Nezvaný host

Triumf dvou žen, které vyhrály spor s svými armádními nadřízenými ve věci sexuálního obtěžování, nemá dlouhé trvání: jsou zavražděny zdánlivě bez motivu. Jack Reacher zavražděné ženy znal, dokonce se jako bývalý vojenský policista podílel na vyšetřování jejich konfliktů v armádě. I on už se rozloučil s uniformou, avšak policie ho teď staví před nesnadnou volbu: buď být podezřelý z několikanásobné vraždy, nebo jí pomoci najít vraha. A FBI, která jej zase až tolik nepodezřívá, dobře ví, kterou alternativu si vybere. Reacher nevěří motivu, jaký nejvíc láká federální vyšetřovatele, že totiž jde o vraha nenávidícího ženy, a pouští se do vyšetřování podle vlastního úsudku. Tuší však, že jej čeká nepříjemná konfrontace s armádou. Mrtvé ženy nad ní ve svých kauzách zvítězily a zdá se, že armáda jim to nedokázala prominout. Jako by v tom byla temná symbolika, že mrtvé ležely ve vaně naplněné khaki barvou. Co věděly tak nebezpečného, že musely zemřít, a na koho? Reacher nachází mnoho stop, které by mohly vést k pachateli od zpronevěřeného vojenského materiálu až po plejádu psychopatických typů v uniformách. A když se konečně výběr motivů zúží na jediný, i sám otrlý a drsný detektiv nestačí žasnout nad mírou zla, jaká se skrývá v člověku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/3319/jack-reacher-nezvany-3319.jpg 4.4215

Jack Reacher (4.)

The Visitor (2000)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

pidalka777

Velice čtivé. Děj krásně utíkal a bylo to napínavé do poslední tečky :)

1amu

Tak nevím, z knihy mám rozporuplný dojem. Ale ano - četla se dobře, ale cosi mi tam chybělo. Sezení v Quanticu zdlouhavá, Reacher se nudí, moc se tam nevyřešilo. Jó jiné grády kniha dostává, když si to Reacher vyšetřuje sólo. Je s podivem, že když jsem si tento příběh chtěl znovu přečíst, narazil jsem při rezervaci v MK na děsivou frontu. Jsou přece s Reacherem lepší knihy ! Normálka za 2*, tu další přidám za info, že nám bude stačit při ubytování v centrále FBI jen kartáček na zuby.

Reacher81

Další úžasný díl. Vrah mě velmi překvapil. Díly čtu popořadě a musím říct, že kniha se mi opět velmi líbila.

cori

Ze začátku jsem byla zmatená: Reacher má dům a ženskou, ale budování hnízdečka lásky se naštěstí nekonalo. Reacher je donucen pomoci FBI pátrat po sériovém vrahovi s nezaměnitelným rukopisem, honí se za přízrakem, autor si se čtenářem tak trochu pohrává, aby nakonec naservíroval šokující odhalení. Vraha jsem teda neuhodla.
Smrtící jazyk mně přijde dost absurdní.

hana4834

jako vždy skvělá kniha

konicekbily
26.10.2017

Konečně jsem nalezl vysvětlení, proč je z našeho hrdiny slavný tulák - mnohonásobný bezdomovec. Knihu jsem bral jako thriller s detektivní zápletkou, autorovi vůbec tedy nevyčítám snadno odhalitelného vraha, nejsem literární kritik, ale čtenář, jehož cílem je se při čtení pobavit. A tak s hrdinou poznávám i Spojené státy. Díky Lee!

Aymira
19.07.2017

Jacka Reachera čtu postupně a zdá se mi, že kvalitou mají knihy vzestupnou tendenci. Alespoň soudě dle toho, jak mě baví. Tentokrát se Jack spolu s FBI snaží vypátrat sériového vraha žen. Kniha má spád, protože je pachatel odhalován postupně a až do poslední chvíle není známo, kdo jím je, i když pozorný čtenář možná tuší mnohem dřív a odhadnout se dá i způsob provedení vražd. Závěr týkající se osobního života Jacka je také vcelku předvídatelný.

March
26.06.2017

Pro mě zatím nejlepší Jack Reacher, jedním slovem WOW.

helenkan
02.06.2017

Přečteno jedním dechem.

WeeWar
21.12.2016

hmm, tak zatím nejlepší ze sérky. Bud uz jsem si zvykl, ze obr supakillaherosolder JR, alias filmovej prcek TC, je nesmrtelnej a uvěřitelně neuvěritelnej, nebo je fakt, že tu až zas tak neuvěřitelně hustejch akcí nebylo. Zápletka zapletená víc než slušně, napínavé jak kšandy. Měl jsem tendence přeskakovat některé popisy prostředí a vedlejších dějových linek jen proto, abych se kuafix rychleji dobral konce knihy, finalniho rozuzleni.

Na*ral mě jen nějakej zdejší olle3, co tu napsal spoiler (ano, sice text oznacil jako spoiler, ale to bych musel bejt snad uplne slepej, abych periferne neprecetl, co v tom kratickym spoileru je). Tvl., ja nevim, ale tyhle chytristiky ohledne deje/zapletky/rozuzleni si reste budto s parnerkou/partnerem v posteli, nebo na nejakym soukr. chatu:) !!! Fakt jsem myslel, ze tu knizku zahodim, spalim. Nadaval jsem jak spacek.

