A přece nezemřeš

A přece nezemřeš

Všechno se seběhlo čirou náhodou. Jack Reacher náhodou pomohl mladé ženě, která s plnýma rukama šatů z čistírny klopýtla na ulici. Chvíli nato už sedí oba se spoutanýma rukama v dodávce a jsou odváženi neznámo kam. Náhodou je unesená žena nejen agentka FBI, ale i dcera náčelníka generálního štábu americké armády a neteř prezidenta USA. A rozhodně ne náhodou si právě ji vybral předák neonacistické militantní organizace jako rukojmí k dosažení svých vyděračských požadavků na americké vládě spolu s řízenými střelami, kterých se už zmocnil. Jenže náhodou Jack Reacher je náš starý známý, bývalý důstojník vojenské policie, ověšený medailemi za udatnost, muž, který umí zabíjet i zapálenou cigaretou, jeden z nejlepších střelců, jací se kdy v USA narodili. Náhodou to Borken neví. Když se to dozví, je už pozdě. Reacher se rozhodl zasáhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/3313/a-prece-nezemres-3313.jpg 4.2335

Jack Reacher (2.)

Die Trying (1998)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

Boby17

Perfektní oddychová akčňárna, oproti prvnímu dílu však trochu pohádková. Kladní hrdinové jsou nesmrtelní a tak jednu hvězdičku strhávám. Jinak jsem se ale bavil a knížku jsem slupnul jak malinu.

martina.tim

Jack Reacher je pro mě Avenger minulé doby. Nepotřebuje žádný štít, kladivo a ani létající oblek. Stačí si se svým mozkem a výcvikem v armádě. Je skvělý. I když první díl mě učaroval daleko více než tento druhý. Bude to spíše tím, že já politiku nemusím a nerozumím jí a nerozuměla jsem jí ani tady. Každopádně je to velice napínavý a poutavý příběh, který jsem nemohla odložit.

Lavin

Všechny knihy Lee Childa jsou velmi čtivé. Doporučuji.

konicekbily
30.10.2017

Tento díl je spíše jen napůl politickým tjrillerem než pouze popisováním hrdinství a vydařených kousků našeho Supermana. Spousta náhod a těžko uvěřitelných obratů nenapomáhá k uvěřitelnosti takovéhoto děje. Ale číst se to dá, i když je to slabší kousek celé série.

Schamila
22.10.2017

Tak trochu psychopat a temné prostředí příběhu dodává to správné napětí. Jak nebezpečná je manipulace s lidmi - v jakémkoliv prostředí. Je to čtivé - doporučuji.

moudivlacek
14.09.2017

Tak oproti prvnímu dílu Jatka je tenhle díl pro mne obrovské zlepšení, až na pár prvních stránkách se neustále něco děje, Jack se zas předvede v plné parádě, tentokrát to pro mne bylo mnohem akční a napínavější, také ze sebe víc Jack předvedl, mimo jiné i z čeho má panickou hrůzu.
A zas je tu jedna žena, ale všichni tuší, jak to asi s nimi dopadne.
Přesto je Jack velmi zásadový člověk a hlavně čestný muž.
Tenhle díl se mi moc líbil a čtenářům tohoto žánru mohu doporučit.

Aymira
06.07.2017

Hodně se mi líbila zhruba první třetina knihy, kdy byl popisován únos. Jakmile se ale dostali na místo určení, přestalo to být zajímavé a ani to nepůsobilo moc realisticky. Únosci na mě působili opravdu jako amatéři. Pokud se ale chcete dozvědět hodně podrobností ohledně střelných zbraní, rozhodně doporučuji tuto knihu přečíst.

cori
21.02.2017

Jack Reacher tentokrát jako ochránce unesené agentky, k níž je přitahován nejen její krásou, ale i odvahou. Příběhu trochu uškodil čas, přece jen už je to skoro 20 let, co vyšel originál - závislost na faxu, konspirační teorie a banda fanatiků, co buduje svůj stát uprostřed lesů. Pasáže s popisem opakovaných návštěv Bílého domu byly dost nudné.
I zapálená cigareta se v rukou spoutaného Jacka stává smrtící zbraní, tak bacha!

