Kocour Bob

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4.5403
Série

Kocour Bob 1.

Žánr
Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

A Street Cat Named Bob, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (129)

Kniha Kocour Bob

Přidat komentář
Ishir
03. července

Krásný a dojemný příběh o přátelství a naději.

Mája777
02. července

Jsem nadšená. Právě prožívání velmi smutné období a tato kniha byla pohlazením po duši. Jsem milovník koček a sama mám dva neposedy, proto vím, že mají svou hlavu, ale rozumí nám. Bob i James byli skvělá dvojka. Knihu určitě doporučuji, já sama si určitě přečtu i další dva díly :)


Lady Greystoke
19. června

Pro ty, kdo ještě nevědí, s velkou lítostí oznamuji, že Bob dne 15.6.2020 odešel do kočičího nebe :-( James by mu chtěl v Londýně vybudovat památník (sochu) a organizuje veřejnou sbírku. Dále byla vytvořena petice adresovaná starostovi Londýna, aby mohla být socha zrealizována. Pokud by se chtěl někdo zapojit (darovat nějakou částku nebo podepsat petici), odkazy viz "Zajímavosti" Vím, že to sem asi nepatří, ale viditelnější místo zde na Databázi mě nenapadlo.

Hodná
25. února

Tato kniha mě prostě “dostala”,nádhera,smekám klobouk jak před autorem tak i před Bobem,tady už zkrátka není co dodat...

Ivanule
11. února

Příběh ze života,autor popisuje svůj příběh od svého dětství,které nebylo podle standartu,rozvedení rodiče,časté stěhování i do jiné země určitě zanechá zvlášť v dětské duši nějaký ten šrám,ale i dospívání neměl léhké,a jak se to tak stane,dostane se na to pomyslné dno.Krásný příběh,kde je vidět,že i kousek s kouskem snahy a odhodlání se vás nakonec z toho dna dokáže dostat,a v tomto příběhu i dokonce přítel v podobě Boba:)

S.H.
06. února

Opakovala bych se tu, ale opravdu to je úžasná kniha! Nečetla jsem v poslední době nic tak srdečného,napínavého a dojemného. Moc bych si přála toho kocoura vidět a po přečtení knížky mám úplně chuť se pomazlit s kocourem.

Čendovamáma
09.12.2019

To je tak krásná knížka a úžasný příběh...
Několikrát jsem při čtení měla slzy v očích a přistihla se, že se usmívám :-)

jiri1k
23.11.2019

Krásný příběh, co dokáže pohladit duši.

1