Pomsta

Jack Reacher stále sám a sám… Z kdysi obávaného vojenského policisty se stal tulák bez domova a bez adresy. Armáda si ho však přesto najde. Potřebuje ho, protože kdosi vystřelil z neuvěřitelně velké vzdálenosti na francouzského prezidenta. To by dokázal pouze jediný člověk. A Reacher je jediný člověk, který by ho dokázal najít. Lee Child ve své další napínavé knize z návykové řady o Jacku Reacherovi posílá svého hrdinu přes Atlantický oceán do Paříže – a pak dál do Londýna. Musí najít zabijáka, který prahne po pomstě. Ještě nikdy nebylo tolik ve hře… Jelikož tentokrát je to osobní záležitost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239939/jack-reacher-pomsta-fYV-239939.jpg 4.1141

Jack Reacher (19.)

Personal (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

konicekbily

Po pěkném rozjezdu se děj pomalu vytrácí a rozmělnuje a už jsem se nedokázal vstřebat do autorových myšlenek. Průměr!

March

Zatím pro mě nejslabší Jack, i když jsem jeho velká fanynka. Kniha na mě byla vleklá, občas jsem se nemohla zacist do deje, ale závěr byl geniální. I tak je Jack stále moje velká slabina a vrhám se na další.

broskev28

Pro mě je to první kniha tohoto autora a musím říct, že do dalších se mi vůbec nechce. Při srovnání s podobně zaměřenou Den pro šakala je jasné, která z obou knih z měření kvality vyjde lépe. A teď nemám na mysli jen vlastní příběh, ale také překlad a jazykovou úpravu. Tady jsem nestačila zírat.
Fakt, že mně osobně je bližší výraz ostřelovač (a ne odstřelovač), to je můj problém. Podle jazykové poradny jsou přípustné oba dva, i když v Kottově případě a v tomto dílu šlo spíše o ostřelovače (jako odstřelovač zafungoval pouze u Chenkina).
Někdo už tady zmiňoval, že překladatelka nerozlišuje mezi výrazy ekonomika a ekonomie, což je smutné a mě to rušilo. Mám ráda krátké a stručné věty, lépe se čtou, ale odpověď typu "Ještě ne tak zcela." mě zvedla ze židle - že by 6966? A následovaly "frakce, které by nikdy nenajali Izraelce" - vida. Na s.237 jsem se dočetla: "Použijte těžce nabité zkušenosti!" Jaké ráže prosím?
Jan Řehoř, který je podepsán pod jazykovou korekturou, si nezaslouží svůj plat. Pevně doufám, že v dalších dílech se pochlapí jak autor, tak ti, kdo jeho texty převádějí do českého jazyka. Do té doby spíše nedoporučuju!

1amu

Slabé ! Ale respektuji, že i dobrý autor má právo třeba (řečeno decentně) uklouznout.
Mnó, ještě ta Paříž. No jo - ale bohužel pak s novou kolegyní Casey do Londýna. A naruší se očekávaný stereotyp. Reacher je mentorem, ale není milencem ! (Fuj! pokřikují zastánci MEE TOO). A pak ten zbohatlík - obr Joey ! Působí spíše jako tajtrlík z němých filmů o Keystonských policajtech. Ale ti byli k popukání, Joey ? Raději končím s tím, že tuto knihu nabízím možným zájemcům. V knihovně mi chybět rozhodně nebude.

hana4834

zase jedna skvělá kniha a nejlepší je rozuzlení zápletky

čef

Fanouškům Lee Childa netřeba dlouze popisovat o co v této knize jde - samozřejmě, že především o akci a vynalézavý způsob boje a pátrání. Nebudu srovnávat s ostatními díly této řady, jednak je to zcela zbytečné a také jsou pro mne všechny stejně atraktivní, v této je navíc děj ozvláštněn zpravodajskými hrami, Evropou a ostřelovačem z Československa, což je pro mne jenom o to lépe.

Aymira
05.10.2017

Pro mě zatím nejslabší kniha z celé série, proto ji musím hodnotit tak jak hodnotím. Reacher má tentokrát za nepřítele nejlepšího odstřelovače na světě a kroky ho zavedou do Londýna. Už začátek sám o sobě byl divně rychlý a nepravděpodobný a kniha se pak začala ubírat směrem, který byl zklamáním. Závěr byl sice malinko překvapivý, ale ne příliš logický a nedal se moc vysvětlit.

