, než jim seriál dovolil, něco je dokonce od seriálu odlišné. Takže se nemusíte bát, že znalost seriálu pro vás bude handicapem. Doporučuje pět z pěti toustovačů!

Worbitka89
16.05.2020

A mě se to líbilo! Je to nezbytnost pro pravé fandy Červeného trpaslíka!

Zozolle1
01.01.2020

Jakožto fanynka tohoto seriálu, jsem doufala, že stejně zábavná bude i kniha. Bohužel, kniha je úplně jiná a zábavné jsou tak první 2 kapitoly. Vážně, mě to hodně zklamalo.

Bakana
16.12.2019

Miluji televizní seriál, viděla jsem ho několikrát. Upřímně si myslím, že seriál je o něco lepší než kniha, ale i kniha je k popukání a na dovolenou výborné čtení. Zejména tedy 1. část, další díly, Lepší než život a hlavně Pozpátku, už bych nazvala spíš tragikomickými...

1