Jatka

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/3315/jack-reacher-jatka-3315.jpg 4.4444

Jack Reacher (1.)

Killing Floor (1997)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

adelinka

Čítala som už od tohto autora, aj táto bola dobrá. Nevadí mi do detektívky romantika.....

Misan1993

Dobrá knížka, ale na rozdíl od mnoha jiných mi hlavní postava nepřirostla k srdci tak jak to má být. Malinko nereálné ;)

Schamila

Také první kniha od tohoto autora a mohu s klidem napsat "hodně dobrýýý", žádné hluché místo, pořád jste v napětí, že o něco velkého jde, ale do posledních stran vůbec nevíte o co, to se mi na ději líbilo nejvíc a také jsem se dozvěděla hodně zajímavostí o dolarech. Takže moc doporučuji, nebudete zklamaní

orinka3

Nesmírně poutavý příběh, kdy člověku běhá mráz po zádech při představě všeho zla, se kterým se musí důmyslný a chrabrý Jack Reacher vypořádat. Nervy i svaly ze železa, bystrý mozek, přitom srdce na pravém místě - kdo by ho nechtěl mít za bráchu? A není to jen thriller bez morálního poselství. Kdepak. Mně osobně připadá velmi silná pasáž, kdy si Jack povídá s holičovou sestrou o muzikantovi, kvůli kterému se vlastně do celého toho maléru přimotal, když vystoupil v "jeho" městě. Chvíle, kdy stará paní líčí otřesný zážitek, který prožila hodně dávno, to je skutečně síla. Kniha je prostě dobrá - i pro literární fajnšmekry. Ten člověk umí psát a doufám, že mu to vydrží hodně dlouho.

evka11

Od Lee Childa jsem přečetla všechno a knihy mám doma, abych se k nim mohla vracet. Jatka - jako prvotina s Jackem Reachrem - je dle mého názoru stále nejlepší.
A naprosto souhlasím s Aymira : zfilmované verze zatím dvou příběhů (Jatka zatím ne) dost velké zklamání = Tom Cruise rozhodně nevypadá jako obrovský blonďák s modrýma očima . Otázkou je, zda se L. CH. k obsazování hlavní role vůbec mohl vyjádřit....

Aymira

Dobrý akční příběh. Jedna věc mi na něm ale vadila - a to prostředí. Dokonale čisté, upravené městečko téměř uprostřed ničeho, kde na ulici nikoho nepotkáte a všichni jsou vlastně spokojeni. Zdánlivě. Na můj vkus to bylo až moc vyumělkované. Byla to moje první kniha s Jackem Reacherem, přičemž celou dobu jsem si při čtení představovala v jeho kůži Toma Cruise. Jen mi tam nesedělo, že podle autora by měl mít Reacher přes 190 centimetrů.... (ale to není samozřejmě chyba knihy). Stěžejní téma, tedy padělání peněz, nebylo špatné, postupně do sebe krásně vše zapadlo a skoro jsem až čekala, že zrádci a ti špatní budou nakonec všichni. Milostný happyend se také čekat nedal, takže se vlastně žádné zklamání nedostavilo a já chválím velmi pěkný průměr.

No a co se týká postavy Jacka Reachera, souhlasím, že působil jako stroj bez emocí. Nepociťovala jsem z knihy žádné napětí, protože Jack přece vyřídí všechny a všude a není tedy důvod se o něj bát. Poradil si i s těmi největšími zloduchy a vůbec to s ním nehnulo. Ano, sice byl na to cvičený armádou, ale ta z něj ještě stroj na zabíjení neudělá. Takže u dalších knih se musím více zaměřit na to, aby mi Jack přirostl k srdci.

March

Moje první Reacherovka, název mě trochu odrazoval, ale po zacteni jsem se nemohla odtrhnout, skvěle čtení a Jack, tak ten mě dostal. Vrhám se na další díl.