Silmarien
01.09.2017

Je mi jedno, čo o tom napísali iní fanúšikovia aj nefanúšikovia Jacka Reachera. Je mi fuk, že je to len "obyčajný" triller. Celá kniha bola zosobnením toho, čo mám na reacherovských príbehoch rada a bola skvelá. Akcia skombinovaná s vnútorným uvažovaním hlavného hrdinu, Paríž, Londýn (ach, Paríž, ach Londýn!), klasické dostávanie sa ďalej a ďalej v príbehu... i veľký motív zo starého života a množstvo spomienok.
Určite áno.

derminator
14.07.2017

Je to od Childa má první kniha a musím říci, že časem určitě nebude poslední. Řekl jsem si již jsou dvě knihy zfilmované tak přeci nebudeš pozadu a přečteš také nějakou knihu o Jacku Reacherovi musím říci, že je to dobrá oddychovka na letní odpoledne. Sice v knize je málo akce ale jinak doporučuji a věřím, že Child bude mým dalším oblíbeným autorem. Knize dávám 65%.

soukroma
04.05.2017

Zase netradiční akce a prácička pro Reachera: ale není sám a sám, jak nám podsouvá anotace... Jeho mlaďounká (nakonec ne až tak se svými 28 lety) parťačka mne docela štvala, ale smířila jsem se s tím, protože zbytek byl skvěle špionážně laděný (až trochu do Forsythova skvělého kousku - Den pro Šakala - který, jak mylně uvádí komentář níže, byl napsán ne před dvaceti lety, ale více než čtyřicetipěti, v roce 1971), ale konec vše srovnal do správné škatulky.
Vlastně mi trochu vadila i volba jmen a národností dvou zabijáků - Albánce Libora a Čecha Kotta...
Ale pořád to dá poctivých 95% - námět, styl a hlavní hrdina jsou vždy špičkoví.

david0948
22.02.2017

Perfektní,musím říct že tenhle díl byl můj nejrychleji přečtený.Od začátku do konce to nikde nedrhlo, akce střídala akci a Jack měl plné ruce práce.A že měl teda na mále tentokrát.Takže sehnat,otevřít,jako Jack si připravit kýbl kávy a hurá do toho.Prijemné čtení.Já to zvládal i ráno v tramvaji.

petrpospa
15.01.2017

Po pěti letech jsem opět sáhl po Childovi. Nebo Reacherovi, jak chcete. Nemyslím si, že jsem za těch pár let změnil vkus, příliš zestárnul nebo nedej Bože trochu zmoudřel. Ale cítím, že tentokrát to nebylo ono. Doby, kdy si Jack na všechno stačil sám, jsou pryč. Bohužel. Tehdy jsem ho měl nejraději. Teď už potřebuje pomocníky. Ale proč to sakra musí být baby (feministky ať mi, prosím, prominou. Díky)? Jako Mulder a Sculyová. Taky mě napadá, že Jack měl pro mne větší cenu jako idol v mé vlastní fantazii. Jenže pak se to stalo. Přišel film a ať se snažím sebevíc, vždycky mi z toho vyleze Tom Cruise. A aby toho nebylo málo, po pár prvních stránkách mi do palice leze i Bruce Willis jako Šakal a Richard Gere jako zachránce prezidenta De Gaulla. A tím se dostávám o dvacet zpět, kdy Frederick Forsythe napsal svého Šakala. Jenže to byla úplně jiná liga, ve srovnání s níž, je tento Child jen okresním přeborem. Možná krajskou soutěží.
Ale jen proto, že mám Childa rád:-)

pejty
02.10.2016

Jedna z nejslabších knih o Reacherovy, kterou jsem četl. Přesto se mi moc líbila. Lee Child prostě umí donutit čtenáře k tomu, aby jeho knihy četl jedním dechem. Je pravda, že vyšetřování v této knize je moc přímočaré a knize chybí klasická dávka akce a napětí, ale to nic nemění na tom, že ta kniha byla celkově zajímavá a já se u ní rozhodně nenudil.

JPO
15.09.2016

Reacher za humny. Honí Čecha ve škodovce po Londýně :-)

Jadla
11.08.2016

Teprve knížku čtu, ale přijde mi strašně amatérská, možná to je ovšem jen překladem. Ekonomika a ekonomie přece není jedno a totéž! Pochybuji, že od tohoto autora budu vyhledávat nějaké další čtivo.

withoutchild
07.05.2016

První přečtený Reacher a první Lee Child vůbec. Nevím, jak jsou na to ostatní díly, ale tady šlo všechno hladce a přesně podle toho jak to Reacher předpokládal. V podstatě v ději nikdy nejde do tuhého a o hlavní hrdiny nemáte obavy. Zakončení extrémně rychlé.

