Odpočívej v pokoji

V Americe existuje spousta měst s podivnými jmény. Proč by mělo být jedinečné Mother’s Rest v zemi, kde se města jmenují Why a Whynot, Accident a Peculiar, Santa Claus a No Name? Jack Reacher nemá cíl a zbývá mu všechen čas světa, aby se k němu dostal. Zapadlá železniční stanice uprostřed prérie nazvaná Mother’s Rest ho láká, aby se tam na den zastavil. Očekává, že najde náhrobní kámen z časů prvních osadníků, opuštěný v moři téměř zralé pšenice… místo toho však narazí na ženu čekající na ztraceného kolegu, na záhadnou poznámku o dvě stě mrtvých a na městečko plné mlčenlivých, ostražitých obyvatel. Reacherova jednodenní přestávka v cestě se promění v hledání s otevřeným koncem… v samotném srdci temnoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288114/odpocivej-v-pokoji-ZCi-288114.jpg 4.3194

Jack Reacher 20.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Make Me, 2015

Kniha Odpočívej v pokoji

work

Nikdy si nedávejte kafe v bufetu u cesty, obzvláště v zapadlých městečcích. Za žádnou cestu nejezděte autobusem ve vánici, jste-li poblíž zapadaného městečka. Jen blázen by vystoupil z vlaku ve stanici uprostřed pšeničných lánů. V lesích není také bezpečno, a v kavárnách nebo vlacích metra už vůbec ne. Tam všude totiž můžete narazit na Reachera, podle toho, jakou knížku vlastně čtete. Ne že by byl nebezpečný, ale zaručeně se hned seběhne něco moc ošklivého. Tedy pokud jsou okolo muži. Pokud jste žena, pravděpodobně pocítíte silnou přitažlivost, která nepomine, dokud se s ním několikrát nepomilujete. Nečekejte ale, že zůstane, na americkém venkově je mnoho bufetů, městeček, kaváren a stanic, kde je třeba sjednat spravedlnost. Takže bude putovat dál a Vás si se sebou nevezme.
Knížky Lee Childa jsou jako nekonečný seriál, kde je jasné, kdo vyhraje, nicméně na základní kostru autor pokaždé nabalí nové maso, a protože píše opravdu mistrovsky, má o čtenáře postaráno. Už jsem četl lepší "reacherovky", ale tady mě dostal nepředvídatelný konec, pochmurný a temný, za který si tahle zaslouží plný počet hvězd. Hluboce smekám před invenci autora, který si už dlouhá léta udržuje vysokou laťku, a stále umí překvapovat. Napínavé, čtivé, a až na pár zaškobrtnutí správně thrillerovité.

CharlesWard

Klasická reacherovka. Napětí bylo, v polovině knihy útlum a na závěr grandiózní finále.

astroweb

Přečetl jsem od tohoto autora hodně knihy, ne všechny byl označil za jeho nejlepší, ale tahle k nim určitě patří.

Radza
30.12.2019

Klasicky pribeh s netypickou spolukolegyni

twiggynka
21.08.2019

Já miluju knihy o Jackovi, ale musím říct, že jsem měla co dělat, abych se donutila číst dál... Ze všech co jsem ze série četla, byla tahle nejslabší.

Česneksmedem
20.08.2019

Neřekl bych, že tato kniha patří mezi jeho top, ale pořád je to velmi dobré a čtivé. Všimnul jsem si také toho, že u některých spisovatelů mi podrobné popisy někdy připadají jako zbytečná vata, ale u Childa bych to spíše označil za plus. To, že konečně trochu dostal na budku je také v poho.
Naprosto souhlasím s mottem Jacka Reachera: „Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší.“

oleg
27.04.2019

Reacher je můj oblíbený, ale tady to nějak drhlo,taky jsem to četla poměrně dlouho,pokaždé se nezadaří.....

March
19.04.2019

Nebýt to Jack, asi bych ji možná nedocetla...Čekala jsem, co z toho bude za zápletku no a žádné WAU se nekonalo. V nejakych pasážích zdlouhavé, i když styl vysvětlování autora byva skvělý, tak v tomto díle to na můj vkus bylo nezajímavé. Ale neva...Jack je stejně nejlepší:)

Známky života
Známky života