Svět podle Boba

Svět podle Boba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243589/mid_svet-podle-boba-9f1-243589.jpg 5 244 69

Kocour Bob série

Nová dobrodružství nezvyklé dvojice. Pokračování úspěšného titulu Kocour Bob. Autor doplňuje další příhody a zážitky a vypráví, jak mu nečekaná popularita proměnila život – a to nejen pozitivně. V závěru líčí, jak probíhalo vydání jeho první knihy, která měla v Anglii nesmírný úspěch – dlouhé fronty na autogramiádách, zájem médií. Pro autora to znamenalo i finanční soběstačnost a zároveň usmíření a obnovení kontaktů s rodiči. Pěkná a upřímná kniha o přátelství mezi mužem a kocourem, podaná bez přehnaného sentimentu.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The world according to Bob , 2014

Ancicak
09.09.2017 4 z 5

První díl mě zaujal hned. Četla jsem jedním dechem. Druhý díl mi přišel, že je to to stejné, akorát trochu změněný děj.

jarrmilla
07.09.2017

Na léto to bylo příjemné čtení první i druhý díl, nějakého Boba asi pořídím :)

whiolet
27.07.2017 4 z 5

První díl jsem nečetla,ale myslím, že je to jedno,protože ve druhém díle jsem se stejně dozvěděla, jak přišel autor k Bobovi nebo, že byl závislým člověkem žijícím na ulici.
Kniha byla mile napsaná, četla se velmi snadno a s chutí.
jestli pochybujete, že vám zvíře dokáže změnit život, určitě si jí přečtěte, otevře vám oči.

TamaraKrejčí
16.07.2017 5 z 5

Dostal se mi do ruky druhý díl a dlouho si první nepořídím, zatím nepotřebuji. V tomto díle bylo kus i toho prvního. Trošku natahované, ale krásný příběh i tím, že byl skutečný!!! Jen doufám, že hlavní hrdina James si výdělku za knížky užije, že se z vlastních chyb již poučil.
K Bobovi. Neuvěřitelný kocour, ale potvrdil pravidlo, že kočka si najde pána sama..
Mám doma dva přivandrovalce. Jedné je cca dvanáct let a kocourkovi asi rok a něco. A jsou to osobnosti, takže vím o čem se píše a věřím naprosto všemu..

medlovice
25.03.2017 5 z 5

Někdy pro les nevidíme stromy. Nevidíme ty malé lidičky žijící na ulici v chudobě, Myslíme si o Anglii , že nezná chudobu. Ti lidé jsou nám neviditelní. Takový by byl i James,kdyby neměl Boba. Neměl by tu pozornost lidí a důvod proč žít. Nenapsal by tuto knihu ani tu první a já bych neměla v duši ten krásný pocit ,když jsem četla. Psát já něco o mě nepřístupné, rozmazlené paličaté kočce tak je to spíš horor.

Vendelína.čte
24.02.2017 3 z 5

Nečetla jsem první díl, ale i tak to čtenáři nevadí. Je to pěkné oddechové čtení. Kniha se nese v duchu soucítění s hlavním hrdinou. (Alespoň v mém případě tomu tak bylo) Je to příběh o pevném poutu mezi člověkem a kočkou. Líbilo se mi i zapojení vtipných momentů z Bobova života. Milovníci koček touto knihou jistě nepohrdnou.

Sidonie
22.02.2017 2 z 5

Tady mi dlouho trvalo, než jsem se začetla. Vadilo mi zbytečné omílání toho, co jsem už věděla z prvního dílu. Autor má bohužel tendenci knihu natahovat zbytečnými popisy a vysvětlivkami, které nejsou pro děj podstatné.
Ve chvíli, kdy kniha začala mít znovu děj, mě bavila. To bylo poprvé s fenkou Princeznou, takže ve 4. kapitole.

Přišlo mi vtipné to vyprávění o tom, jak dostal možnost napsat knihu.Kniha o tom, jak byla napsána první kniha. Třetí kniha bude o tom, jak se točil film. A druhý film bude o tom, jak se psala kniha o prvním filmu...

Mimochodem, film se docela povedl. Milý snímek.
Ačkoli se nedrží úplně předlohy. Je knihami spíš inspirován.

Rušilo mě velké množství překlepů.

NeradovaKatka
14.02.2017 5 z 5

Boba prostě miluji a skvělý je i James! Oddanost jeden druhému a jejich přátelství je opravdu krásné a silné. Bylo mi opravdu líto, že kniha skončila a jen doufám, že nyní se oběma daří mnohem lépe.

Aivinka
04.01.2017 5 z 5

Do téhle kočičky se zamilujete na první pohled, je to dokonalý příklad přátelské oddanosti.
Stejně jako první díl naprosto senzační.

Ťapulka
02.01.2017 5 z 5

Nádherný příběh, stejně jako první díl Kocour Bob.

JezinkaJ
04.11.2016 4 z 5

Oddechovka s obcasnym hlubokym zarezem.
Clovek nikdy nevi, jake stesti a prekvapeni na nej ciha treba zrovna za nejblizsim rohem. Je lepsi chodit svetem s otevrenyma ocima i srdcem. James i Bob to dobre vedi. A my taky, ne?

Danafantom
30.10.2016 5 z 5

Jj, kočky jsou fajn, a možná nám rozumí víc, než si myslíme :-)

lizavett
15.08.2016 4 z 5

Oddechová kniha, která volně navazuje na knihu Kocour Bob. Je příjemné sledovat další osudy Boba a jeho páníčka, přesto však musím říct, že první díl se mi líbil trošičku více. Ale pro všechny, kteří si chtějí přečíst pěknou oddechovou knihu o tom, jak pokračují společné osudy kocouřího tuláka a mladíka, který se vzpamatovává ze závislosti na drogách, mohu jen doporučit.

Irsaf
19.07.2016 4 z 5

Pěkný čtení.
Ale dost se ti opakovalo z prvního dílu.

Evus
15.07.2016 4 z 5

Musím říct, že kniha se mi líbila víc než první díl. Mám opravdu ráda kočky a čtení o Bobových vylomeninách mě opravdu bavilo.

Peace
14.07.2016 5 z 5

"Můžete dostat člověka z ulice, ale ne ulici z člověka."

Měla jsem trošku obavy, aby nebyl příběh nastavovanou kaší, jak už to tak u pokračování bývá. Ale obavy byly zbytečné a já si užila další příhody s Bobem :o)

Záhadný
16.06.2016 5 z 5

Už delší dobu mě takhle žádná kniha na konci nedojala:)

May
14.05.2016 5 z 5

Ač se mi to zdálo nemožné, tak lepší než první díl a ten pro mě byl za 5☆. James i Bob jsou úžasní!

Mišíí
16.04.2016 5 z 5

Další skvělé pokračování příběhu Jamese a Boba. Jediné co mi vadilo, bylo více chyb v textu, ale za to James nemůže :).

Tiffany
08.01.2016 4 z 5

5 hvězdiček ani ne tak za literární počin , jako za poutavý lidský příběh. Žádnou vysokou literární úroveň knížka asi nemá a ani si na to v podstatě nehraje Ale oba díly, mají především lidskou hodnotu. To beze sporu. Všichni máme nějaké bolístky…,ale rádi věříme v dobré konce… nebo alespoň rozumíme poutu člověka se zvířetem… . Jamesovi s Bobem nejde jinak, než držet palce , protože jen svou houževnatostí svou příležitost proměnil v něco lepšího.