Jaruš7
25.04.2016

Nenadšení , v očekávání bylo víc, koncovka nezvykle rychlá a bez obsahu.

olle3
10.03.2016

Celkově dobré, ale rozděleně druhá půlka rozhodně lepší. Tentokrát mi přišly repliky trochu nepřirozené, ale jako vždy mě dostal podrobný způsob vypravování. Mimochodem, není to snad poprvé, co se Reacher s nikým nevyspal?

astroweb
25.01.2016

Standard, nic výjimečného, ale jednou za čas si tohoto autora rád dopřeju.

rubit
21.01.2016

Průměrná kniha. Děj nebyl špatný, ale chvílema opravdu nudil, nedokázala jsem se po celou dobu pořádně začíst. Často se mě stávalo, že vlastně nevím, o čem hlavní postavy zrovna hovoří a zda to souvisí s dějem. Hlavní hrdina je superman, který všechno ví, všechno zná, ze všeho se dostane. Na což má samozřejmě nárok, je to románová postava, ale já mu to v této knize prostě nevěřila. Byla jsem ráda, že jsem knihu zdolala, kdyby měla o pár stránek více, už bych to pravděpodobně nedočetla.

helenkan
10.01.2016

Tentokrát dám jen čtyři hvězdičky.Přišlo mi to chvílema i trochu nudný.

konimka
05.01.2016

Nic moc.

biki
22.12.2015

Při srovnání s ostatními reacherovkami mi tato kniha připadá jako jedna z nejslabších. Souhlasím s předchozími komentáři, že děj je místy poněkud nezáživný až nudný. Mě osobně ale spíš vadilo, že Jack působil, zvláště v závěru, jako vševědoucí a skoro vše vycházelo podle jeho předpokladů. Přesto je to ale pořád velmi slušný příběh.

mi-380
18.11.2015

První třetina slibná, spád a humor jako kdysi. Přelet do Londýna ale znamená zpomalení a dialogy. Obrovské množství dialogů. Většinou nezáživných, bez jiskry, bez humoru, s jedním hlavním cílem: alespoń trochu postrkovat vpřed strnulou zápletku. Oživení a pointa v úplném závěru trochu vylepší celkový dojem, ale i tak touto knihou pokračuje sestupná úroveň reacherovské série: 60% (38 hodnotících, 81%).

Hella
10.09.2015

Tak nějak nevím.... na jednu stranu starý dobrý, neprůstřelný a všemuodolný Jack, na druhou stranu strašně roztahaná druhá - londýnská - půlka knihy, kdy se akce stále a pořád jen připravuje a v podstatě se nic neděje. No a ten úplný konec? Působí na mě dojmem, jako že si Child právě uvědomil, že potřebuje celý příběh nějakou velkou peckou zachránit. Ale zase na druhou stranu pořád lepší než předchozí "nijaké" příběhy typu: Za cenu života, 61 hodin, Zítra bude po všem...

kokosek
07.09.2015

Tak jo, Reacher v Evropě. Co o tom napsat. Není to úplně nejlepší, není to ale ani vůbec špatné. Jen jsem tentokrát věděl hodně dopředu kdo je padouch. Ve Francii se autor trochu ztrácel, ale Londýn to bylo zase ono. Jen ty přelety atlantiku tedy nic moc.
Jo a konečně našel Reacher protivníka (i když vlastně ani moc ne). Jo a zase měl kolem sebe dvě nový ženský. Jak to ten chlap dělá. Tulák vypadající jako orangutan. Asi dělám něco špatně.
Jo a jenom 4 hvězdičky, protože Evropa má větší potenciál - tady je co zlepšovat.

Patapuf
15.08.2015

Jako vždy skvělá až do konce... Jack jako vždycky nekompromisní a nepřekonatelný... a tak ho mám rád.... a příběh strmý a přímý, že i přímka je proti tomu jenom slabý odvar...

Gracian1964
25.07.2015

Jack Reacher starne, ale stale nenasiel vaznejsieho protivnika...I ked sa tu objavil Maly Joey a mohlo by sa zdat, ze Reacher ma pred nim respekt, nakoniec si s nim pomerne hravo poradil, ako inak...S ostrelovacom ceskeho povodu to slo este lahsie a rychlejsie... stacilo len par viet a bolo po nom, hm...Reacher sa s tym skratka nepara...v podstate som spokojny, vedel som, co mozem cakat a aj som to dostal...preco som nedal plny pocet * ? ani neviem, asi preto, ze som to precital tak rychlo, hihi...

danekdj
24.07.2015

Líbila se mi víc než nevracej se a i přesto si zaslouží všech pět obě.

Dandy1
17.07.2015

Kniha je nudná, styl je jiný. Kde je spád, akce? Child mě tentokrát zklamal. Dávám jen jednu hvězdičku.