Výstřel

Osamělý střelec se schová v několikapodlažní garáži a vystřelí do davu na veřejném prostranství v malém městě v Indianě. Ve zbytečném masakru náhodně zemře pět lidí. Ale střelec po sobě zanechá dokonalou stopu a policie ho rychle dopadne. Jmenuje se James Barr. Jedná se o zcela nenapadnutelný případ. Barr po zatčení odmítá mluvit. Pak svému právníkovi sdělí jedinou větu: "Sežeňte mi Jacka Reachera." Jaká událost z minulosti spojuje očividného psychopata a bývalého vojenského policistu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/4571/vystrel-4571.jpg 4.6202

Jack Reacher (9.)

One Shot (2005)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

1amu

Kniha - ANO ! Film ? - NIKDY VÍCE !
Poznání první: slušný Reacher se nejdříve zeptá balíků z Indiany zda se chtějí rvát ? Samolitr, že chceme ! A už to frčí. Sanitky mají perný večer.
Poznání druhé: velice fundované povídání o střelnicích a sympaťák, který pak JR pomůže.
Poznání třetí: milování hrdiny se známou z Iráku, nyní již vysokou šarží.
Poznání čtvrté: i ruská mafie zde dostane prostor.
Poznání páté: udělal dobře James Barr, který po zatčení odmítá mluvit. Pak svému právníkovi sdělí jedinou větu: "Sežeňte mi Jacka Reachera."
Ale hlavní je, že to vše dopadlo dobře.

janesy

Tak nikdy už se nepodívám na film, aniž bych si nejprve přečetla knihu. Kniha super-film obrovské zklamání. Reacher-chlap 195 cm vysoký, udělaný, jeho představitel ve filmu-Cruise s bídou 160-170 cm, co to jako je? To nemohli vybrat někoho jiného, než toho mrňouse? :(. Další odchylky od děje jako např. rukojmí, kdy dle knihy jí byla sestra střelce, avšak dle filmu obhájkyně. V knize Reacherovi auto půjčila reportérka TV stanice, auto mělo zelenou barvu avšak ve filmu mu auto půjčila obhájkyně a auto mělo bílou barvu. A další a další nepřesnosti ve filmu :(. Prostě lepší číst knihu a na film se podívat až pak a nebo vůbec.....

hana4834

naprosto skvělí nevím co víc dodat

konicekbily
14.10.2017

Povedená kniha. Náš vysloužilec, bývalý vojenský policista, je vyzván, aby se připojil k vyšetřování hromadné vraždy, které se měl bývalý ostřelovač. Po zapeklitém ději - jak jinak - dojde k nečekanému rozuzlení! Moc se mi kniha líbila.

Aymira
28.08.2017

Počáteční akce velmi dobrá, doslova se hltá slovo za slovem. Ale pak kniha upadla do průměru. Děj se odehrává v nejmenovaném maloměstě kdesi v Indianě a Jack se dostává do sporu s jakousi ruskou mafií, což už je samo o sobě předzvěst, že to pro něho nebude procházka růžovým sadem. Závěr byl tradičně akční a protože Jack přežije všechno, jde v něm jen o to, kdo všechno patří k padouchům a kdo zemře jako poslední.

Lolila
23.06.2017

Aj napriek tomu, že som videla film, kniha má čím prekvapiť. Zo začiatku mi vadil filmový T. Cruise, pretože nespĺňa požiadavky knižného Reachera. Ale Cruise je výborný herec, takže odpustené:-))). Opäť napätie od začiatku až do konca. Reacher je neohrozený, inteligentný chlapík, ktorého len tak niekto nedostane. Vždy na tej správnej strane. Čítam sériu postupne, takže zatiaľ Jatka a Výstrel najlepšie.

pejty
08.10.2016

Tato kniha je moje srdcovka, neboť díky zfilmování této knihy jsem objevil tuto báječnou sérii. Zatím jediná kniha z této série, kterou jsem četl dvakrát a mám pocit, že určitě ne naposledy. Jack Reacher svým přístupem k dobru a zlu, svým drsným vystupováním, svým armádním mozkem a detektivními schopnostmi mě prostě vždy dostane a u této knihy to nebylo jiné. Spíše bych mohl říct, že to bylo ještě o trochu lepší než v jiných knihách o Reacherovy.

Dzery68
10.08.2016

Jack Reacher v knize: 195cm, 110 kg, tělo tvrdý sval pokryté jizvy. Filmový představitel Tom Cruis: 160cm, 30kg i s postelí. Tak nevím, jestli nemám při čtení knih Leea Childa špatnou vizuální představu o hlavním hrdinovi.
Jinak kniha super!