Kerberos

Reacher mě chytil od prvního dílu,který se mi zdál asi nejlepší.

pejty

Když jsem si pročítal některé nedávné komentáře k této knize, tak jsem z toho měl pocit, že jsem asi četl jinou knihu než ostatní lidi. Proto jsem si knihu vzal z knihovny a začal jí opět po pěti letech číst. A po opětovném přečtení této knihy jsem si jenom utvrdil svůj pozitivní názor na Jatka.

Strohý a jednoduchý styl Childova psaní mi naprosto vyhovuje a i díky němu mě jeho knihy naprosto uchvátili. A u této knihy jsem měl stejně skvělé pocity, jako u jeho ostatních knih, i když je zde sice ještě cítit to, že je to autorova prvotina.

Výborný příběh, super akce a hlavně úžasný začátek jedné skvělé série.

TaLu

Autorova prvotina, ve které představuje Jacka Reachera.
Jsem ráda, že jsem začala číst od této knihy. Hlavní hrdina mi chvílemi připomínal agenta 007, kterého opravdu nemusím ( fanoušci doufám prominou), zároveň ( a to z větší části), jsem v něm viděla Ramba, a pro toho mám opravdu slabost, takže to čtení bylo sečteno a podtrženo velmi strhující zábavou.
Na jiný styl vyprávění jsem si rychle zvykla a určitě si přečtu i další knihy ze série.
Po dočtení jsem si pustila film podle knihy Výstřel, ovšem Toma Cruise jsem moc neocenila, nějak jsem mu to ztvárnění nevěřila. Jacka si představuji jinak. Jako většího drsňáka s přímým nepokřiveným charakterem. Tuláka.

Evišťátko

Pro mě příliš zdlouhavé popisné statě, které příběhu ubíraly na zajímavosti.

helenkan

Moje první seznámení s tímto spisovatelem a nezůstane jen u tohodle dílu. Super čtení.

Libby

Kniha se mi nelíbila. Bylo to absolutně nezajímavé čtení bez akce a s velmi chudou slovní zásobou. Vzhledem k vysokému hodnocení jsem očekávala mnohem mnohem více. Postavy mi k srdci nepřirostly, příběh byl strohý a zdlouhavý. Vlastně se tam ani nic moc nedělo. Jedna věc mě ale iritovala nejvíc, a to krátké věty, ve kterých se velmi často objevovalo JSEM a JSME. Byla jsem zklamaná.

Crowley

Tak budu zase za outsidera. Reacher je absolutní suchar. Název knihy je dost zavádějící. Čekal jsem mistrovský thriller, ale absolutně jsem se během čtení necítil v nějakém presu. Neměl jsem vůbec strach o postavy. Vraždy jsou nic oproti Carterovi. Nějak nerozumím, co na tom všichni vidí. Vše je na této knize z mého pohledu špatné. Nezajímavý děj, nulový záporák, špatné postavy, suchý hrdina. Nemá to duši a drive. Nemohl jsem to ani dočíst. Oproti knihám od Cartera naprosto jiná liga.
Dávám jednu hvězdu za scénu v lapáku. Autor mění situace a prostředí do nudnějších částí. Trpělivě jsem čekal, až se kniha rozjede, ale nic. "Sorry jako!"

JarsonvonBrzek

Kniha mě bavila a četla se pěkně. Musím uznat, že některé situace byly až neuvěřitelné :) Pokud však máte rádi thrillery a hlavní hrdiny, kteří dokáží rychle zareagovat a vyřešit i zdánlivě svízelnou situaci, mohu jen doporučit.

Shanib

Přiznám se, že jsem to nedočetla. Hlavní hrdina byl suchar...nebo by možná bylo lepší říct flegmatik (?). Prostě byl tak odtažitý, až mě nezajímal. Bylo tam pár chvilek, které ve mě vzbudily naději, ale ta zase rychle pohasla. Thrillery zbožňuju, ale tohle byl pro mě slabý odvar.

pepa4081

První autorova knížka se mi líbila stejně nebo i víc, než některé jeho další. Výborné, napínavé čtení. Reacher je trochu superhrdina, ale to je snad jediná moje výtka. Velmi uspokojivé.

cori
27.12.2016

Úžasně napínavá kniha o muži, který si za všech okolností dokáže zachovat chladnou hlavu, znaalyzovat situaci a vymyslet plán. Přečetla jsem za dva dny. Dost drsné byly scény z vězení i komando v kombinézách a návlecích. Sympatičtí byli dědouškové holiči. Škoda, že nepadlo křestní jméno Rascoe.

