Kocour Bob a jeho životní moudrost

Kocour Bob a jeho životní moudrost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415711/bmid_kocour-bob-a-jeho-zivotni-moudrost-5X0-415711.jpg 4 90 35

Kocour Bob série

< 3. díl

Příběh pouličního muzikanta Jamese a jeho rezavého kocoura Boba okouzlil před lety celý svět a autorovi se po vydání první knihy zcela změnil život. Pomohlo mu to dostat se z ulice a začít vést normální život. Nová kniha navazuje na předchozí tituly Kocour Bob a Svět podle Boba a zaznamenává krátké příběhy, často ještě z období na ulici, ale též z autogramiád a z turné s předchozími knihami či z natáčení filmu. Zachycuje rovněž některé specifické Bobovy vlastnosti a přístup k životu – jeho vyrovnanost, vnitřní klid, empatii a nadhled. Autor je uvádí i jako obecné příklady životní filozofie a moudrosti, které mu pomohly v životě.... celý text

lenyleny
16.02.2024 3 z 5

Mno.... asi jsem čekala něco jiného, ale jako takové shrnutí obou dílů asi ano. A ještě jedna poznámka k překladu, prosím kočky ani psi nepelichají, ale línají. Pelichají třeba slepice.

martinaandulka
17.10.2023 5 z 5

Závěrečný díl je opět skvělé,James je moudrý muž a poučil se z chyb a kocour Bob mu hodně pomohl.Moudra podle Boba jsou pro nás lidi poučný... .

Jara.v
05.10.2023 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah. Je krásné, jak James začal vnímat soužití s Bobem a jak sledoval co kocourek dělá, a poučil se z toho. Kniha má také moc hezké ilustrace. Nemůžu než doporučit tuto knihu, stejně jako ty předchozí, a dát plný počet hvězdiček.

Bytost na cestě
07.12.2022 4 z 5

Četla se snadno, některá moudra byla pěkná, některá byla zvláštní.

Chio.77
19.11.2022 5 z 5

Třeti kniha o kocourovi Bobovi, tentokrát s příběhem o kocouří moudrosti. Krásné relaxační čtení pro kočičí fandy.

Mindy
10.11.2022 4 z 5

Třetí kniha o kocourovi Bobovi, tentokrát navíc opatřená nádhernými ilustracemi. Autor popisuje, jak ho soužití s Bobem ovlivnilo a udělalo z něj jiného - lepšího člověka.
Dokonce jsem se už podívala i na film (pro nás kočkomily téměř povinnost) a můžu jen doporučit.

stejsdan
01.08.2022 5 z 5

Co jsem se odstěhovala od rodičů, žiju s jednou až dvěma kočkami.
Bohužel první dva díly mě jaksi minuly, zato tenhle třetí si ke mě našel cestu sám, stejně jako moje kočky:)
Knížka mi přijde naprosto geniální, vždycky jsem na svých kočkách obdivovala klid, jedinečnost, rozvahu a schopnost dosáhnout svého cíle. Četlo se mi naprosto skvěle a i když už spoustu věcí pro mě nebylo nových, nikdy neškodí se k nim vrátit a použít v každodenním životě.
Navíc se mi líbili i ilustrace.

daza.dt
24.01.2022 3 z 5

Zakončení série o kocouru Bobovi.
Rozhodně nelituji toho, že jsem knihu přečetla, ale kdyby se tak nestalo, tak by to nevadilo.
Neurazí, ale žádné stěžení dílo to není.

Ishir
17.11.2021 5 z 5

Čtivé a skvělé.

niki-chan
29.10.2021 3 z 5

Příjemné čtení o kocouří moudrosti, některé postřehy velmi vhodné i pro každodenní život. Ilustrace pěkné, některé i vtipné.

vlkove
26.07.2021 4 z 5

Moc pěkné doplně příběhu kocoura Boba. Kniha obsahu krátké moudrosti a příběhy zakončené ponaučením. V knize jsou také jednoduché a příhodné ilustrace.

HODNOCENÍ SÉRIE: 93 %

Murasaki
18.04.2021 5 z 5

Krásná jednohubka k zakončení knih o Kocourovi Bobovi. Pro mě byly ty příběhy velmi motivující. Myslím si, že bychom se od Boba mohli něco naučit.

