Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/mid_kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4 521 167

Kocour Bob série

1. díl >

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne.... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

janulka1310
janulka1310
06.02.2024

Knihu mám na seznamu už delší dobu, teď na ni přišla řada díky výzvě :) Samotný příběh mě zaujal asi více, než literární zpracování. Kniha se četla velmi jednoduše, někdy mi přišlo zbytečné opakování stejných myšlenek a pocitů hlavního hrdiny, ale chápu, že knihu psal ne-spisovatel a vlastně to nejpodstatnější je ten příběh samotný. Po dočtení knihy jsem si vyhledala i film, který mám v plánu zkouknout a určitě budu zvědavá na další pokračování :) Je to milé, čtivé, jednoduché... smysl to má ovšem hluboký :)

Annannas
Annannas
30.01.2024 4 z 5

"Každý potřebuje někdy cítit změnu k lepšímu, každý si zaslouží druhou šanci. Bob a já jsme se své šance chopili...."
Velmi pěkná oddechovka.

Cher
Cher
30.01.2024 5 z 5

Bylo to milé čtení. Kočky sice moc ráda nemám, ale Boba z příběhu jsem si zamilovala.

iveta3689
iveta3689
28.01.2024 4 z 5

Milé povídání. Kočičí lidé si to určitě užijí víc než já, ale i pro mě to bylo příjemné překvapení. Děj je prakticky nulový, ale přesto se od toho nedá odtrhnout.

grimik
grimik
19.01.2024 5 z 5

Každý potřebuje přítele, jaký je Bob. Mám velké štěstí, že jsem nejednoho takového našel.

O77
O77
10.11.2023 5 z 5

Hlavní kouzlo této knihy podle mě spočívá v tom, že na rozdíl od většiny současné literatury při četbě této na Vás nedýchá "tíživé neskutečno" ale "přívětivé skutečno".

uzivatel6305
uzivatel6305
15.10.2023 4 z 5

To je ale milé počteníčko. Úplnou náhodou jsem na knížku narazila po tom, co jsem si pořídila zrzavého kocourka a doufám, že bude tak skvělý jako byl Bob. Ti dva si byli opravdu souzeni a jejich zžití, útrapy, spolupráce a vzájemná podpora mluví o jejich velmi silném a krásném přátelství. Ke všemu se vše odehrává v mém milovaném Londýně, takže další plusový bod. Doporučuji tedy i těm, kteří nevlastní zrzavého kocoura. A proč vlastně ne?

martinaandulka
martinaandulka
07.10.2023 5 z 5

Poprvé jsem si knihu půjčila a byla jsem z ní nadšená tak jsem si ji pořídila.Teď jsem četla potřetí a stále mě dojímá.James jsi prošel těžkou drogovou závislostí a dostal se na úplné dno,ale houževnatostí a tím,že našel kocoura jako parťáka se mu povedlo změnit život.

rumund
rumund
01.03.2023 3 z 5

Vlastně vůbec nevím co si o této knize myslet. Ani nevím jestli se mi líbila nebo ne. Nic úchvatného to teda pro mě určitě nebylo. Možná spíš úplně obyčejný příběh o souznění kocoura a mladíka, který si před tím prošel drogovou minulostí s pádem až na úplné dno. U nás v Česku by se něco takového snad ani nebylo reálné.

Mindy
Mindy
27.09.2022 4 z 5

James a Bob se myslím hledali, až se našli. Z příběhu vyznívá, že jeden zachránil druhého. Jamesovi jsem držela palce v boji se svou závislostí. A zdá se, že to zvládl. No a Bob? Je obdivuhodné, že mu nevadil ruch velkoměsta, davy lidí, hluk projíždějících aut nebo jízda autobusem. To naše kočky, zvyklé na klidný život na vesnici, by se zbláznily.

alca-212
alca-212
20.09.2022 5 z 5

Knížka to byla krásná, moc jsem klukům fandila. Doporučuji všemi deseti :-).

alibaba72
alibaba72
17.09.2022 5 z 5

Vtipná motivační kniha :-)

Babo
Babo
21.07.2022 4 z 5

Fajn knížka o jednom skvělým kočičákovi a jednom zachráněném narkomanovi.
A na youtube opravdu jsou :-)

Pítrs85
Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Každý kdo má, nebo někdy měl, kočičího kamaráda, ví moc dobře, jak vám tahle čtyřnohá stvoření dokáží změnit život, povznést jej o několik pater nahoru. Příběh Jamese Bowena je možná docela prostý, ale má velké srdce, stejně jako James sám. Zkrátka i cynik jako já musel uznaně pokývat, že tyhle dvě do té doby ztracené existence se musely najít a jejich životy protnout, aby našly nejen spřízněnou duši, ale i dům pro Boba a domov pro Jamese.

a304
a304
25.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh se mi opravdu líbil a celý, proto doporučuji.

Jara.v
Jara.v
18.01.2022 5 z 5

Čekala jsem něco smutného, a takové knihy moc nemusim, ale byla jsem zcela okouzlená. Krásný příběh plný naděje a odpovědnosti za svůj život a také za němou tvář. Vzestup ze dna zpět do lepšího zítřka. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý a už se těším na další díly.

zaz
zaz
28.12.2021 5 z 5

Kocour Bob pracovním parťákem i do nepohody. Četba vhodná od 10-ti let . Doporučují k doplnění znalostí mezi generacemi.

Nikusha
Nikusha
18.11.2021 3 z 5

Na jednu stranu příjemné rest čtení, když chce člověk vypnout mozek po složitější četbě. Ale na druhou mi to přišlo strašně smutné, zoufalé a křečovité . Připomnělo mi to trochu obdobu toho, když se závislý člověk upne na náboženství, aby se z toho dostal. Je super, že našel v kocourovi přítele, ale tohle bylo tak nějak moc. Nevím, nějak mi nebyl James sympatický. Možná mi přišel jako pokrytec..? No film jsem neviděla a ani mě neláká. I další díly oželím. Ale abych úplně nekřivdila, je super, že se z toho dostal a je tam kde je.

orson
orson
22.09.2021 3 z 5

Milý příběh, ale ten styl mi moc nesedl.

daza.dt
daza.dt
27.07.2021 4 z 5

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.