Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/bmid_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4 788 112

Červený trpaslík série

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers , 1989

FMJ
25.03.2013 5 z 5

Hned jak jsem zjistil,že můj oblíben seriál,který mi pomohl v důležité etapě mého života je vydán také knižně musel jsem ho mít.Týden a mě se na stolku leskli všechny díly hned jsem se dal do čtení.První kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče mě jasně utvrdil,že knižní podoba nestratila vůbec nic z vtipu,který byl v seriálu.Opravdu hodně musim oceňit,že kniha obsahuje seznámení Listera s Rimmrem to mě pobavilo,ale mě vlastně pobavila celá kniha je to totiž stejná komediální jízda jako seriál. 100%

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Seriál miluju a proto jsem se knih trochu bála, neuměla jsem si představit něco tak geniálního v knižní podobě. Ale byla jsem mile překvapená, ono to jde!!!

Eseter
03.02.2013 4 z 5

Jako fanoušek seriálu jsem nevěděla, co od knih čekat. Předně, Grant a Naylor jsou jako tým nejlepší a když se rozdělí a každý si píše svoje, už to prostě není ono (což lze vidět i na samotném seriálu). Tahle kniha je jejich společná práce a mně se hodně líbila. Hlavně oceňuju, že to není jen přepis seriálu, ale že má svůj vlastní příběh a mnohem širší rozměr, přesto postavy zůstávají relativně své.

bstejs
22.05.2012 4 z 5

Líbí se mi, že oproti seriálu je děj celkově více rozvedený a pestřejší, mění se prostředí apod. Je to spíš díky tomu, že autoři tentokrát mají volnou ruku, ve fantazii jim nebrání rozpočet. Seriál se mi bude stejně líbit víc, ale i knížka je perfektní.

Andrew_Deer
16.02.2012 5 z 5

V knize, alespoň tedy v překladu, se autoři nebáli začít psát trošku přisprostle a tím i realističtěji. Kniha je mnohem rozšířenější než seriál, sice se u něj tolik nepobavíte, ale například poznáte, kdy se poprvé potkali Rimmer a Lister.

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Kniha proslavená díky stejně úžasném seriálu.
Vtipná, čtivá, někdy příjemně přihlouplá.
Takže, není co řešit.

Megan
09.01.2012

Podle mě knížky jsou naprosto dokonale vtipny a poutavy. totéž bohužel nemužu říct o seriálu. ten knížce nešlape ani na paty.

BMAJTZ
03.12.2011 4 z 5

Tuto knihu bych ohodnotil velice rád ne jako milovník knih, ale spíše jako velký fanoušek televizního Červeného trpaslíka, neodpustím si tedy srovnání se samotným seriálem. Myslím, že nebudu hovořit pouze za sebe když řeknu, že pro fanoušky takhle kniha nepřinese nic moc převratného. Druhá část knihy je prakticky pospojovaný popis několika trpaslíkovských epizod. První a třetí část se do značné míry liší. V první jsme obeznámeni s pozadím díky kterým se Lister vůbec na loď dostal a ve třetí se rozebírá pobyt ve hře Lepší než život. Obě tyto části jsou o to víc zvláštní, že ani jedna se víceméně v seriálu nevyskytovala. Přesto si fanoušek tyto části dokázal tak nějak osvojit a přijmout za součást univerza červeného trpaslíka. Tyto dvě části byly pro mě osobně z knihy nejčtivější, protože jsem se ponořil do děje, kterému se seriál věnoval trochu méně. S prostřední částí je to bohužel jinak, vyskytují se zde všechny známé scény ze seriálu, které kniha pouze rozvíjí a přidává na detailu. Celkově si ale myslím, že byl zvolen rozumný mix mezi známými seriálovými fakty a ději, které již tak známé nejsou, čímž i fanouška kniha udrží v pozoru. Osobně jsem měl asi největší problém s překladem knihy. Seriál jsem sledoval několikrát a jeho český dubbing mi přišel asi jako jeden z nejlepších českých dubbingů vůbec. Nejvíc jsem tenhle rozpor překladů pocítil například v části kde si kocour notuje o snědení ryby, kdo zná dubbing určitě rozdíl vycítil taky. Dalším rozdílem je chování hrdinů, které se od své seriálové podoby taky značně liší. Lister je sice stále hovado, ale je vykreslen jako morálně a nemateriálně založený člověk se sklony k vůdcovské pozici. Rimmer je na tom podobně, je to stále patolízalský budižkničemu, ale i zde se ubralo na razantnosti. Ostatní postavy se taky mírně odlišují. Jinak řečeno celá posádka se nyní chová tak nějak dospěleji a proto si nemůžu pomoci, že to ubralo na mnoha vtipných momentech. Další věcí kterou by mohla kniha fanouška seriálu zmást je nespočet detailů ve kterých se kniha liší, například lodi Červený trpaslík velí kapitánka a ne kapitán. To by ještě nebyla taková tragedie, ale kniha se liší i ve vtipných momentech. Například podle seriálu byl Rimmer přizván ke stolu s polévkou gazpacho po "pouhých" 14ti letech v podniku, podle knihy je to po 6ti měsících, to už je rozdíl, který zamává i s vtipností situace. Na závěr bych řekl jenom to, že kniha se mi skutečně četla dobře a našel jsem si v ní dostatek zajímavých a nových pasáží, přestože seriál znám velice dobře. Na druhou stranu si myslím, že ubylo razantních vtipných momentů a kniha je spíše jenom úsměvná.

Jackjelly
07.10.2011 5 z 5

Měl jsem z četby obavy, seriál je dokonalý a opakovaně se k němu vracím. Obvykle bývá převod do knižní podoby zklamáním, v tomto případě mě však výsledek příjemně překvapil. Kniha sice není tak "úderně" vtipná jako seriál, přesto jsem se u ní výtečně bavil. 100% je sice s ohledem na seriál a v porovnání se Stopařovým průvodcem moc, ale 80% zase málo :-). Milovníky seriálu neurazí a ty co jej neznají může nalákat (pokud někdo takový vůbec je :-) ). Výsledné hodnocení kolem 90% tudíž dle mne přesně odpovídá.

Hellboy
18.05.2011 4 z 5

Kniha víceméně sestává z prozaického přepisu několika prvních epizod; Konec, Ozvěny budoucnosti, Kryton a Já na druhou, které jsou oproti seriálové podobě lépe pospojovány, aby zanikla epizodičnost seriálu, pouze čas od času se Rob Grant a Doug Naylor vytasí s nějakým nápadem, který je oproti seriálu "navíc". Četba knihy je tudíž lehce zbytečná, jak už to často bývá u literatury podle filmové předlohy... ale pořád je to dost dobrá zábava, jinak to u Červeného trpaslíka ani nejde:) PS: Jak se z kapitána Hollistera stala kapitánka, nepochopím...

gogo
30.11.-0001 5 z 5

První a nejlepší kniha o trpaslíkovi

Yötua
30.11.-0001 5 z 5

Co dodat - Lister, Rimmer, Holly a Kocour v papírové podobě. Co na tom, že si nevytvořím svou vlastní podobu hlavních postav, když ta seriálová, kterou si moje mysl při čtení bezděky propůjčí je prostě SKVĚLÁ!

vesmír humor humorné sci-fi zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy

Rob Grant
britská, 1950
Doug Naylor
britská, 1955

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče je v

Přečtených1 202x