Lee Child citáty

britská, 1954

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (9)

"Jak důležitý je u ženy obličej?"..."Trochu patrně ano, ale nejvíc mi záleží na očích. Buď je někdo doma, nebo není. Buď se vám chce zaklepat na dveře, nebo nechce." (Půlnoční linka, s. 273)


Dnešek je konec jejího horizontu. Ale každý den se stane dneškem, když k němu dospějete. (Půlnoční linka, s. 224)


Dobře, myslím, že máme, co jsme potřebovali. (Pravda o tom, co se stalo)


Chytří, svědomití lidé dělají k smrti neradi chyby. Nejen kvůli poraněnému egu. Jisté chyby mohou mít následky, se kterými se svědomití lidé nedokážou smířit. (Poslední sbohem, s. 76)


K chycení správného pachatele dopomůže ve velké míře to, že se nechytí nesprávný pachatel. (Jmenuji se Reacher, Malé války, s. 196)


Nasadil jsem starý trik, kterému mě kdysi dávno někdo naučil: napočítat v duchu do tří, než odpovím na otázku. (Pravda o tom, co se stalo)


Po velké válce zůstanou v zemi tři armády: armáda mrzáků, armáda truchlících a armáda zlodějů. (Jmenuji se Reacher, Druhorozený syn, s. 62)


Reacher ze zkušenosti věděl, že pokud má jednotka fungovat, záleží na kvalitě seržantů. Chtěl zkušené byrokraty, ale nechtěl, aby milovali byrokracii. V tom je velký rozdíl. Chtěl, aby se jeho lidé stavěli k úkolům jako k nepříteli, kterého je zapotřebí se rychle, účinně a nemilosrdně zbavit. Nebo dokonce za pomoci odvetných opatření. Neposílejte mi znovu tenhle formulář. (Jmenuji se Reacher, Malé války, s. 181)


Život je krátký a nejistý a vyplatí se využít co nejlépe vše, co člověku přijde do cesty.