Lee Child

britská, 1954 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Minulost / Ošetřovatelka poručíka Clarka / Navždy a den / Námluvy s kocourem

Minulost / Ošetřovatelka poručíka Clarka / Navždy a den / Námluvy s kocourem - Lee Child

Minulost: Další thriller s hrdinou Jackem Reacherem, tentokrát pátrá po minulosti svého otce. Ošetřovatelka poručíka Clarka : Armádní ošetřovatelka Eva Cassidyová se oci... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 48 knih

Komentáře (28)

Přidat komentář
1amu
24. září

Tato zpráva je opět pro milovníky Reachera.
Točí se seriál o Reacherovi ! Nebude tam hrát prcek Tom Cruise, ale chlapák Alan Ritchson (podívejte se na : https://www.csfd.cz/tvurce/75555-alan-ritchson/ ). To je jiná káva, že ? Měří prý 190 cm. Dějově má seriál začínat od knihy JATKA. Financemi vše zajišťuje AMAZON.
Teď jde o to, kdo to bude u nás uvádět. Pokud NOVA či PRIMA, tak čekejte 20-ti minutové reklamy každou chvilku.
Čerpáno z časopisu REFLEX č.38

helenkan
27. května

Jestliže bude společné dílo bratrů stejně dobré jako díly původní Lee Childa, to teprve uvidíme. Nezbývá nám nic jiného, než počkat a doufat v dobré.

1amu
27. května

Novinka pro fandy Jacka Reachera:
V říjnu t.r. výjde od dvojice bratrů Grantových (Lee Child a jeho bratr Andrew Grant) novinka : The Sentinel.
Autor J.R. chce předat štafetu svému o 15 let mladšímu bratrovi, který prý má plno nových a neotřelých nápadů. Tato připravovaná kniha bude společným dílem a musíte se asi smířit s realitou, že unavený Lee skončí. Věřme, že Andrew naváže na ty u nás oblíbené knihy. (Děj začíná v Tennessee ). Lze tedy předpokládat, že novinka se objeví na našem trhu v květnu r.2021 Obálka novinky je zde:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sentinel_(Child_novel)#/media/File:The_Sentinel_Twitter_Screenshot.png

1amu
18. dubna

Pandemie nám oddálila vydání nové knihy ze série Jack Reacher . Nebude se jmenovat Modrý měsíc (tak jako originál), ale Spravedlnost.
Zpoždění bude, kniha by měla být k dostání od 2.z á ř í 2020.
Dle anotace vydavatele:
Jack Reacher je bývalý vojenský policista, vycvičený, aby si všímal věcí. Sedí v autobuse Greyhound a pozoruje spícího staříka, kterému vykukuje z kapsy silná obálka s penězi. Staříka pozoruje i jiný pasažér… očividně natěšený, že zbohatne. Když se zloděj konečně odhodlá k činu, Reacher přispěchá na pomoc. Stařík je vděčný, ale odmítne doprovod domů. Je zranitelný, vyděšený a očividně vězí ve velkém, velkém maléru.
V jiné části města bojují o nadvládu dva nemilosrdné gangy, ukrajinský a albánský. Mají staříka ve své moci? Bude Reacher nečinně přihlížet a dopustí, aby došlo k nejhoršímu? Nebo se mu podaří zvrátit situaci ve prospěch těch, kteří to nejvíce potřebují?
„Žijeme v náhodném vesmíru,“ říká Reacher. „Jednou za uherský rok něco dobře dopadne.“
Reacherova přítomnost zvyšuje šance. To rozhodně.
Můžeme očekávat na 320 stránkách opět exhibici oblíbence.

bertrand
12.12.2019

Můj oblíbený autor Rodokapsů. Bohužel, píše tak tlustě, že se ty knížky do kapsy prostě nevlezou!
Takže když chci všechno hodit za hlavu a potěšit se s archetypem Hrdiny, půjčím si z knihovny Reachera. Libo přeskočit nudnou stránku - žádný problém, srozumitelnosti to neubere.
Za rok můžu do knihovny znovu, po přečtení se spolehlivě vykouří z hlavy.
Dnes už se mi všechny ty knížky v hlavě promíchaly a smíchaly (ony jsou totiž tzv. na jedno brdo). Takže mě napadlo - rozlepit vazby a namíchat si vlastního, nového, původního Reachera....