WeeWar
15.12.2016

Ale jako proč ne. Akčňák se supakillasolderem v hlavní roli. Čtivé až napínavé, místy ovšem nelogické, na náhodu, neuvěřitelné, už dopředu až na drobné detaily předvídatelné.

Lehce slabší 4hvězdy.

bapi
17.11.2016

První a nejlepší Reacher.

Petruse21
30.10.2016

Trošku moc "americké" (i když je autor Brit). Jack je ale chlap s velkým "CH" - jinak by to bylo za 2*.

Erzetka
25.10.2016

První setkání s Jackem Reacherem. Přečtená na jeden zátah. Pokračuji v sérii.

konicekbily
05.09.2016

Dobré oddechové čtení.

Martiiiik
27.07.2016

Na to, že autor údajně začal psát v podstatě z nudy, je knížka úžasně čtivá. Některé detaily jsou moc neuvěřitelné. Ale úplně mě knížka vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat číst. Vřele doporučuji

ThomasRuhe
27.06.2016

Childova prvotina s Jackem Reacherem udala směr pro další pokračování této série. Reacher se octne v nějakém zapadákově, pak se dostane do víru událostí kterým nerozumí ani on, ani čtenář. Zločinci kterým čelí jsou slušný drsňáci a i když to nejsou jatka, jak by název mohl napovídat, tak se snimi Reacher nemazlí a nepředčítá jim jejich práva.
Reacher je pořádně neohrožený, ale jeho supermanství může někomu vadit, na druhou stranu, kdyby byl bábovka, tak koho by to bavilo?
V knize je použitý celkem fikaný způsob padělání peněz.A propos ty peníze...v knize je jedna scéna pro fantazii čtenářů: sklad ve kterým jsou uloženy jednodolarové bankovky na ploše 30x30 metrů a jako pyramida do výše 10ti metrů...jooo to bych chtěl vidět!
Jinak je to solidní vstupní díl, který má své klady i zápory.

Lolila
15.06.2016

Je to prvá kniha, ktorú som čítala od tohto spisovateľa - super oddychovka. Má to akciu, postupné odhaľovanie tých zlých a Reacher je skvelý týpek, ktorý si poradí v hocijakej situácii:-). Je to sympaťák. Určite si prečítam ďalšie časti.

pafčaodřeky
13.06.2016

Komerční braková literatura, ale jako oddechová jednohubka funguje. Nečekejte hluboké vhledy do psychologických procesů postav, složitá souvětí a barvitý slovník. Padouši jsou ukázkově zákeřní a zaslouží být bez velkého moralizování zlikvidováni. Na Reachera je v tomhle spoleh, ten se vylíže s každého problému, do kterého se "náhodou" dostane. Jen si koupí novou košili a jde se o silnici dál...

gad
03.06.2016

Moje druhá kniha o Jacku Reacherovi. Jako první jsem četl A přece nezemřeš, ale tahle se mi četla daleko lépe. Snad je to vyprávěním v první osobě z pohledu Jacka, který projíždí Státy jako tulák a nevydrží nikde déle, než dva, tři dny. Začátek mi hodně připomínal Johna Ramba - První krev. Nyní jsem začal s Varovným signálem, tak uvidím. V každém případě Jatka doporučuji.

Jessybelle
19.05.2016

Četla jsem před lety, super kniha, asi si ji přečtu znova...

beran25
12.03.2016

Akční příběh, který se milovníkům detektivky a drsných detektivů, musí líbit. A když navíc ještě dobro zvítězilo bez velkých ztrát ...