Výstřel

Osamělý střelec se schová v několikapodlažní garáži a vystřelí do davu na veřejném prostranství v malém městě v Indianě. Ve zbytečném masakru náhodně zemře pět lidí. Ale střelec po sobě zanechá dokonalou stopu a policie ho rychle dopadne. Jmenuje se James Barr. Jedná se o zcela nenapadnutelný případ. Barr po zatčení odmítá mluvit. Pak svému právníkovi sdělí jedinou větu: "Sežeňte mi Jacka Reachera." Jaká událost z minulosti spojuje očividného psychopata a bývalého vojenského policistu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4571/big_vystrel-3rH-4571.jpg 4.6294

Jack Reacher 9.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

One Shot, 2005

Kniha Výstřel

Schamila

No tak, i tohle bylo moc napínavé, asi budu pokračovat dalšími kotrmelci hrdiny....

bertrand

Podle mě vynikající Reacherkapska. Perfektně vyvážený detektivně-thrillerově-akční mix. Nedivím se Tomíku Cruisovi a režiséru McQuarriemu, že tuto knihu (skvěle) převedli do filmové podoby.

Merlin_CZ

Další díl Jacka Reachera, tenhle jsem viděl zfilmovaný a i když mi tam Tom Cruis moc neseděl, tak to nebyl špatný film. Knížka je o dost lepší (což ostatně skoro vždy) takže za mě je to fajn díl. Dobře napsané, bavilo mě to.

Marsí5
02.08.2021

Film znám velice dobře, takže byla jen otázka času, než se dostalo na psanou předlohu :-)
Oproti filmovému zpracování se jedná o vyšetřování aniž by čtenář věděl od začátku, v čem je zakopaný pes :-) I když jsem příběh znala, dokázala mě kniha překvapit a připravit nejednu napjatou chvilku.
Postava Reachera je dokonale zpracovaná: nejedná se o zbrklého akčního hrdinu, ale o ledově klidného a jistého vyšetřovatele, přítele, vojáka, zabijáka - podle toho, co situace zrovna vyžaduje :-D
Rozhodně si přečtu i další díly a je škoda, že filmoví tvůrci nenašli ještě jiný vhodný námět ke zpracování.

Česneksmedem
05.05.2021

Jaro ohlásilo svoji panichidu a svět za oknem byl černý. K tomu se hodil jeden starší příběh s Jackem Reachem. A překvapivě to byl díl docela aktuální, neboť tam figurovala jedna hodná skupina z východu. Celá kniha je dost dobrá a konec obzvláště. U něj člověku hopsá srdce jako nervózní kočka. Ještě že víme o následujících dílech... Knihu doporučuji.

Haduwig
13.04.2021

Paráda - velmi dobře fungující mix detektivní zápletky, napětí, zvratů a sympatických postav. Pokud jste se s Reacherem nikdy předtím nesetkali, nevadí to, kniha funguje i jako samostatný příběh.

mi-380
07.04.2021

Mám v ruce nového Reachera, nejdřív jsem si ale zopakoval jednoho starého, pětihvězdičkového. V roce 2013 jsem viděl film, byl jsem nadšen, knihu jsem neznal. V lednu 2015 jsem přečetl knihu, byl jsem také nadšen. Okamžitě jsem si znovu pustil film a, jak už to tak většinou bývá, byl jsem zklamán. Trochu postavou hlavního hrdiny, ale hlavně zbytečnou hrou na efekty (automobilové honičky, rádobyatraktivní souboj muž proti muži v blátě…). Tvůrci filmu nepochopili, že podstatou Reachera nejsou efekty, ale efektivita. Přečetl jsem podruhé knihu a znovu potvrzuji 90 %, jen mi vadil malý nesoulad s informacemi, které najdeme ve třetím a čtvrtém románu: Reacher měl dům a měl auto, což se ve Výstřelu popírá! No, těším se na Spravedlnost a na nový seriál od Amazonu.
90 % (276 hodnocení, průměr 92 %).

careras.c
14.02.2021