Večerní škola

Píše se rok 1996, Jacku Reacherovi je pětatřicet let a dosud slouží v americké armádě. Po jedné úspěšné akci dostane rozkaz svléct uniformu vojenského policisty a jako civilista se hlásit ve večerní škole. Předmětem, jenž se na ní údajně bude vyučovat, je lepší spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami. Večerní škola je ovšem jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy – agentem FBI a analytikem CIA – a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů. Na svou akci nemají mnoho času a jako stopu jen zprávu saúdského kurýra, kterou odposlechl dvojitý agent pracující i pro Spojené státy: „Ten Američan požaduje sto milionů dolarů.“ Za co? A od koho?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335514/vecerni-skola-ijm-335514.jpg 4.1194

Jack Reacher 21.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Night School, 2016

Kniha Večerní škola

hanzmb

Většinou se mi návraty do minulosti moc líbí, ale tady to je spíš mezi 3 a 4*. Všechno, včetně základní zápletky, je hrozně nereálné, vyumělkované. Založené jen na náhodě. Zlatý současný akční Reacher jako tulák a stopař. Tady se sice taky 2x popral, ale ta 1.pranice vysloveně bezdůvodně a 2. jen důsledek první.

kokrokr

Popis pátrání nijak zvlášť nezaujme. Spíše průměrný román.

soukroma
19.10.2020

Moc se mi líbil návrat nejen k Reacherovi ještě jako vojenskému policistovi, ale taktéž do Německa a hodně do minulosti (do roku 1997, bez elektronických příručních hračiček). Čekala jsem, že autor půjde s Afghánistánem směrem k terorismu, ale konkrétní hledané zboží za 100 M$ jsem tedy netipla. Pořádné pátrání, pořádná porce kvalifikovaného hádání a řádná porce profesionality v boji i hledání cestiček i v byrokracii diplomatické, vojenské, vyšetřovatelské, výzvědné i bezpečnostní.
Child si nebere servítky a jak ten konec vypadá odpudivě (ohromný americký průšvih ohrožující pomalu celý svět se zamete pod koberec a řešitelům problému se zaplácne pusa medailí), tak se jeví naneštěstí velmi pravděpodobným (nejen v USA).

Pozn.: těch chyb nakladatele/korektora/překladatele ale nepříjemně přibylo, na to jsem zrovna u BBArt tedy "zvyklá" nebyla :-(((

veronika9761
17.07.2020

Klasickej child, naprosta parada, reacher stale v armade, coz je osvezujici po spouste predchozich knizek, kdebyl jen starnouci tulak.

CharlesWard
11.07.2020

Zase jedna horší reacherovka. Celkové rozuzlení je slaboučké, a ukvapené vytažení ústředního záporáka, jen proto, že reacher dělá čistku knize také zrovna nepomáhá. Opět jedna ze slabších vojenských knih.

Evelin2506
25.05.2020

Tento díl se mi hodně těžko četl. Konec mě vysloveně nebavil a dočíst jsem se donutila.

Lavender756
08.05.2020

Lákavé..jako vždycky, jen poslední třetina už na mě byla příliš politická a rozvláčna, i když vše vedlo k čemu mělo. Bez pompézních závěrů, to se mi líbí..a už nám otevřeli knihovny, tak hurá pro další :)

Radza
10.03.2020

Neni to spatny - ale v porovnani s ostatnima knizkama trosku nudnejsi