Varovný signál

Pokojný život v Key Westu naruší záhadný muž. Jack Reacher ho zanedlouho najde zavražděného a s uříznutými špičkami prstů. Sleduje čerstvou stopu do New Yorku, kde narazí na dva muže, kteří mají na svědomí smrt tajemného neznámého. Poznává pár starých lidí, který nepřestal oplakávat syna, jenž před lety beze stopy zmizel ve Vietnamu. Setkává se i s okouzlující a inteligentní ženou, s níž ho pojí silná pouta z minulosti. Uprostřed propletence vztahů a lidských osudů na něj čeká ďábelský protivník....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/3321/jack-reacher-varovny-3321.jpg 4.3279

Jack Reacher (3.)

Tripwire (1999)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

jaroiva

Jack Reacher mě prostě baví, i potřetí.
Opět mám jen drobnou výtku k podrobným popisům ... fakt nepotřebuju vědět do nejmenších detailů, jak vypadá kartáček na zuby, že má štětiny nejvyšší tvrdosti, což Reacherovi naprosto vyhovuje... :D
Některé kousky o Vietnamu mě až tak nebavily, ale to nebylo až tak zdlouhavé jako např. popis převlékání a skládání oblečení člověkem bez ruky... to bylo fakt dlouhé...
Suma sumárum ale o dost lepší než minulý díl.

albert19
07.10.2018

Dobře jsem si početl, můj žánr, doporučuji

Honey0105
27.08.2018

Osobně se mi kniha líbila víc, než díl předchozí. Trochu nedotažená mi přišla postava Jodie, nevím proč, ale neseděla mi. Každopádně zápletka dobrá a děj napínavý. Na finální převrat jsem byla připravená, bylo jasné, že to nebude jen tak. Těším se na další díly, Reachera jsem si zamilovala.

slawa.cap
04.08.2018

Poslouchal jsem jako audioknihu. Přišlo mi to slabší, než první dva díly. Řekl bych, že je to minimálně proti prvnímu dílu unylejší a děj tak neodsýpá. Navíc mi Reacher přišel trochu krátkozračejší než jindy. Zápletka dobrá a člověk se zase něco doví - tentokrát ohledně války ve Vietnamu.

Boby17
29.07.2018

Jack Reacher mě nezklamal, knižka byla zajímavá a napínavá od začátku až do konce. Dozvěděl jsem se i nové věci o vietnamské válce, což pro mě bylo rozhodně přínosem. Překladateli a redaktorovi unikla logická chyba v délkových jednotkách, ale to je drobnost, která se dá v příštím vydání opravit - při návštěvě vojenské základny na Havaji budova soudní antropologie nemohla stát 60 MIL od vrátnice - to by generál Newmann nemohl vyjít ze dveří, rychle přejít k vrátnici a přivítat se s návštěvníky.

oleg
11.05.2018

Bezva čtení,mě baví.......

1amu
07.04.2018

Po přečtení všech komentářů jsem si začal myslet, že mám zvrácený knižní vkus ! Ale Aymira, orinka 3 a čef mi pozvedli náladu.
Tuto knihu jsem četl jako jednu z prvních ze série a zdála se mi (v době krátce po vydání) jako průměrná. Tak jsem se k ní nedávno vrátil,což teď dělám často - a ejhle ! Četl jsem nyní trhák !
Precizně promyšlená stavba knihy:
- netradiční začátek, kdy Reacher maká manuálně na Floridě, ale brzičko je u první vraždy a už to frčí,
-stupňování napětí, třeba na záčátku - kdo přijede dříve k domu generála, Reacher nebo zabijáci?,
- uvolnění, kdy se seznámíme s rodiči, kteří pořád věří, že uvidí svého syna, který zmizel ve Vietnamu,
- musíme to zalidnit, tak přidáme krachujícího "továrníčka" a k němu lichváře.
- Z toho se vyklube padouch jako vymalovaný ! Sice to jeho démonizování autor přepísknul, ale co bych mu to neodpustil.
- A je tu romance JR, kterou samozřejmě očekáváme. Ta vyřeší jeho problém s bydlením v NY. A ejhle nóvum - hrdina nekupuje nové ošacení v sekáči. Ženský element ho dotlačí alespoň k průměrné kvalitě.
A padouch začne řádit, a to fest !
Drama se stupňuje a je nejvyšší čas, aby došlo k seznámení dvou nosných postav knihy. Finále nás fandy JR nezklame. I hřebík v hlavě autorovi odpouštím , nazývejme to třeba drsňáckou akupunkturou.
A konec ? JR zdědil barák ! Nabízí se ono pohádkové: jestli nezemřeli, tak žijí dodnes...
Kdepak ! Čteme Reachera a jde se stopovat ... a třeba mu k tomu zpívá Johnny Cash.

