Jmenuji se Reacher

Jack Reacher je jedním z nejcharismatičtějších hrdinů naší doby. Dvanáct povídek v této knize ukazuje, jak vyrůstal, a napovídá, proč se z něj stal věčný tulák na nekonečné cestě. Jack Reacher je osamělý vlk, bludný rytíř, milovník žen, zastánce slabých a hrozba pro všechny zloduchy. Putuje bez zavazadla, bez cíle, a kdekoli se zastaví, narazí na potíže. Což je smůla pro ty, kteří je působí. Jeho otec byl voják, a proto Reacher i jeho starší bratr Joe vyrůstali na řadě amerických základen po celém světě. Ano, Reacher – ačkoli jej pokřtili Jack, nikdo z rodiny ani nikdo z ostatních lidí mu tak neříkal. Vždycky byl zkrátka Reacher. Zkušenosti ze stále nových a nových míst, kdy se musel prosadit mezi dětmi ostatních vojáků, ale získat si respekt i u místních kluků, se mu hodily i později. Když jako teenager zažil velký výpadek proudu v New Yorku, když musel vyšetřit vraždu mladé důstojnice na osamělé silnici v Georgii nebo se stal svědkem zdánlivě běžné krádeže kabelky v malém městečku v Maine. Kromě dlouhé řady románů napsal autor o svém hrdinovi také tucet povídek, jež všechny shromáždil do tohoto svazku. Jedenáct z nich vyšlo porůznu v časopisech nebo samostatně jako e-knihy; dvanáctá – zařazená na úvod souboru – dosud nebyla publikována. Kniha povídek je v sérii Jack Reacher vedena jako kniha 21.5...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369733/big_jmenuji-se-reacher-03T-369733.jpg 4.3144

Jack Reacher

Literatura světová, Povídky, Thrillery

Vydáno: , BB art

No Middle Name, 2017

Kniha Jmenuji se Reacher

jfialova

Kvalita jednotlivých povídek značně kolísá. Najdou se tam super kousky, na druhou stranu některé z nich jsou fakt slabé. Takže autor evidentně psát umí, ale občas mu to nějak drhne. Překlad slabší, takové knihy ale asi nebude překládat Milan Lukeš nebo Zdeněk Urbánek.

hanzmb
13.10.2021

Je vidět, že zkrácený útvar povídky autorovi až zas tak nevyhovuje. Většina řešení spíš vyšší moc, než logické vysvětlení. Nejlepší povídky jsou asi ty z Reacherova dětství a mládí. To je příjemné doplnění celé série. Na druhou stranu jsou zde povídky, kdy by mohl místo Reachera vystupovat i nějaký Lojza z Horní Dolní. Je v nich jen použito jeho jméno bez hlubšího propojení na postavu.

shelma
23.09.2021

Povídky, které ocení asi jenom fanoušci Jacka Reachera.

Vlaďkaa4
07.10.2020

Standardní Reacher tentokrát v povídkách. Kudy chodi tudy zachraňuje. Lepší než Bond a Superman dohromady, pohádky pro dospělé, právě proto ho tak ráda čtu.

čef
23.08.2020

Zajímavý soubor povídek s dějem, který mám vždy rád. Reacher jde do soubojů vždy s otevřeným hledím, sice někdy s nepříliš férovým postupem, ale vždy účinným. Rovněž jeho myšlení je příkladné a efektivní a na straně slabých a těch dobrých. Nepřátelé potom často nevědí, co se s nimi vlastně děje. Velké povzbuzení do bojů běžného života.

CharlesWard
21.08.2020

Z 12 povídek, stálo za přečtení asi 5. Zbytek těžký průměr a v některých případech i podprůměr.

Lavender756
10.08.2020

První tři povídky vynikající, zbytek jaks taks a našly by se i horší kousky. Za mě žádná sláva, jediné plus vidím v tom , že se dozvídáme více z Jackova života s rodinou.

evka11
05.08.2020

12 skvělých povídek o Jacku R. od mládí až po autorem nejvíce popsanou dobu od jeho odchodu od vojenské policie. Řadu z nich jsem už četla v různých antalogiích, ale hlavně ty z dětství a mladých let mě opravdu velmi bavily. Doporučuji !!!