Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/bmid_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4 788 112

Červený trpaslík série

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers , 1989

střapatá
20.03.2016 3 z 5

Neznalé seriálu asi nenadchne, protože postavy nejsou moc dobře vykreslené, což platí i pro prostředí. Fanouškům seriálu kniha sice přinese zajímavý 'background', ale jak už tady někdo uvedl, místy jsem měla pocit, že čtu scénář. Na druhou stranu se kniha čte dobře a rychle, takže proč ne...

vejnar0612
06.02.2016 4 z 5

Must have pro skalní fanoušky Trpaslíka, připomene spoustu skvělých vtípků přímo ze seriálu a přidá mnohem víc informací o hlavních postavách a trochu jinou verzi příběhu prvních několika dílů skvělého sitcomu.

Terhalta
19.01.2016 4 z 5

Jsem znalec seriálu, tak začnu zápory: Nevím na kolik je spisovatelsky-etické vykrádat vlastní dialogy. Vím, že knihy RD vznikly na základě scénářů k seriálu, ale někdy jsem se cítila, jako bych četla samotný scénář.
Klady: Začátek a konec - to co vybočuje nad rámec seriálu. Děj, který opravdu můžete číst s napětím. Lister na Mimasu a trio v LNŽ (to mě obzvlášť dostávalo!). Potěšila mě taky pravda za tím, jak Lister propašoval Frankensteina na loď...

DRALI
31.12.2015 3 z 5

Miluji Červeného Trpaslíka. Pro mne není lepšího seriálu. Bohužel knížky mi přijdou o hodně méně vtipné a tak jako utahané. Ano, celé universum hezky rozšiřují, takže pro fanoušky je to určitě povinnost. Ale seriál je seriál - nepřekonatelný!!! To samé platí u všech čtyř knih.

Rose88
13.12.2015 2 z 5

No nutno říct, že scénáře jdou pánům podstatně lépe :-( Kniha se mi nečetla zrovna lehce, a to jsem fanouškem Červeného trpaslíka již mnoho let. Dvě hvězdy dávám především za pasáže, které se v seriálu nevyskytovaly a krásně dokreslily obraz, který jsem si při jeho sledování vytvořila. Pro fanoušky seriálu určitě stojí za přečtení, pro klasického čtenáře hledajícího něco čtivého a pro zasmání myslím lehký podprůměr.

ZarudlaPrdel
14.10.2015 1 z 5

Nemůžu říct, že by kniha byla špatná, ale bohužel mně absolutně nesedl styl psaní a taky jsem se nemohla odpoutat od seriálového zpracování a pěkně jsem se v tom plácala... zkoušela jsem číst vícekrát, ale prostě jsem se neprokousala ani do půlky.

TheMajkee
02.08.2015 2 z 5

Naprosté ruinovaní seriálového Trpaslíka, který je jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Knížka jen potvrzuje, že ne každý, kdo je schopný napsat a zrežírovat skvělý seriál, je stejně schopný vytvořit i podobně dobrou knihu. Ten styl je strašně amatérský, nadmíra vulgarit pak zcela samoúčelná - proč je jimi kniha tak napěchovaná, když seriál se bez nich zcela v klidu obešel? Televizní Trpaslík navíc také stojí hodně na hercích a to bylo jediné, co mi alespoň trochu usnadňovalo a zpříjemňovalo četbu knihy - představa, jak by danou věc řekli herci a jak by se tvářili. I tak spousta rádoby vtipů vyšla zcela naprázdno.

Očekával jsem, že se mi dostane kvalitního doplnění seriálu, protože spoustu toho bylo v knize navíc a nebylo to vůbec od věci. Ale styl, jakým byly prezentované mě absolutně znechutil. Autory omlouvá, že kniha vznikala v době, kdy vznikal i seriál, tudíž je nelze nařknout ze snahy oživit legendu a přivydělat si na ní.

bibi.r
21.07.2015 4 z 5

Bezva počteníčko. Seriál mám opravdu moc ráda a tak jsem potěšena, že v knížce je něco navíc.

ChocoKiller
21.07.2015 3 z 5

Je mi opravdu moc líto že dávám této knize pouze 3 hvězdičky, a to hlavně proto že jsem ji ještě nedočetla. Ale já jsem se prostě nemohla donutit to dočíst. Červeného trpaslíka jsem se rozhodla si přečíst hlavně proto, že spousta lidí z mého okolí mi říkala že je to skvělá a vtipná kniha, a pořád to srovnávali se "Stopařovým průvodcem po galaxii", což je jedna z mích nejoblíbenějších knih (všechny).
No, skvělá kniha to možná je, ale ne pro mě. Doufám že si to jednou dočtu, nerada nechávám knihy nedočtené.

