Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/bmid_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4 788 112

Červený trpaslík série

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers , 1989

Vendy1993
02.02.2023 5 z 5

Naprostá bomba. Samozřejmě jsem nejprve viděla seriál a jelikož je to skoro doslova opsané tak jsem věděla co a jak, ale to byla taková paráda. Četla jsem to v MHD a řechtala jsem se kolikrát, že si lidi museli myslet, že jsem magoooor ;)
Jelikož je to už celkem dlouho, co jsem seriál viděla, tak jsem byla moc ráda, že jsem se na Červeného trpaslíka mohla vrátit :)

Kory98
17.01.2023 4 z 5

(e-kniha) Tentokrát jsem se nemohla do knihy vůbec začíst, prvních 300 stránek jsem skoro protrpěla a říkala jsem si, co je to za blbost. Ale další část, kdy Lister zůstane sám na palubě Červeného trpaslíka, to už je jiné kafe. Přibude sitcomového humoru, kterému se musíte smát i kdybyste nechtěli. Sice jsem fanda sci-fi, ale tato série mě doposud míjela, neviděla jsem ani seriál. Určitě to sice nebude moje srdcovka, ale musím upřímně uznat, že má své kouzlo :-) Pouštím se do dalšího dílu.

AnDyB
12.01.2023 5 z 5

Dostala jsem jako audioknihu a zážitek prostě pecka. Jako fanynka seriálu, jsem hltala každé slovo. Moje ranní rutina při přípravě do práce. Navíc audioknihu namluvil sám Rimmer (Kamil Halbich) takže o to živější představa :D :)

bookemma
04.01.2023 5 z 5

Seriál jsem nikdy neviděla, a krom občasných hlášek svých seriálově vzdělaných přátel, jsem s k této kultovní sérii nikdy ani nepřiblížila. Potom jsem ale koupila na poslední chvíli e-knihu jako vánoční dárek a protože na mě svítila ve složce nejnověji stažené, řekla jsem si, proč ne. To teda byla jízda!!
Trošku mi to připomínalo Stopařova průvodce, hlavně tím dokonalým a inteligentním humorem, ale jsem si jistá, že kdybych nejprve četla Trpaslíka a až potom Průvodce, připomínalo by se mi to přesně naopak.
Už se těším na pokračování a jakmile budou knihy přečteny mířím na seriál!
Asi jsem si ocitla v nějaké návykové hře...sakra!

SONP
28.10.2022 5 z 5

Pro ortodoxní RedDwarfisty absolutní povinnost. Pro ostatní nevím, protože se též řadím mezi velké fanoušky tohoto kultovního seriálu. Mě tedy nejvíce nadchly technické a další detaily, které v knize jsou a v seriálu pochopitelně být nemohly. Zejména jde o rozlehlost samotné těžařské lodi, po které jezdí dokonce metro, no a samozřejmě závěrečné pasáže ve hře Lepší než život, které byly totální psychedelií. A pochopitelně, pokud to je celé načtené českým hlasem samotného Arnolda J., zvaného "Eso" či "Stará vojna", pak tomuto dílku nemohu dát méně než 110%!

Nikusha
23.06.2022 5 z 5

Seriál úplně miluju, znám ho nazpaměť a ke knížce jsem se dostala zvláštním způsobem. Zdál se mi sen, že jsem v knihovně a půjčila jsem si Červeného Trpaslíka. Pak se jsem se probudila a pamatovala jsem si to a hned jsem si zjišťovala jestli taková kniha existuje a ejhle! A je to super! Narozdíl od seriálu kniha začíná tím, jak se Lister seznámil s Rimmerem a jak se dostal na Trpaslíka. Je to tak vtipné, musím se pořád usmívat, miluju ty přirovnání a slovní obraty. Ten humor je geniální. Jsem ráda, že se mi o tom zdálo, jinak by mě asi ani nenapadlo, že má Trpaslík knižní zpracování. Hned se vrhám na další díly!

