1bublina 1bublina komentáře u knih

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět perfektní a napínavá kniha. Jsem ráda, že nám tentokrát autorka více přiblížila život amišů, který mě hodně zajímá. Milostná linka příjemná, nerušivá. Jdu hned na 3. díl.

05.06.2019 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Skvělá detektivka. Výborně se mi četla, bavila mě hned od začátku. Kate jsem si okamžitě oblíbila a hned jdu na druhý díl. Mnohem lepší než Robert Bryndza.

21.05.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

No, z této knihy/povídky mám takové smíšené pocity. Četlo se to dobře a rychle, ale zřejmě mi uniká nějaká hlubší pointa, jestli to vůbec nějakou mělo. Jedna hvězda za čtivost, druhá za sympatického hlavního hrdinu.
ČV 2019 - Kniha od asijského autora.

25.04.2019 2 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Syrová detektivka, hezky vykreslená temná atmosféra a velké množství sprostých slov (kvůli tomu jedna hvězda dolů). Kniha se mi četla dobře a budu ráda, když z toho vznikne série s detektivem McCoyem.
ČV 2019 - Kniha, která má v názvu kalendářní měsíc.

17.04.2019 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nechápu, že má kniha tak nízké hodnocení. Mně se moc líbila. První díl měl hodně silný příběh a ten nelze jen tak překonat. Já jsem si oblíbila Lou a jsem moc ráda za pokračování.
Moc jsem fandila Samovi a štvalo mě, jak ho Lou pořád odháněla. Těším se na třetí díl.

06.04.2019 5 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Kniha na mě celkem zapůsobila svojí atmosférou. Těžko si představit, že to v 21. století takhle může někde vypadat. Města bez funkčních kanalizací, vesnické nemocnice bez doktorů a propastné rozdíly mezi chudými a bohatými.
Kniha je opravdu čtivá a jsem ráda, že jsem na ní díky čtenářské výzvě narazila.
ČV 2019 - 18. Kniha, která obdržela Man-bookerovu cenu.

25.03.2019 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Nikusscha. Kniha opravdu skvělá. Chytla mě hned od začátku a nepustila až do konce. Moc se mi líbilo, jak autorka postupně dávkovala celý příběh. Určitě přečtu i další knihy od autorky.
ČV 2019 - 9. Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů
(v době čtení tady bylo jen 9 komentářů, opravdu :-)

25.03.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Druhá kniha od Partika Hartla, kterou jsem četla. První byl Erotikon a ten se mi líbil o trochu víc. Možná i proto, že byl delší. Tato kniha byla taková jednohubka. Teprve jsem začínala mít hlavní hrdiny ráda a najednou byl konec.
ČV 2019 - Kniha, která vás zaujala svou obálkou.

14.03.2019 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

První kniha od této autorky (hodila se mi do výzvy) a opravdu se mi líbila. Děj mě začal bavit hned od začátku knihy, bez nudných pasáží nebo zdlouhavého popisu. Vraha jsem si tipla hned v první třetině, ale pak mě autorka trochu zviklala, takže nakonec to bylo překvapení na závěr. Určitě přečtu i předchozí díly.
ČV 2019 - Kniha s oxymórem v názvu.

11.03.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Moje třetí kniha od Bryndzy. První polovina knihy mi trvala celkem dlouho, protože se nic moc nedělo. Druhá půlka byla jako vždy napínavá.
Trochu mě začíná štvát, jak v každém díle někdo hází Erice klacky pod nohy, nebo se jí snaží z případu odvolat.

26.02.2019 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Můj první King. Dlouho jsem váhala, jak knihu ohodnotit. Kdybych měla hodnotit dojem z knihy, dám jen jednu hvězdu, protože kniha byla "ošklivá" nebo spíš o ošklivých věcech. Pokud ale budu hodnotit autorův styl, čtivost a sílu příběhu, musím dát plný počet.
ČV 2019 - Kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

22.02.2019 5 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

McBain je moje srdcovka. Tuhle jsem přečetla za 2 dny a byla fakt dobrá. Bert Kling je můj oblíbenec hned po Carellovi.

19.02.2019 5 z 5

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

Ed McBain je můj oblíbený autor. Přečetla jsem od něj min. 25 knih. Některé jsou skvělé a některé slabší. Tahle je slabší. Nebavily mě ty části z Ollieho knihy. I tak mám po přečtení chuť na další McBainovku :)
ČV 2019 - Kniha, která má v názvu slovo kniha

17.02.2019 2 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Vtipná oddechovka, ale ta řeč!!! ;)
ČV 2019 Kniha, jejíž děj se odehrává v Ostravě

11.02.2019 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Skvělá kniha se silným příběhem. Dobře se čte, žádná hluchá a nudná místa. Konec mě celkem překvapil. Film jsem neviděla, ale po přečtení knihy o něm uvažuji.
ČV 2019 Kniha s černobílou obálkou

09.02.2019 5 z 5

Můj první cestopis - četla jsem v rámci čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Kniha velice milá a vtipná. Často jsem se smála nahlas. Určitě přečtu i další knihy od Ládíka.
ČV 2019 - Cestopis

06.02.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

S posledním dílem jsem si dala načas a přečetla ho až letos, přestože předchozí díly jsem četla už dávno. První polovina knihy byla trochu rozvláčná a tolik se toho nedělo. Zase to dobře vykreslilo atmosféru beznaděje, kdy Harry s Ronem a Hermionou nevěděli, kde hledat. Celkem mě mrzelo, že už se děj neodehrává v Bradavicích.
Druhou polovinu jsem zhltla během jednoho večera a konec byl opravdu skvělý.
Hodně lidí komentovalo epilog jako "přeslazený a zbytečný"... Mně se naopak líbil. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a že se hrdinům dobře daří i po 19-ti letech.
ČV 2019 - Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

05.02.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno za dva dny v rámci čtenářské výzvy.
Silný a krásný příběh, i když už mockrát zpracovaný ve filmech nebo knihách. Běžně čtu detektivky, takže na city a zamyšlení nejsem úplně zvyklá a možná i proto mě příběh tak zasáhl. Bála jsem se, že na konci budu brečet, ale autorka knihu výborně zakončila a nejsem vůbec smutná, protože to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo. Moc se mi líbila část, kdy Lou slavila narozeniny.
ČV 2019 - Kniha, která má lichý počet stran.

21.01.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla se dobře, množství postav mi nevadilo. Trochu mi to připomínalo P.Hartla a jeho Erotikon, ale tohle bylo smutnější.
ČV 2019 - Kniha od současné české autorky.

19.01.2019 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a knihu jsem přečetla za jediný den. Při čtení jsem se většinu času usmívala - je to opravdu milá a odpočinková kniha. Jsem kočkomil, takže to možná trochu ovlivnilo hodnocení knihy. Styl autora mi vůbec nevadil. Žádné zdlouhavé popisy. Kniha je vhodná i pro lidi, kteří obvykle moc nečtou.
ČV 2019 - Kniha, ve které hraje důležitou roli hudební nástroj.

16.01.2019 5 z 5