1bublina 1bublina komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihu jsem dostala od kamarádky k Vánocům a byla to první kniha z této série, kterou jsem četla. I když mi Erika nebyla moc sympatická, kniha se mi moc líbila. Hlavně to prokládání kapitol o Erice a Nině - bylo dobré znát i pohled z druhé strany a musím se přiznat, že jsem trochu víc fandila Nině než Erice :), i když vždycky fandím kladným hrdinům. Zřejmě si pořídím i předchozí díly.

30.12.2018 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Knihu jsem četla jako dítě a moc se mi tenkrát líbila. Přesto že začíná smrtí je plná naděje, že něco bude i po smrti.

30.12.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Marťana jsem nečetla (viděla jsem film), takže jsem neměla s čím srovnávat. Příběh mě hned od začátku nadchnul, hlavní hrdinka mi byla víc než sympatická. Trochu mě štvalo, jak od sebe všechny odhání a nechce si nechat pomoci.
Jinak se mi kniha moc líbila, i když jsem opravdu nerozuměla technickým popisům a často to bylo popisováno až moc dopodrobna - pro normálního smrtelníka/čtenáře celkem zbytečné. Závěr knihy mě překvapil, čekala jsem něco jiného.

30.12.2018 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Obsahuje SPOILER: Třetí díl se mi líbil nejméně. Děj už nebyl tak napínavý. Hodně mě štvalo, jak se Tris ke Čtyřkovi chová, jak ho odstrkuje. Naštvalo mě i to, co Čtyřka potom udělá za kiks... a úplně nejvíc mě naštval ten konec. Prostě mám ráda hapyy endy.

30.12.2018 3 z 5