Kocour Bob

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/big_kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4.5472
Série:

Kocour Bob 1.


Žánr:
Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

A Street Cat Named Bob, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (155)

Kniha Kocour Bob

Pítrs85
28. dubna

Každý kdo má, nebo někdy měl, kočičího kamaráda, ví moc dobře, jak vám tahle čtyřnohá stvoření dokáží změnit život, povznést jej o několik pater nahoru. Příběh Jamese Bowena je možná docela prostý, ale má velké srdce, stejně jako James sám. Zkrátka i cynik jako já musel uznaně pokývat, že tyhle dvě do té doby ztracené existence se musely najít a jejich životy protnout, aby našly nejen spřízněnou duši, ale i dům pro Boba a domov pro Jamese.

a304
25. března

(+ SPOILER) Příběh se mi opravdu líbil a celý, proto doporučuji.


Jara.v
18. ledna

Čekala jsem něco smutného, a takové knihy moc nemusim, ale byla jsem zcela okouzlená. Krásný příběh plný naděje a odpovědnosti za svůj život a také za němou tvář. Vzestup ze dna zpět do lepšího zítřka. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý a už se těším na další díly.

zaz
28.12.2021

Kocour Bob pracovním parťákem i do nepohody. Četba vhodná od 10-ti let . Doporučují k doplnění znalostí mezi generacemi.

Nikusha
18.11.2021

Na jednu stranu příjemné rest čtení, když chce člověk vypnout mozek po složitější četbě. Ale na druhou mi to přišlo strašně smutné, zoufalé a křečovité . Připomnělo mi to trochu obdobu toho, když se závislý člověk upne na náboženství, aby se z toho dostal. Je super, že našel v kocourovi přítele, ale tohle bylo tak nějak moc. Nevím, nějak mi nebyl James sympatický. Možná mi přišel jako pokrytec..? No film jsem neviděla a ani mě neláká. I další díly oželím. Ale abych úplně nekřivdila, je super, že se z toho dostal a je tam kde je.

orson
22.09.2021

Milý příběh, ale ten styl mi moc nesedl.

daza.dt
27.07.2021

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.

Le Chat
22.06.2021

Ke knize jsem se dostala díky filmu a k filmu jsem se dostala díky tomu, že mám dvě kočky... Jako obvykle je kniha ještě mnohem lepší než film. Příběh o naději, druhých šancích a především o jednom mimořádném přátelství. Rozhodně doporučuji!

1 ...