Zpřetrhaná pouta

Ovdovělý amiš Adam Lengacher, který vzal své děti na projížďku na saních, narazí cestou na auto, které uvízlo v závějích, a opodál najde bezvládnou ženu. Zavolá tedy náčelnici policejního oddělení v Painters Millu Kate Burkholderové. Ta se k nehodě neprodleně dostaví a zažije šok: v oné neznámé poznává Ginu Colorosovou, policistku a spolužačku ze studií na policejní akademii. Gina jí prozradí, že je hledaná za vraždu policisty. Tvrdí, že ona je nevinná, že za jejím obviněním stojí spiknutí zkorumpovaných policistů, které chtěla odhalit. Kate požádá o pomoc svého přítele agenta Johna Tomasettiho a společně se pouštějí do vyšetřování případu. Záhy se však ukáže, že nikdo o té noci, kdy Gina údajně zastřelila kolegu, nechce mluvit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484496/big_zpretrhana-pouta-6Sm-484496.jpg 4.2110

Případy Kate Burkholderové 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Outsider, 2020

Kniha Zpřetrhaná pouta

perpe2a

Další díl mé top autorky. Tentokráte méně vražd, a více o Kate a jejím dětství a mládí. Super.

ddkk

Přidávám se k těm, kdo začínají být sérií s Kate Burkholderovou trochu unaveni. Autorka její příběhy chrlí jeden za druhým a mne už přestávají zajímat. U tohoto dílu jsem přeskakovala celé stránky, které nebyly pro příběh nijak důležité a mně vysloveně nudily. Podepisuju přesně to, co píše konicekbily - už to ani moc není o Amiších, už to není originální zápletka, začíná to být šedivý průměr. A já osobně si od Kate dám pauzu...

konicekbily

Nesdílím názor, že řada detektivek pokračuje špičkovou úrovní vpřed. Dokonce mi to připadá, že už to není ani o Amiších. Mnohokrát použitá zápletka v jiných knihách byla zpracována lépe - tedy tentokrát pouze pouze průměr. Ale na autorku nezanevřu.

SimonaP

Příběhy Lindy Castillo mám moc ráda, přečetla jsem všechny, ale tenhle mi nepřišel až tak poutavý. Málo napětí, příběh stojí na místě, spíš se řeší to samé dokola. A nic moc nového ze života amišské skupiny se člověk také v tomto díle nedozví

harena

Knihy Lindy Castillo jsou nejen napínavé, ale těším se na ně také proto, že se hodně dozvídáme i o životě amišů. Ani tento díl se nevymyká, náčelnice Kate vyšetřuje, pátrá, je také v ohrožení života, ale také hodně vzpomíná na své dětství a mládí v amišské komunitě. Pěkné.

janastok

Tentokrát se autorka odchýlila od zavedeného schématu, ale příběhu to moc neprospělo. Dvě třetiny se kniha táhne, náhle buch, buch, Kate v nebezpečí a konec. Nicméně je to má oblíbená hrdinka a těším se na další díl.

Unicorn2017

Podle mě nejslabší díl série. Přečetla jsem zatím všechny knihy, pokaždé jsem je zhltla během několika málo dnů, kdy jsem k nim byla přikovaná v každé chvíli volna. U tohoto dílu to bohužel říct nemůžu. Autorka sice odstoupila z oblíbeného tématu, kdy Amišové umírají na běžícím pásu jako v Midsomeru, volba tématu korupce mi ale celkově nepřipadala příliš šťastná. Už od začátku je víceméně jasné, jakým směrem se děj bude ubírat, nedochází k žádným velkým zvratům, příběh se tak nějak vleče, Kate opakuje ty samé myšlenky. Spousta situací mi přišla nepřirozených (uměle nastavených, aby vykreslily Ginu i v tom lepším světle, případně aby zkrátka popohnaly děj), některé úplně běžné aktivity byly popsány až do nepřirozených detailů, a protáhly se tak na stranu i víc. Celou dobu jsem se těšila, až se konečně začne něco napínavého dít, a když konečně došlo na akční závěr, bylo vše rychle odbyto na pár stránkách.
Obecně mám pocit, že autorka nám chtěla víc přiblížit Katinu minulost po odchodu z amišské komunity a zároveň posunout vztah s Tomasettim někam dál. Pro mě byl ale celý tenhle příběh dost neuvěřitelný a tak nějak o ničem.
Těším se každopádně na další díl a doufám, že autorka ještě nevyčerpala všechny nápady.

astra3

Přečteno - jako vždy napínavé, čtivé a nesmrtelná Kate. Gina mi dost lezla na nervy a ohrozila Adamovy děti.