JohnCZ
09.04.2021 4 z 5

Nikoli další příběh, ale sbírka každodenních moudrostí, občas aplikovaných na Bobův přímočařejší instinktivní kočičí úhel pohledu, občas proložených střípky z Jamesova života (zajímavé jsou především střípky z natáčení filmu a autogramiád). Nic objevného, nic extra hloubavého, ale je to fajn a milé stejně, jako předchozí knihy. Obzvlášť, když na mnohé, i relativně banální, životní pravdy lidé stále často zapomínají. S ohledem na obsah je to ale spíše už jen kniha pro věrnější fanoušky. Knížka, kterou s chutí slupnou za jedno či dvě odpoledne a pokochají se jednoduchými, ale pěknými ilustracemi. Jamesovi přeji do budoucna jen to nejlepší, hlavně aby ztrátu svého nejvěrnějšího společníka ve zdraví překonal. A Bobovi za duhovým mostem spižírnu plnou tuňákových konzerv.

Luccy24
30.12.2020 5 z 5

Milá knížečka, která popisuje střípky života Jamese a Boba, nejlepších parťáků, plná různých moudrostí, které vycházejí z Bobova chování v životě.
Takové pohlazení na duši, příjemná a dojemná oddychovka.
Knihy o Bobovi jsou moje nejoblíbenější, Bob v nich totiž žije dál.

Mája777
27.10.2020 5 z 5

Miluji kočky. První dvě knihy jsem zhltla na jeden zátah. Ale tuto jsem si opravdu vychutnávala. Četla jsem ji docela dlouho, a to proto že jsem s ní prokládala čas mezi čtením jiných knih. Prostě jsem po ní sáhla, když jsem potřebovala číst něco uklidňujícího, milého a moudrého. A myslím, ne vím, že se k ní takto budu vracet. Děkuji Bobe, děkuji Jamesi.
(27. 10. 20 - 24 095 - 55)

Aivinka
22.08.2020 5 z 5

U některých pasáží mi tekly slzy a to doslova. S kocourem Bobem jsem prakticky vyrůstala a moc mě potěšily tyhle drobné střípky z jeho života. Hezké odpočinkové čtení k páteční kávě.

MOu598
10.06.2020 3 z 5

Taková jednohubka, ne příběh, ale moudrosti - jedna za druhou, až se toho zdá moc. Spíš to vypadá na motivační knížku, jak se chovat. Takže se mi to líbilo i ne.
A kočky mám ráda a myslím, že jim i trochu rozumím.
Vůbec se mi nelíbily ilustrace.

Eňa_Alešová
13.05.2020 5 z 5

V této knížce autor James popisuje svůj život, když ještě jako pouliční muzikant potkal rezavého kocoura jménem Bob, který mu úplně změnil život. V krátkých příbězích jsou napsány různé příhody a moudra, které se těmto nerozlučným kamarádům stalo. Například Bob zpozorněl, když se někde poblíž něco stalo, vycítil, jestli je blížící se člověk hodný nebo zlý nebo když neustále zkoušel dostat své pamlsky z Jamesova batohu. Autor popisuje svého rezavého kamaráda jako moudrého, chytrého, vytrvalého a přátelského kocoura. Díky Bobovi se Jamesovi začalo lépe dařit, napsal tuto a další podobné knihy a dokonce se svým kocourem natočili film.

Hodnocení: hezká knížka s krásnými ilustracemi, z které si člověk vezme ponaučení do života

applause
19.03.2020 5 z 5

O třetím díle jsem se dozvěděla nějak náhodou a ze začátku jsem k němu byla docela skeptická, jelikož mi s formou připomínalo "Dalajlamovu kočku". Nakonec se mi dílo líbilo ještě víc, jelikož je stručné a výstižné a myšlenky, které jsou v něm obsaženy pohladí po duši. Obvzláště v době, jako je tahle. Doporučuji.

Radka1911
02.03.2020 4 z 5

Pěkná odpočinková kniha. Jamesův životní příběh mne nadchl, vzhledem k tomu že jsem majitelkou dvou koček bych mohla Bobovy životní moudrosti podepsat. Příjemné čtení.

kočky člověk a zvíře hudebníci, muzikanti pouliční umělci

James Bowen
britská, 1979