Svět podle Boba

Nová dobrodružství nezvyklé dvojice. Pokračování úspěšného titulu Kocour Bob. Autor doplňuje další příhody a zážitky a vypráví, jak mu nečekaná popularita proměnila život – a to nejen pozitivně. V závěru líčí, jak probíhalo vydání jeho první knihy, která měla v Anglii nesmírný úspěch – dlouhé fronty na autogramiádách, zájem médií. Pro autora to znamenalo i finanční soběstačnost a zároveň usmíření a obnovení kontaktů s rodiči. Pěkná a upřímná kniha o přátelství mezi mužem a kocourem, podaná bez přehnaného sentimentu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243589/big_svet-podle-boba-9f1-243589.jpg 4.6225

Kocour Bob 2.

Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The world according to Bob, 2014

Kniha Svět podle Boba

Blančitos

Co na to napsat. Příběh kocoura Boba a jeho "páníčka" Jamese se mi zapsal do srdce.

Ishir
06.10.2021

Druhý díl o Jamesovi a rezavém kocourovi jménem Bob se povedl na jedničku. Těším se na poslední díl. :-))

daza.dt
30.09.2021

Milé pokračování prvního dílu. Je to hezké čtení, ale vracet se k němu nebudu. Autor se dost opakuje, čekala jsem více.

Murasaki
18.04.2021

Opět krásný příběh nádherného přátelství mezi Jamesem a kocourem Bobem. Jako milovnice koček mě tato dvojice nemohla minout. Napsané od srdce, spousta věcí k zamyšlení. Krásné.

JohnCZ
30.03.2021

Je to klasická nezamýšlená dvojka, která obsahuje sadu pěkných a hřejivě lidských příběhů ze života Jamese a Boba, ale faktem je, že to nejzajímavější a nejzásadnější bylo už odvyprávěno. Jenže! Mně to prostě nijak zvlášť nevadí. Stále je to velmi příjemně napsané, s hromadou postřehů jak okolo koček, tak z každodenního, skoro stále ještě pouličního života. James Bowen je, ani ne tak druh autora, jako spíš druh člověka, kterému vydání druhé, do určité míry nadbytečné knížky, vlastně vůbec nezazlívám. Příjemně se to čte, rychle to odsýpá a fandy to určitě potěší. Občas James možná až trochu přehání a ne všechny situace jsem mu úplně věřil, ale ve finále kniha obsahuje ohromné množství sebereflexe, která v dnešním světě a dnešním lidem často dost zoufale chybí. Vlastně i sám James přiznal, že ohledně Boba leckdy přehání. O to více je ale z knihy cítit vzájemná náklonnost a fakt, že nebýt Boba, mohl Jamesův život dopadnout úplně jinak. Finální kapitoly mapující vydání a křest první knihy, která posléze naprosto nečekaně zamíchala žebříčky bestsellerů, jsou už jen třešničkou na dortu. A nebudu zapírat: při Jamesových finálních slovech jsem měl na krajíčku.

Luccy24
29.12.2020

Krásné pokračování knihy Kocour Bob. Knížka nás provází veselými příhodami i náročnými okamžiky života Jamese a jeho kocourka Boba.
Velmi čtivá a dojemná.

Martooni
26.10.2020

I pokračování je moc pěkně napsané. Trochu se tam některé pasáže opakovali z prvního dílu, to mne vadilo. Ale i tak to bylo moc příjemné čtení.

Mája777
15.07.2020

Krásný příběh. Není co dodat.