Pítrs85
05.05.2022 2 z 5

Není to tak vtipné jako legendární seriálová předloha, ale pokud máte Red Dwarf pořádně nakoukaného a při každé větě si k jednotlivým postavám přiřazujete obličeje herců, hned je to zase o něco větší bžunda (hlavně výrazivo mistra Chrise Barrieho). Překvapila sprostá mluva, ale jak to tady tak čtu, tak to je spíše problém překladatele a v knížce to působí docela rušivě (Rimmer přeci sprostě nemluví a slovo "kurva" by nevyslovil snad nikdy). Ale jinak spokojenost, především s poslední částí, která v seriálu nikdy nebyla.

haWranka
19.04.2022 5 z 5

Miluju seriál, znám ho nazpaměť. A první dvě řady jsou obzvlášť skvělé. Tady jsem si mohla užít svoje oblíbené historky a k tomu ještě se dvěma bonusy. Jedním je náhled do myšlení postav, které jsou tak člověku mnohem blíž. A druhým byl poslech audioknihy, protože předčítal skvělý Kamil Halbich alias Arnold J. Rimmer. Těším se na další díly!

Kochy84
22.02.2022 5 z 5

Jako velký fanoušek seriálu jsem si nemohl nechat ujít i knihu. Četl jsem ji asi před patnácti lety a tehdy mi přišla taková nemastná neslaná, překombinovaná a zbytečná. Dál jsem ji ještě jednu šanci a tentokrát to bylo výrazně lepší!
Zatímco seriál ve dvaceti minutách nemůže obsáhnout různé motivace a pozadí, v knížce se autoři můžou klidně rozkecat a tak se třeba dozvíme, jak se vlastně stalo, že se Lister octl na Trpaslíku a kdy se ve skutečnosti (a za jakých okolností) poprvé potkal s Rimmerem. Je tam i spoustu scén, které by v televizi byly prostě příliš drahé (Lepší než život). Celé je to navíc protkané humorem, který prostě k trpaslíkovi patří.
Jen jednu věc bych vytkl a to je překlad. Některé výrazy byly naprosto zbytečně vulgární, nejsem puritán, ale zrovna Trpaslík obohatil světový jazyk o krásnou nadávku Smeg, tak nechápu proč v knize musím číst běžné Kurňa a horší.. tedy chápu, protože překladatel zřejmě není fanoušek Trpaslíka.
Dál jsem si předsevzetí, že tenhle kratičký komentář napíšu tak, aby neobsahoval ani jednu hlášku z Trpaslíka. Mám za to, že hláškovat je pasé jak klobouky..sakra.....

wendulka321
22.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem ve formě audioknihy a bylo to super, Červeného Trpaslíka vám čte sám Rimmer (Kamil Halbich) to nemá chybu!

Karnager
19.01.2022 5 z 5

Můj oblíbený typ humoru

Thalin
10.01.2022 5 z 5

Na seriálu jsem vyrostla a zbožňuju ho. Knihy jsem dlouho odkládala ze strachu, že mě zklamou, jako tomu bylo u některých dílů Stopařova průvodce. Ale nestalo se. Dozvíme se něco víc ze života postav před naloděním na Trpaslíka a i ostatní linky kolem mě chytly. Líbí se mi, že tu jsou věci vysvětlené jinak, než v seriálu, trošku hrubších stylem. Přeci jen, seriál zná hodně lidí zpaměti, byla by nuda číst jen jeho přepis. A že je trošku vulgárnější mi taky dává smysl. Vždyť Lister je hovádko z dělnické třídy a vagabund, takže je to takové autentičtější. Bavila jsem se.

Edgar
23.12.2021 5 z 5

Oproti seriálu je knížka drsnější, ale za to se člověk dozví pár věcí, který byly ze seriálu škrtnuty. Hlavně je vtipné dozvědět se jak proběhlo setkání Listera a Rimmera.

Pavla181
20.09.2021 5 z 5

Seriál jsem nikdy neviděla, ale kniha si mne získala od první kapitoly. Tenhle styl absurdního humoru možná nesedne každému, ale já se do něj úplně zamilovala. Rozhodně doporučuji.