WeeWar
19.12.2016

Stejná, ale díky námětu pro mě poživatelnější jednohubka, než první autorovic kniha - Jatka.

Jinak prostě klasika se supaKillaHeroSolderem v hlavní roli:), takže to celé musíte brát s velkým nadhledem a občas vůbec nepřemýšlet a nešpekulovat o tom, co právě čtete.

hana4834
13.12.2016

první kniha co jsem četla od toho autora a hned jsem věděla že nebude poslední

Izzy46
12.07.2016

Začátek a závěr byly famózní. Škoda trochu nudnější prostřední pasáže. Ale nejvíce druhému Reacherovi uškodilo vypravování ve třetí osobě.

pepa4081
29.06.2016

Velmi napínavé a velmi akční. Tak akční, že mě to až chvílemi ubíjelo. A velmi těžko uvěřitelné. Jiné knihy tohoto autora se mi líbily víc - doporučuji Únos. Uspokojivé.

konicekbily
24.06.2016

Thriller s množstvím neřešitelných situací, které jsou pro hlavního hrdinu snadnou záležitostí.

Lolila
20.06.2016

Druhá kniha takisto napínavá, bola som zvedavá ako to všetko dopadne. Reacher všetko zvládne:-), ale mala som pocit, že mu dlho trvalo kým konečne začal konať. Možno to bolo podrobným popisom "všetkého", čo dej dosť natiahlo a niektoré akcie boli trochu pritiahnuté za vlasy. Nedávalo mi zmysel, prečo niektorí konajú tak ako konali. Jatka sa mi zdali akčnejšie, viac Rambovské:-), ale skúsim ďalšiu časť.

gad
22.05.2016

Neohrožený, nekompromisní a nerozbitný Jack Reacher se zcela náhodou nachomýtne k únosu agnetky FBI Holly Johnsonové. Kupodivu není hned zabit, ale spolu s obětí odvezen na základnu únosců. Pomalu a jistě si dává jednotlivé úlomky do širších souvislostí a rozkrývá tak obraz, který se mu pranic nelíbí. Vidí, že pomoci se jen tak nedočkají a tak se rozhodne jednat na vlastní tvrdou pěst. Naštěstí pohádky končívají většinou dobře, takže žádný strach, Jack to zvládne i tentokrát.
I přes některé nesrovnalosti (proč Jacka nezabili jako mnohé jiné), až přespříliš podrobný popis krajiny, materiálu staveb, rychlosti kulek (jako bych před sebou viděl hotový scénář k filmu), tak i vysvětlování politických vztahů mezi různými armádními a vládními složkami (ale to prostě k tomuto žánru patří) je tato kniha velice čtivá. Přesto, že tušíte, jak vše dopadne, chcete to vidět černé na bílém. I tak se na konci dočkáte překvapení. Příjemná oddychovka. Myslím, že si přečtu i další reacherovky.

"V Americe je to lepší než kdekoliv jinde. Vím to, protože jsem cestoval všude po světě. Jinde je to horší. Mnohem horší. V Americe je v nepořádku spousta věcí, ale všude jinde je jich v nepořádku ještě mnohem víc. Měli byste se nad tím zamyslet." Tak tohle si mohl autor odpustit...