Monika_cz
09.03.2015 5 z 5

Asi nejlepší díl, moc mě to bavilo. První jsem viděla seriál, ale tahle kniha vážně neměla chybu. Neustále jsem měla během čtení, před očima seriálové postavy a možná mě to o to bavilo víc.

józi.odkudkam
13.02.2015 5 z 5

Vítané doplnění seriálu (je rozhodně fajn, že se naylor-grant rozhodli trpaslíka podojit i knižně, je to totiž zkrátka úplně jiný,v dobrém smyslu, zážitek), které však s klidem obstojí i samo o sobě. Za mě slabších 5***** Další díly jsou skutečně o něco horší: "Lepší než život" a "Pozpátku"(v tomto pořadí) jsou ještě v pohodě, "Poslední člověk" už ale opravdu moc ne.

Chana
04.01.2015 4 z 5

Skvělá oddychová literatura. Televizní seriál považuji za povedený a při čtení knihy mě neruší, naopak.

toecutter
02.11.2014 5 z 5

první-a taky nejlepší díl z celé série-kvalita těch ostatních jde s každým dílem bohužel rapidně dolů.U tohoto dílu jsem se dobře nasmál,skvěle bylo vysvětleno,jak se Lister a spol. na loď vlastně dostali,poté se zamiloval do Kochanské,aby asi za týden dostal kopačky,atd.Rovněž televizní seriál se mi líbil(navíc se v jednom díle objevila-i když na chvíli-má oblíbená banda-Carcass

Patapuf
23.07.2014 3 z 5

Nevím proč, ale po nejdříve zhlédnutém seriálu to prostě není ono....

Abes
03.05.2014 4 z 5

Knížka pohltí a člověk moc nestíhá uvažovat nad tím co čte a co viděl, něco znám něco je pro mě nové, takže se to zpětně těžko odhaduje ale jedna kniha vydá cca za 4 - 6 epizod seriálu. Ovšem je zde spousta odboček, na které v televizi nezbyl čas popř. je v kulisách vyrobených z kartónu (áno:o) nebylo možné uskutečnit. Dozvíte se jak se Lister na těžařskou loď vůbec dostal a důvod to není nikterak překvapivý. Dále krom toho že je Lister bůh, což nikoho nepřekvapí, zjistíte že je také meziplanetárním kolonizátorem, několikanásobným zachráncem Vesmíru. Dozvíte se kdo stvořil Vesmír, co se ve skutečnosti stalo se Zemí, proč Rimmer nosil koženou nanosukni a střevíce s pětadvaceticentimetrovými podpatky. Naleznete odpovědi na nejzákladnější otázky bytí.

verunka0707
15.04.2014 5 z 5

Jsem věrný fanoušek RD a musím uznat že všechny knižní podoby RD jsou dokonalé :)

Gwin
10.08.2013 3 z 5

Považuji se za fanouška seriálového (TV) Červeného trpaslíka, ale přesto mě kniha nijak zvlášť nezaujala. Moc vtipná mi nepřipadá (až na pár výjimek), postavy jsou v knižním zpracování hodně neživé (a tím nemyslím Rimmera), tak trochu umělé (nemyslím Krytona) a dokonce bych řekl, že strojově napsané. Za plus považuji doplnění několika informací, které se ze seriálu nedozvíme. Proč hodnotím "tak málo"? Asi to bude tím, že znám předlohu, a proto se na to dívám více kriticky.

orson
09.08.2013 4 z 5

Pár desítek dílů seriálu jsem viděl, ale nepočítám se mezi sklaní fandy. Trochu jsem se bál, že to bude jen přepis seriálu, ale buď jsem ty první díly neviděl a nebo je to schválně takové doplňkové čtivo. Každopádně jsem se docela bavil.

JarekSkvarek
05.06.2013 5 z 5

Jakozto milovnik RD jsem musel precist i toto a zklamany jsem rozhodne nebyl. Vyborne doplni zacatek serialu.

Byxy123
15.04.2013 4 z 5

Kniha se četla dobře a rychle. Jen co mi trochu vadilo, byla sprostá slova skoro v každé větě. Ale to byla jen malá vada na kráse, protože jinak kniha hezky poukazovala na seriál. :)

vesmír humor humorné sci-fi zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy

Rob Grant
britská, 1950
Doug Naylor
britská, 1955

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče je v

Přečtených1 202x