Kocour Bob a jeho životní moudrost

Příběh pouličního muzikanta Jamese a jeho rezavého kocoura Boba okouzlil před lety celý svět a autorovi se po vydání první knihy zcela změnil život. Pomohlo mu to dostat se z ulice a začít vést normální život. Nová kniha navazuje na předchozí tituly Kocour Bob a Svět podle Boba a zaznamenává krátké příběhy, často ještě z období na ulici, ale též z autogramiád a z turné s předchozími knihami či z natáčení filmu. Zachycuje rovněž některé specifické Bobovy vlastnosti a přístup k životu – jeho vyrovnanost, vnitřní klid, empatii a nadhled. Autor je uvádí i jako obecné příklady životní filozofie a moudrosti, které mu pomohly v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415711/big_kocour-bob-a-jeho-zivotni-moudrost-5X0-415711.jpg 4.274

Kniha Kocour Bob a jeho životní moudrost

daza.dt

Zakončení série o kocouru Bobovi.
Rozhodně nelituji toho, že jsem knihu přečetla, ale kdyby se tak nestalo, tak by to nevadilo.
Neurazí, ale žádné stěžení dílo to není.

Ishir
17.11.2021

Čtivé a skvělé.

niki-chan
29.10.2021

Příjemné čtení o kocouří moudrosti, některé postřehy velmi vhodné i pro každodenní život. Ilustrace pěkné, některé i vtipné.

vlkove
26.07.2021

Moc pěkné doplně příběhu kocoura Boba. Kniha obsahu krátké moudrosti a příběhy zakončené ponaučením. V knize jsou také jednoduché a příhodné ilustrace.

HODNOCENÍ SÉRIE: 93 %

Murasaki
18.04.2021

Krásná jednohubka k zakončení knih o Kocourovi Bobovi. Pro mě byly ty příběhy velmi motivující. Myslím si, že bychom se od Boba mohli něco naučit.

JohnCZ
09.04.2021

Nikoli další příběh, ale sbírka každodenních moudrostí, občas aplikovaných na Bobův přímočařejší instinktivní kočičí úhel pohledu, občas proložených střípky z Jamesova života (zajímavé jsou především střípky z natáčení filmu a autogramiád). Nic objevného, nic extra hloubavého, ale je to fajn a milé stejně, jako předchozí knihy. Obzvlášť, když na mnohé, i relativně banální, životní pravdy lidé stále často zapomínají. S ohledem na obsah je to ale spíše už jen kniha pro věrnější fanoušky. Knížka, kterou s chutí slupnou za jedno či dvě odpoledne a pokochají se jednoduchými, ale pěknými ilustracemi. Jamesovi přeji do budoucna jen to nejlepší, hlavně aby ztrátu svého nejvěrnějšího společníka ve zdraví překonal. A Bobovi za duhovým mostem spižírnu plnou tuňákových konzerv.

Luccy24
30.12.2020

Milá knížečka, která popisuje střípky života Jamese a Boba, nejlepších parťáků, plná různých moudrostí, které vycházejí z Bobova chování v životě.
Takové pohlazení na duši, příjemná a dojemná oddychovka.
Knihy o Bobovi jsou moje nejoblíbenější, Bob v nich totiž žije dál.

Mája777
27.10.2020

Miluji kočky. První dvě knihy jsem zhltla na jeden zátah. Ale tuto jsem si opravdu vychutnávala. Četla jsem ji docela dlouho, a to proto že jsem s ní prokládala čas mezi čtením jiných knih. Prostě jsem po ní sáhla, když jsem potřebovala číst něco uklidňujícího, milého a moudrého. A myslím, ne vím, že se k ní takto budu vracet. Děkuji Bobe, děkuji Jamesi.
(27. 10. 20 - 24 095 - 55)