Kocour Bob

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/big_kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4.5472

Kocour Bob 1.

Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob, 2012

Kniha Kocour Bob

Pítrs85

Každý kdo má, nebo někdy měl, kočičího kamaráda, ví moc dobře, jak vám tahle čtyřnohá stvoření dokáží změnit život, povznést jej o několik pater nahoru. Příběh Jamese Bowena je možná docela prostý, ale má velké srdce, stejně jako James sám. Zkrátka i cynik jako já musel uznaně pokývat, že tyhle dvě do té doby ztracené existence se musely najít a jejich životy protnout, aby našly nejen spřízněnou duši, ale i dům pro Boba a domov pro Jamese.

a304

(+ SPOILER) Příběh se mi opravdu líbil a celý, proto doporučuji.

Jara.v

Čekala jsem něco smutného, a takové knihy moc nemusim, ale byla jsem zcela okouzlená. Krásný příběh plný naděje a odpovědnosti za svůj život a také za němou tvář. Vzestup ze dna zpět do lepšího zítřka. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý a už se těším na další díly.

zaz
28.12.2021

Kocour Bob pracovním parťákem i do nepohody. Četba vhodná od 10-ti let . Doporučují k doplnění znalostí mezi generacemi.

Nikusha
18.11.2021

Na jednu stranu příjemné rest čtení, když chce člověk vypnout mozek po složitější četbě. Ale na druhou mi to přišlo strašně smutné, zoufalé a křečovité . Připomnělo mi to trochu obdobu toho, když se závislý člověk upne na náboženství, aby se z toho dostal. Je super, že našel v kocourovi přítele, ale tohle bylo tak nějak moc. Nevím, nějak mi nebyl James sympatický. Možná mi přišel jako pokrytec..? No film jsem neviděla a ani mě neláká. I další díly oželím. Ale abych úplně nekřivdila, je super, že se z toho dostal a je tam kde je.

orson
22.09.2021

Milý příběh, ale ten styl mi moc nesedl.

daza.dt
27.07.2021

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.

Le Chat
22.06.2021

Ke knize jsem se dostala díky filmu a k filmu jsem se dostala díky tomu, že mám dvě kočky... Jako obvykle je kniha ještě mnohem lepší než film. Příběh o naději, druhých šancích a především o jednom mimořádném přátelství. Rozhodně doporučuji!