PS: Lee Child si vytváří vatičku do budoucna : hrdina a krásná i úspěšná žena se mají přece rádi - ona ho miluje od malička. I když si JR nedovedu představit ve zděděném baráku "s bačkorama na nohou" nebo jak se pižlá na zahrádce....

cori
22.03.2018

Reacher se setkává se svou dávnou platonickou láskou a rodičům nezvěstného vojáka nalezne odpovědi na jejich otázky. Reacher oproti jiným dílům tentokrát necestuje stopem, ale využívá první třídy letadel a stává se bodygardem své Jodie. Hlavní padouch a jeho poskoci jsou opravdu ukázkoví.
Akční příběh s trochou erotického jiskření.

hana4834
24.01.2018

slabší příběh ale i tak čitelný

moudivlacek
20.11.2017

Musím přiznat, že první dva díly se mi líbily mnohem víc. I když ani zde není nouze o napětí, není to prostě ono. Na druhou stranu musím přiznat, že to bylo velice zajímavé téma, a i ožehavé. Z každé války jsou mrtví a nezvěstní. A Jack to řekl dobře, když rodina ví, že přišla o svého milovaného, má alespoň jistotu a může truchlit a vzpomínat. Když má nezvěstného, stále doufá a trápí se.
Také mě překvapil zde osobní život Jacka, rozhodně jsem zvědavá, jestli se tato linie bude rozvíjet dále.
Každopádně jdu do dalšího dílu.

konicekbily
30.10.2017

Varovného signálse mi líbil nejméně ze všech dosud přečtených knih autora. Jako vytrvalý čtenář autorovi i sobě toto malé nedorozumění promíjím a další dobrodružství našeho společného pana Neohrozitelného mne neminou - budu dále číst.

Aymira
15.07.2017

Z prvních tří knih s Jackem Reacherem se mi tato rozhodně líbila nejvíc. Od začátku do konce jí nechyběl spád. V ději je sice opět pár do očí bijících nelogičností, ale už jsem si na ně u Reachera zvykla. Twist ke konci jsem já osobně rozhodně nečekala a mile mě překvapil. Kniha byla napsána v roce 1999 a z dnešního pohledu je pro nás jistě zajímavé, že značná část děje se odehrává v dnes již neexistujícím newyorském Světovém obchodním centru. Jo a hlavní padouch jako by z oka vypadl Freddymu Kruegerovi :)

orinka3
30.06.2017

Kdo by nemiloval Reachera?? Všechny příběhy, ve kterých se vyskytuje, mají jedno společné: jsou napínavé, nejsou ukecané, čtenáři často běhá mráz po zádech, ale současně ví, že se bát nemusí, protože chrabrý Jack Reacher všecko zvládne s přehledem a mužným šarmem. Že mu žádná neodolá - to se rozumí samo sebou. Zlo je potrestáno a všecko je, jak má být. Miluju Reachera! Je to novodobý rytíř a ochránce slabých.

Ferry9
30.05.2017

Skvělá kniha :)

adlenka
02.03.2017

Reacher je superhrdina a asi mě nepřestane bavit. Jediná výtka k překladu... např. procházeli se 90 minut a ušli 40 mil. Jako fakt?! Kdyby to ušel Reacher, tak ok, ten dokáže všechno, ale že by to ušla tak rychle i křehule Jodie, to nevěřím.