knihomolka62
08.12.2019

Tak jsem dočetla poslední , čtyřiadvacátou knihu od Lee Childa. Tohoto autora jsem objevila teprve před asi rokem a půl, nechápu, že mě dřív v knihovně neupoutaly ty výrazné hřbety. No nic, u první přečtené knihy jsem se jaksi chytila drápkem a spořádala jsem tu porci pohádek pro dospělé jako malinu. Fajn. Prostě dobré. A teď co, na co se mám těšit, co mám shánět po známých a po knihovnách? Nezbývá než čekat na nový román...

1amu
25.10.2019

Končí pomalu rok 2019, a to znamená, že v USA bude představena nová kniha s Reacherem. Místem premiéry bude Philadelphia, a to 29.10.2019. Název knihy: BLUE MOON (Modrý měsíc). Mělo by jít opět o putování známého tuláka a stopaře. V nové knize si to vyřídí s albánskými a ukrajinskými gangy, které obtěžují obyvatelstvo USA.
Lee Child plánuje poté navštívit postupně Miláno, Madrid,Berlin a Paříž. Bude to ve společnosti Kena Folletta,Jojo Moyes a Kate Mosse. Ti všichni budou propagovat a podepisovat své novinky.
U nás to vypadá, že Modrý měsíc vyjde zřejmě v květnu 2020.

Braenn
27.09.2019

Mám za sebou polovinu série o Jacku Reacherovi. Prvotní nadšení nad příjemnou nekomplikovaností ustoupilo mírnému pobavení, a nakonec přešlo v lehké rozčarování. A vzpomínku na staré, devadesátkové seriály ala Odpadlík. Jeden osamělý hrdina proti všem, který vydá za celou policii, FBI, a čerpá z nekonečné vděčnosti bývalých kolegů z armády.
Vždycky ví víc, než ostatní, a z devadesáti procent nepovažuje za nutné nikomu nic říkat až do chvíle, kdy to celé vysvětlí sám.

Ovšem toto bych autorovi asi ještě odpustila. Horší je to s jeho představou hrdinovy nesmrtelnosti a povahy osamělého lovce. Tak odpoutaného od společnosti, že sebou zásadně nikdy nenosí žádné zavazadlo. Teprve po několika knihách tvrďák povolil a koupil alespoň kartáček na zuby. Vskutku neodolatelné pižmo musí produkovat chlapák, který se toulá Amerikou v jedněch trenclích a triku třeba několik týdnů. Těžko se pak divit, že mu do náručí padá každá ženská, která se o něj jen otře. A to opravdu padá, každá vzdělaná, vycvičená supersexy drsná ženská mu do půlky knihy vlaje v náručí jak hrdinky francouzských filmů ve stylu Fanfána Tulipána. Ani se chudák nesnaží. Prostě ho vidí a musí mít. To pižmo, to pižmo!

Dalším jeho koníčkem je sériové zabíjení lidí, ideálně pod dohledem FBI či policie, aniž by jim to jakkoliv vadilo. Prostě v rámci svého neoficiálního postavení ve vyšetřování vystřílí půlku gangu a nikdo ani nekníkne. Pravda, zabíjí jen zlé lidi. Zato po desítkách. Na konci série už asi po stovkách. Takže to se asi nepočítá a FBI stejně hyne vděkem za to, že všechno vyřeší za ně.

Zkrátka logiku v těch knihách opravdu nehledejte. Hledejte chlapáctví, sexuální napětí, spoustu zbraní, drsné hlášky a ochránce slabých žen. Najdete občas velmi zajímavou zápletku, občas neskutečný blábol. Sem tam zajímavosti z různých částí USA a podrobnosti o zbraních a armádě.

Co říct na závěr? Přečtením neuděláte chybu, obzvláště takhle v líné nedělní odpoledne, ale vyhodit za to peníze, to bych asi olitovala.

1