čef
15.05.2016

Jack Reacher je pořád stejný správňák, který neochvějně straní všem nespravedlivě postiženým. Příběh se příliš neliší od ostatních knih série, akční děj je prokládán rvačkami a přestřelkami. K tomu je přizpůsobeno vše - žádné psychologické drama se závažným poselstvím určitě nikdo nečeká. Tady jde o napětí a tvrdý boj.

pocitac311
18.03.2016

Zaujímavé, napínavé, dobre sa mi čítalo, rád si pozriem aj film.
Po zhliadnutí filmu musím priznať, že kniha je omnoho lepšia :-)

Nelly
14.04.2015

Výborné, pro mne jeden z nejlepších dílů - sice jsem před nedávnem viděla filmové zpracování, takže jsem měla v živé paměti zápletku, ale kniha je mnohem lepší. A ačkoliv mám T.Cruise celkem ráda, na knižního Reachera prostě ani zdaleka nemá.

mi-380
22.01.2015

V roce 2013 jsem viděl film, byl jsem nadšen, knihu jsem neznal. V lednu 2015 jsem četl knihu, byl jsem nadšen. Okamžitě jsem si znovu pustil film a (jak už to tak většinou bývá) byl jsem zklamán (trochu postavou hlavního hrdiny, ale hlavně zbytečnou hrou na efekty: automobilové honičky, souboj muž proti muži v blátě...). V knize mi vadil jen malý nesoulad s informacemi, které najdeme ve třetím a čtvrtém románu: Reacher měl dům a měl auto, což se ve Výstřelu popírá! 90% (97 hodnocení, 91%).

olle3
08.01.2015

Svižné, čtivé, propracované. Děj pěkně graduje, ke konci jsem se nemohl odtrhnout. Nemám, co bych vytkl.

Rabjohns
24.11.2014

Zdálo se mi,že se kniha rozjíždí pomalu, ale jinak dobrý. Trošku nestandardní je to,že Reacher tentokrát pracuje v týmu.

kosmi
12.04.2014

Vsude se resi Tom Cruise. Vzdyt neni zas tak malej, bez 40cm ty 2 metry v pohode da. A kdyby ho lip nasvitili tak je i blondak. Njn tak asi by na to lip sedel Dolph Lundgren, ale budte radi ze to nevzal Danny DeVito ;-) A vubec, me se ten film libil.

felia
22.01.2014

Výborná kniha. Skvěle napsaná, skvěle přeložená. Viděl jsem i ten nešťastný film. TomCruis měl roli Jacka Reachera odmítnout. Neznám žádného herce, který by se pro roli hodil. Diváci ať v tomto případě dají přednost knihze a uvědomí si, že četba je často příjemnější než vysedávání v kině a že každý román nelze úspěšně natočit.

astroweb
19.10.2013

Opět super, Reacher, moc se mi líbil tento příběh.

MartinH
09.09.2013

Dobrá knížka, lehce a rychle se čte. Mnohem lepší než film.

Solverino
04.08.2013

Jako film poměrně slabé, jak kniha celkem slušný nadstandard - dokážete si někdo předstvit 160cm Toma Cruise jako Jacka Reachera? Já teda ne... nevhodný výběr herce... :)

šipek
22.06.2013

Mé první setkání s tímto spisovatelem a určitě ne poslední, těším se na další setkání s Jackem Reacherem. Doporučuji

Moniks
17.06.2013

Musím říct že jsem spokojena s knihou velice dobře se četla ....super ...no a koukala jsem na film a musím říct Jack jako Cruise no to si nejak nesedlo.....kniha samozřejmě o mnohéo lepší takže za 1.

kokosek
22.02.2013

Hodně jsem spěchal na tenhle díl, než uvidím film. A jednu věc stále nechápu, jak někoho mohlo napadnout, že toho dvoumetrového blonďáka bude hrát zrovna Tom Cruise. Jako vojáka z minulého dílu, si ho ještě dokážu představit, ale tady ne. Tady to prostě nejde.
Zpět ke knize. Po minulém Reacherovi to bylo zase zpět. Ten looser co vším proplouvá a vyřeší po několika chybičkách vše. Dávám jen 4 hvězdy, protože jsem hodně dopředu věděl kdo a proč. Možná víc tajemna by bylo dobrý. Ale je to velmi čtivé (jako vlastně vše od autora) a špatně se od této knihy odchází.
Tak a teď rychle na Únos.

Patapuf
15.02.2013

Nedávno sem byl v kině na filmové verzy této knihy a nebylo to úplně nejhorší a docela rád sem tam viděl i samotného Childa, který se tam mihnul v jedné miniroli, ale na druhou stranu sem se celý film pokoušel představit Toma Cruise, jak je vysoký 190 cm a má 110 kilo..... Nějak mi to nešlo, takže kniha jasně výtězí....

guru
27.05.2012

Osobne podľa mňa spolu s Jatkami zatiaľ najlepší diel Jacka Reachera.
Nechýbal spád ani napätie, a to do samotného konca.

kilometr
07.02.2012

Kniha má výborný rozjezd.Reacher je neohrožený borec,který je kombinací Jamese Bonda,Johna Ramba a Jasona Bournea.
Policie pouze statuje,hrdina je v pohodě.....v závěru porazí vetchého 80-ti letého starce a je tu slavný konec.Díky za něj!

Handulenka
25.01.2012

Napínavá kniha od začátku do konce.

fanousekba
08.10.2011

Jsem celkem zvědavá na ten film... Ale Cruise se mi na Jacka absolutně nehodí :D

Senza Jenka

Barr ale udělá ve vazbě osudnou chybu a dostane nakládačku - teď leží v komatu v nemocnici a pro jeho sestru a jeho právničku se Reacher stává jedinou nadějí. Přestanou si to myslet v okamžiku, kdy se objeví...
Jack nemá důvod Barrovi pomáhat, ale na případu něco nesedí - respektive, všechno sedí až moc dokonale. Jeho policejní instinkt se vydává po stopě.
Výborné čtení, lepší než tolik oceňovaná Vedra.

zfilmováno

Lee Child