3DD!3
06.11.2016

Child si tady vytvořil podmínky pro finále trilogie, kdyby se mu o Reacherovi už nechtělo psát, ale všichni víme jak to dopadlo. Nástražný drát poprvé nastoluje možnost Reacherova domestikování (kdo by odolal Jodie), ba přihraje mu do klína i dům a auto. Padouch tentokrát hodně stylový a pátrání týkající se jeho minulosti je dost zajímavé na to aby urželo pozornost až do finále. Konec je dost přepálený, ale staly se i divnější věci. Klasika.

MajkaCZ
31.07.2016

Nějak si v poslední době vybírám (ne úmyslně) dost drsné knihy. Četla jsem několik Reacherovek, ale tato se mi zdá na mě už dost drastická. Asi teď chvilku budu číst klasické detektivky typu slečny Marplové .... M

Lolila
06.07.2016

Ďalšia dobrá kniha - zaujímavé zápletky, má to spád....Sériu čítam postupne a zatiaľ každá kniha je o niečom inom. Páči sa mi, že Reacher je proste vysoko inteligentný, nezdolateľný chlapík:-). Také oddychové čítanie.

gad
15.06.2016

Moje třetí kniha ze série Jack Reacher. Není to špatné čtení. Příběh má spád, je napínavý a Reacher na závěr opět překvapí svým úsudkem. Ale stejně se mi zatím nejvíc líbila Jatka. :-)

Jara 56
21.03.2016

Podle mého dobý, svižná knížka slušné zápletky se značnou mírou nadsázky, já takovéto knížky mám rád.

HannyC
06.02.2016

... zajímavý příběh ... bohužel jsem tušila "zápletku" dost brzy :( ... velmi dobrá kniha ... ale od Childa znám i lepší ... pro ty, které zajímá vojenská tématika ... a mají tak trochu rádi horory ...

Dinosaur
24.11.2015

(10/10) Opět napínavé a čtivé. Chvíli trvá, než se člověk doví, o co tu přesně jde a i když do sebe začnou později informace pěkně zapadat, stejně kniha dovede nakonec překvapit.

Madelisi
03.09.2015

Můj první Reacher, takže nemám srovnání. Obsahuje vše, co od dobrého thrilleru očekávám. Akční scény se střídají s klidnějším milostným sbližováním Reachera a paní Jacobové, do toho vstupuje zoufalství dalšího hrdiny a zlověstné plány hlavního padoucha.

HonzaT
12.06.2015

Slabší Reacher. Poněkud chabě popsána finální scéna, zato zápletka fajn. Konec dojemný, ale vše to bylo jakési táhlé, dovolím si říct, zbytečně popsané. Málo akce. Na druhou stranu se autor podělí i Reacherovi city a romantickou povahu hrdiny. Hobie skvělý záporák.

olle3
21.02.2015

Nebyla špatná, jen se mi nečetla tak dobře, jako ty ostatní. Nebyla tak svižná a docela se vlekla.

mi-380
12.12.2014

Ve srovnání s předchozími díly méně akce, ale o to víc napětí, tajemství a překvapení: 90% (aktuálně 104 hodnotících s průměrem 85%).

Alex732
03.12.2014

Nic moc. Velká kniha a malé napětí. Asi si dám na chvilku od Jacka Reachera oddech. Po těch třech dílech zkusím jinou hromádku.

Vendea28
29.10.2014

Kostra příběhu byla výborná, ale zpracování utahané, nudné a uspávající. Mé první seznámení s tímto autorem nedopadlo nejlépe a nejsem si jistá, zda někdy najdu odvahu přečíst od něj něco dalšího.

Rabjohns
02.10.2014

Nepatří mezi nejlepší knihy s Reacherem,ale neurazí. Chybí víc akce, je tam více dějových linií než je u Childa zvykem. Navíc už poněkolikáte překlad,který rozhodně není z nejlepších,

Vikina333
03.05.2014

Občas mi to připadalo jako prostoduchej americkej film, "akčňák" z devadesátých let.. Některý pasáže nebyly až tak špatný a bylo to docela napínavý. Ale já jsem s tímto autorem asi skončila, není to můj styl, rozčilujou mě neohrožení hrdinové typu Reachera..