Lolila
19.07.2016

Znovu dobrý Jack Reacher. Zaujímavá zápletka, neviete sa dočkať konca, pretože netušíte ako to ten vrah robí!

Jara 56
06.04.2016

U mě taky dobrý a hodně dobrý.

pocitac311
18.02.2016

Tento diel Jacka Reachera ma bavil. Aj keď som dosť rýchlo odhadol motív aj páchateľa, dej bol napínavý, mal spád a gradáciu. Jack bol uveriteľný, nie až taký Superman ako v predchádzajúcich častiach, skôr premýšľajúci a hľadajúci svoju životnú cestu.
Teším sa na ďalšie diely.

miman
23.08.2015

Vau. Dobrý, Lee. Nezvaný host je pro mě druhá přečtená kniha od tohoto autora. Musím říci, že určitě budu číst další.
Kniha nemá téměř slabé místa, má spád, napětí a opravdu se těžko odkládá. Pro mě je Jack Reacher trochu v jistém slova smyslu podobný Harrymu Holemu od Nesba. Snad míň pije. Uvidíme v dalších dílech. No nic, jdu si koupit zelenou barvu.....

Zorrander
25.06.2015

Přečteno jedním dechem, zatím nejlepší díl...

Nelly
25.03.2015

Super díl - hodně pátrání, hodně matení čtenáře, ale i možnost, dojít ke správnému pachateli. A Reacher je v tomto díle prostě jednička! Tak pojďme spolu s ním na další cestu...

olle3
23.02.2015

Tak tohle byla paráda. Přečteno téměř jedním dechem. Pointa naprosto nečekaná, na to bych prostě nepřišel :)

p.s. [SPOILER!!] I když jsem tedy nevím proč tušil, že to bude žena :)[SPOILER!!]

mi-380
13.12.2014

Pointu jsem tentokrát výjimečně vytušil už na konci první třetiny, přesto jsem čtvrtého Reachera přečetl jedním dechem a nejrychleji ze všech. Napínavé totiž nebylo jen pátrání, ale také dálkový souboj mezi dvěma Reacherovými dlouhonohými kráskami: 90% (88 hodnotících je aktuálně na stejném průměru).

Moniks
03.08.2014

Opět musím říci že výborné čtení.Obsah skvělý v půlce jsem si myslela kdo asi to bude a nakonec někdo jiný takže skvěle.kniha absolutně nezklamala.dovedla bych si ji představit zfilmovanou.

kosmi
29.03.2014

Beru ty knížky pěkně popořadě, takže má čtvrtá a asi nejslabší. Přijde mi, a to platí i pro předchozí díly, že nejlepší jsou tak do poloviny. Pak už je to většinou překombinované. Tenhle díl autor prozradil příliš tak jsem už před půlkou věděl kdo je TA osoba a zbytek jsem dočetl jen pro případ že by to byl náhodou autorův záměr a mě čekalo na konci překvapení ale to se nekonalo.
Výhoda u Childových knih je alespoň pro mě že je velice snadné se začíst a pak už to jede. Tenhle díl není špatný, jen je ta zápletka příliš okatá. Po stránce zábavy ale dobré jako ty ostatní, čtivé, akční, odsýpá to, takové jednohubky.

Mycak
08.01.2014

Napínavé čtení, zajímavá zápletka, konec nic moc.

mispulin
17.12.2013

Jako vždy. Pěkný, svižný, napínavý.

Ladinek
09.11.2013

Toto mně dost zklamalo. Bylo to tak nějak příliš předvídatelné a zároveň trochu za vlasy přitažené. Už v půlce knihy mě nějak napadl motiv a díky tomu i pachatel. Dokonce mně napadl i ten způsob provedení vražd, ale zavrhl jsem jej jako pitomost, takže vlastně jediným překvapením bylo, že autor jej skutečně použil. Ovšem díky tomu neuvěřitelnému způsobu vraždění ten příběh vyzněl trochu šestákově.

Honey0105
16.08.2013

Tak konečně jsem se seznámila s tak známým Jackem Reacherem. A dokonce jsem sáhla po dobré knize, protože bylo opravdu jednoduché se začíst. Reacher je opravdu zajímavá postava, i když je občas až moc dokonalá, tak se mi líbí. Příběh byl navíc poutavý a rozuzlení velice zajímavé.
Nemůžu ale říct, že bych byla úplně extrémně nadšená. Počtení dobré, ale možná jsem čekala od tak slavného autora něco trochu víc.

Solverino
04.08.2013

Hodně zajímavé a detailně popsané, přečteno jedním dechem, doporučuji :)

Mishka_a7
26.05.2013

Úžasná kniha, přečtena prakticky jedním dechem. Jen mě naštvalo, že Reacher Julii omylem zabil. :/

Dandy1
25.05.2013

Přečteno jedním dechem.

ajaksiczek
02.04.2013

Výborné počtení :)))

Jknr
04.01.2013

Za půlkou jsem tušil kdo to asi může být,ale více mě zajímalo jestli zůstane jen u toho polibku nebo to vydrží.

kokosek
19.12.2012

Velmi dobré, rozhodně to patří k těm lepším thrillerům co jsem četl. Autor umí udržet pozornost a čtenář se holt musí neustále vracet ke knize.