Brekus150
11.05.2016

Dobra kniha. Pačl sa mi. Ako aj ostatne o Jackovi

3DD!3
20.04.2016

Reacher kontra neonacisti. Child už zde stanovuje většinu svých trademarků, zatím chybí kartáček, ale objevují se hodiny v hlavě. Unesená agentka FBI je kus i s nohou v sádře a haluzácká náhoda semele i našeho starého známého. Je tam pár logických kopanců, týkajících se nezabití Reachera během první hodiny po únosu, ale nic co by se nadalo přežít... ehm. Fajn zábava, kde je ještě cítit čerstvost hlavního charakteru. Hororová sekvence s prolézáním tunelu patří k vrcholům knihy. Málem jsem se o něj bál.

alzbeta4340
06.02.2016

Tuhle volnou sérii o Reacherovi čtu napřeskáčku, takže už mám s čím srovnávat. Je to takový slušný průměr, některé díly jsou trochu horší, některé o dost lepší. Četlo se to dobře, akční oddechovka, navíc já oceňuji knihy, kde se o hlavního hrdinu nemusím bát - vždy přežije. Hurá.

AnnaCZ
03.01.2016

Když se čtenář občas povznese nad někdy téměř nadpřirozenými schopnostmi hlavního hrdiny, tak dobrá knížka (lepší než první díl), takže se určitě pustím i do dalších ;-)

Dinosaur
19.11.2015

(10/10) Napínavější a asi ještě chytlavější než první díl. Jen ti záporáci mi občas přišli tak trochu přiblblí a nevím, proč Reachera prostě nezlikvidovali dokud to šlo :) Zároveň ale onu Reacherovu schopnost dostat ze všeho beru tak nějak jako součást žánru a protože mi to dojem z knihy nijak zvlášť nezkazilo, nebudu ubírat ani na hodnocení.

pidalka777
17.09.2015

Velice napínavé a taky čtivé Reacher je prostě borec.

renefer
20.08.2015

Velký machr Reacher. Neustálé komentáře, že v takové situaci byl, ba i v horší, že kdyby chtěl, tak už osvobodil všechny okolo... Nepochopila jsem, proč byl tedy neustále zajatý a několikrát málem zastřelený. Snad jediné co se mi na této knize líbilo, byl popis cesty vystřeleného náboje, s tím jsem se opravdu ještě nesetkala :)

ch.p.korb
24.07.2015

nic moc

Moniks
07.06.2015

Nevím nějak jsem ji odložila z nešla me vůbec dočíst.

olle3
30.01.2015

Trošku mě vadilo, že byl Reacher přes půl knihy spoutaný a nemohl se tak moc projevit, ale jinak standard.

HonzaT
23.12.2014

Moje druhá od Childa a musím říct, že byla lepší než-li Jatka. Akčnější. Těším se na třetí díl: Varovný signál. Líbilo se mi zde popisy, zbraní, míření, rychlosti kulek a fyziky kolem ní. Jack !Jack! JACK!

mi-380
09.12.2014

Reacher tentokrát potřebuje k přežití hodně štěstí a několik ukecaných padouchů, kteří rádi vysvětlují své plány (místo aby ho rychle zlikvidovali). Díky spádu, napětí a sympatické hlavní postavě ale musím dát i přes všechny ty náhody 70% (126 hodnotících je aktuálně na 88%).

Alex732
19.11.2014

Jako v prvním díle po Bondovsku svalí nějakou kolegyni a pak zmizí. Prostě Jack! Pozitivně vnímám, že už to nevypráví sám velký Jack, ale jestli bude ve třetím díle ještě drsnější, tak už ho číst asi nebudu.

1amu
05.08.2014

Byť je Jack Reacher můj velký oblíbenec, tuto knihu považuji za nejslabší z celé utěšené série. Začátek ještě dobrý, ale pak to jde prudce z kopce a finální fáze je již bohužel pouze groteska.
A uplynuly 4 roky od tohoto komentáře. Ani teď v dubnu roku 2018 nic k lepšímu nelze dodat. Musím dodat, že je velice zajímavé - přečíst si komentáře všech "nás z houfu", kteří jinak Reachera žerou .

mira.k
02.01.2014

Oddechovka. Dobře se čte a na nic si nehraje.

únosy

Lee Child