DzordanoChruno
24.05.2021 4 z 5

Boli ste niekedy v piatok večer v uliciach anglických miest? Videli ste tie indivíduá, lúčiace sa so slobodou v našom hlavnom meste, kúpať sa vo fontáne, či močiť v strede námestia? Potom je vám jasné, že absurdný humor mohol vzniknúť jedine v Anglicku. Pre človeka s IQ čo len o trochu vyšším ako má toastovač, tam totiž iná úniková cesta medzi prítomnosťou a neodvratnosťou smrti neexistuje. Obe v tejto knihe dostávajú riadne na frak, škoda len, že aj ten Lister je so špinavými spodkami tak odporný, že mi príde dokonca Rimmer sympatickejší :-)

Pavčule
23.05.2021 5 z 5

Televizního trpaslíka miluju už od dětství ,ale dlouho jsem neměla tušení, že je i knižní podoba . Nicméně koupě rozhodně nelituju .

PeterBahn
06.01.2021 4 z 5

Po shlédnutí seriálu, první epizody myslím do dílů „Zpátky v Červeném“ jsem objevil knihy. Zakoupil první díl a začal číst. Ze začátku jsem trochu vrávoral, ale po pár stránkách jsem přijal „knižní hru“ pánů autorů a už se jen bavil. Pamatuji si, jak jsem čekal na vlak v Hulíně, čta knihu, a hlasitým výbuchem smíchu hala ztichla a nevěřícně směrem ke mně kroutili hlavou... Oceňuji vykreslenější "před-příběhy" a "post-příběhy", které v seriálu nebylo možné shlédnout a taky mnohé prozradily... První díl asi nejlepší, ale s velkou chutí jsem pročetl všechny čtyři. Až z DBK se dovídám, že v roce 2020 vyšel i pátý díl. Ten mne asi čeká…:-)

Eridan
13.06.2020 5 z 5

Kniha vyšla v roce 1989, kdy měl seriál za sebou první dvě sezóny a před sebou ještě dalekou cestu. Více nebo méně v ní narazíme hlavně na epizody Konec, Ozvěny budoucnosti, Kryton, Já na druhou a Lepší než život. Některým fanouškům se kniha příliš nelíbí a musím říct, že i já jsem byl zejména první polovinou knihy překvapen. Proč? Člověk očekává seriál, ale autoři pracují s knihou a chtějí maximálně využít její potenciál. V seriálech sází na skeče a povrchní charaktery, rychlý děj. Marnivý kocour, neurotický Rimmer, pohodářské prasátko Lister a uklízecí maniak Kryton. (Ne)souhra těchto charakterů vyvolává komické situace. V knize tohle všechno samozřejmě nechybí, ale dostaneme i hlubší vhled do postav, do jejich mysli, přemýšlení a charakterů. Musím říct, že občas mi bylo Rimmera nebo Listera líto. Postavy najednou získávají na lidskosti a není to jen výplach smíchem. Myslím, že to je to, co lidem očekávajícím smích od začátku do konce nemusí sednout. Já jsem si zvykl a přijal to. Oproti seriálu se dozvíte spoustu detailů navíc (jak se poznal Lister s Rimmerem, proč se Lister upsal službě na Trpaslíku nebo proč šel do stáze). Vše je navíc propojeno do jednoho příběhu. A některé myšlenky jsou propracovány víc, než jim seriál dovolil, něco je dokonce od seriálu odlišné. Takže se nemusíte bát, že znalost seriálu pro vás bude handicapem. Doporučuje pět z pěti toustovačů!

Worbitka89
16.05.2020 5 z 5

A mě se to líbilo! Je to nezbytnost pro pravé fandy Červeného trpaslíka!

Zozolle1
01.01.2020 2 z 5

Jakožto fanynka tohoto seriálu, jsem doufala, že stejně zábavná bude i kniha. Bohužel, kniha je úplně jiná a zábavné jsou tak první 2 kapitoly. Vážně, mě to hodně zklamalo.

vesmír humor humorné sci-fi zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy

Rob Grant
britská, 1950
Doug Naylor
britská, 1955

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče je v

Přečtených1 202x