A přece nezemřeš

Všechno se seběhlo čirou náhodou. Jack Reacher náhodou pomohl mladé ženě, která s plnýma rukama šatů z čistírny klopýtla na ulici. Chvíli nato už sedí oba se spoutanýma rukama v dodávce a jsou odváženi neznámo kam. Náhodou je unesená žena nejen agentka FBI, ale i dcera náčelníka generálního štábu americké armády a neteř prezidenta USA. A rozhodně ne náhodou si právě ji vybral předák neonacistické militantní organizace jako rukojmí k dosažení svých vyděračských požadavků na americké vládě spolu s řízenými střelami, kterých se už zmocnil. Jenže náhodou Jack Reacher je náš starý známý, bývalý důstojník vojenské policie, ověšený medailemi za udatnost, muž, který umí zabíjet i zapálenou cigaretou, jeden z nejlepších střelců, jací se kdy v USA narodili. Náhodou to Borken neví. Když se to dozví, je už pozdě. Reacher se rozhodl zasáhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3313/a-prece-nezemres-3313.jpg 4.2465

Jack Reacher 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , BB art

Die Trying, 1998

Kniha A přece nezemřeš

TeaPeter
30.11.2021

Pravděpodobnost? Proveditelnost? Realita? Co to je? Zapomeňme na to. Když si takhle připravíme terén, tak si hezky užijeme příjemně průměrný thriller. Prostě Reacherovky stojí na určité dávce nadsázky; naštěstí ne tak velké jako potřebují Sigmaforcovky. Jackův nenápadný, ale o to účinnější, šarm je pak kořením toho všeho.
Pikantní je navíc to, že některé prvky z děje této více než dvacet let staré knížky si nacházejí paralely v Americe posledních pár let. Že by špetka jasnovidectví? Nebo už tehdy bylo autorovi jasné, kam se Amerika valí? Třeba odpověď přinesou další díly.

Meda77
25.11.2021

Ach jo, no. Mám obavu jestli se Reacherovky někdy dostanou nad průměr, ale asi stěží, jelikož jsou dost předvídatelné, přesněji řečeno spíše autor. Prostě klasický Reacher, komu vyhovuje ten si smlsne, komu se moc nelíbí asi vymění autora. Těm druhým by možná vyhovoval Prescott, Morrell nebo Forsyth. Průměr pro nadprůměrného hrdinu.

terinkha
22.10.2021

Druhej díl mě rozhodně nebavil tolik jako první. Ale je to oddychovka, bylo zajímavý si přečíst o trochu extremistický skupině (a ono to v tý Americe takhle fakt je!), Reacher zase elitní voják a nadsamec, ale co už. Tohle není literatura faktu :-D
Poctivý tři hvězdy, až zase nebudu vědět co, Reacher to jistí.

ninano
05.09.2021

Napínavé, dobrodružné, hezky napsané, ale tak za hranou reálu, že musím hodnotit třemi hvězdami. Pokud se někomu líbí Rambo a podobné příběhy, je to kniha určená těmto čtenářům.

Alinke
30.07.2021

kniha by byla na 90%, ale vadilo mi na ní brutální a detailní popisování týrání lidí. Domnívám se, že v dnešním světě jsem svědky každodenních brutalit a proto z tohoto důvodu tohoto spisovatele vynechávám z databáze

wimpzk
26.07.2021

Má druhá "Reachrovka". Opět se J.Reacher dostane shodou okolností do nezáviděné situace, kdy mu jde přinejmenším o zdraví a následně o holý život. Tentokrát se však musí vypořádat s bandou samozvaných patriotických pomatenců a dlouho to vypadá, že se mu to nepodaří...Celý děj je samozřejmě i zde poněkud přitažen za vlasy, ale pokud čtenář přistoupí na tuhle hru, je mu odměnou napínavá a svižná akční četba, která však vzhledem k nedávným událostem kolem prezidentských voleb v Americe zas až tak neuvěřitelná není. Spíše naopak. Přesto oproti jedničce dávám v hodnocení o hvězdu méně.

Grety
22.02.2021

Pěkná, čtivá a napínavá kniha. Snad jen bych vytkla, že hlavní hrdina je, až moc nesmrtelný...

Lumír23
21.02.2021

No, je to taková propaganda. Správný klucí, co to nandaj těm zlejm klucím, no a 4. července všichni zasalutujou emerice, nejlepšímu místu na světě. Plnýmu magorů... Tak asi tak.