Večerní škola

Píše se rok 1996, Jacku Reacherovi je pětatřicet let a dosud slouží v americké armádě. Po jedné úspěšné akci dostane rozkaz svléct uniformu vojenského policisty a jako civilista se hlásit ve večerní škole. Předmětem, jenž se na ní údajně bude vyučovat, je lepší spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami. Večerní škola je ovšem jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy – agentem FBI a analytikem CIA – a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů. Na svou akci nemají mnoho času a jako stopu jen zprávu saúdského kurýra, kterou odposlechl dvojitý agent pracující i pro Spojené státy: „Ten Američan požaduje sto milionů dolarů.“ Za co? A od koho?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335514/big_vecerni-skola-ijm-335514.jpg 4.1218

Jack Reacher 21.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

Night School, 2016

Kniha Večerní škola

Merlin_CZ

další klasický Reacher, tentokrát zase zpátky v minulosti v armádě s Neagleyovou :)
mrtvé schránky, špioni, deset ztracených davy crocketů - prostě klasika, která baví.

Reacher81
19.12.2021

Ani nevím, co bych měl napsat. Další skvělý Reacher. Návrat do minulosti kdy je v aktivní službě v armádě je vždycky zajímavý. Takže dále je v pořadí Půlnoční linka.

mysce
04.08.2021

Večerní škola se vrací do minulosti, kdy byl hlavní hrdina Jack Reacher v aktivní službě a v rámci konspirace se na čas stal studentem jisté večerní školy. V reálu to znamená přísně tajný úkol, o kterém se toho moc neví.
Z části je příběh detektivkou, sledovačky a mrtvé schránky v německém terénu navozují atmosféru špionážních románů. Příběh je mnohem méně akční než obvykle, přesto udržuje čtenáře v neustálém napětí, tak jak to Child umí. Ovšem sledování komplikovaného děje vyžaduje hodně pozornosti. Večerní škola se pohybuje jako střela zrádnou krajinou podrazů, falešných totožností a chlápků v turbanech, zatímco Reacher kličkuje uprostřed hry a mimo zákon.
Každý má svůj způsob, jak se dobrat konce. Reacher si chladnokrevně analyticky razí cestu Hamburkem za chlápkem, co si vybral špatnou stranu.

jfialova
04.08.2021

Průměrná detektivka, první ze série, která se mi dostala do ruky. Čte se dobře, začátek byl zajímavý a neotřelý, bohužel pak to sklouzlo do běžných kolejí-Reacher je ve všem největší machr, ostatní jsou tam víceméně do počtu a dělají mu křoví, jedinou ucházející ženskou samozřejmě dostane do postele, má neuvěřitelné dedukční schopnosti atd. Mimochodem, postup vyšetřování postavený na naprosto neuvěřitelných odhadech a dohadech, kdy se v podstatě ani jednou vyšetřovatelé nedostali do slepé uličky, mi přijde jako nejslabší část celé knihy. Pokud se ale oprostíte od přehnaných očekávání, jako odpočinkové čtení to není špatné.

careras.c
04.07.2021

…jako vždy, lehké čtení…

hanzmb
22.02.2021

Většinou se mi návraty do minulosti moc líbí, ale tady to je spíš mezi 3 a 4*. Všechno, včetně základní zápletky, je hrozně nereálné, vyumělkované. Založené jen na náhodě. Zlatý současný akční Reacher jako tulák a stopař. Tady se sice taky 2x popral, ale ta 1.pranice vysloveně bezdůvodně a 2. jen důsledek první.

kokrokr
25.01.2021

Popis pátrání nijak zvlášť nezaujme. Spíše průměrný román.

soukroma
19.10.2020

Moc se mi líbil návrat nejen k Reacherovi ještě jako vojenskému policistovi, ale taktéž do Německa a hodně do minulosti (do roku 1997, bez elektronických příručních hračiček). Čekala jsem, že autor půjde s Afghánistánem směrem k terorismu, ale konkrétní hledané zboží za 100 M$ jsem tedy netipla. Pořádné pátrání, pořádná porce kvalifikovaného hádání a řádná porce profesionality v boji i hledání cestiček i v byrokracii diplomatické, vojenské, vyšetřovatelské, výzvědné i bezpečnostní.
Child si nebere servítky a jak ten konec vypadá odpudivě (ohromný americký průšvih ohrožující pomalu celý svět se zamete pod koberec a řešitelům problému se zaplácne pusa medailí), tak se jeví naneštěstí velmi pravděpodobným (nejen v USA).

Pozn.: těch chyb nakladatele/korektora/překladatele ale nepříjemně přibylo, na to jsem zrovna u BBArt tedy "zvyklá" nebyla :-(((