Rosemary má děťátko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavný román balancující na pomezí psychologického příběhu a hororu. Odehrává se koncem šedesátých let dvacátého století v New Yorku. Novomanželé Rosemary a Guy se nastěhují do velkého bytu v Bramfordu - starém velkém domě s temnou pověstí. Guy je začínající herec a Rosemary se svědomitě připravuje na roli matky, i když dítě zatím nečeká. Zakrátko se mladý pár seznámí s trochu vlezlými sousedy - manžely Castevetovými a přes lehký odpor Rosemary se Guy spřátelí s Romanem Castevetem. Zakrátko Rosemary za podivných okolností otěhotní a Guy dostává velkou hereckou šanci, když jeho konkurent náhle oslepne. Castevetovi se mezitím stále více vtírají do přízně mladého páru a nepokrytě Rosemary organizují život. Postupem času začne mít nastávající maminka z řady náznaků a podivných náhod podezření, že jejich sousedé praktikují čarodějnictví a chtějí její dítě pro své temné obřady. Jestli jde o chorobné vize, které v citlivé Rosemary vyvolává samota milionového velkoměsta a tísnivý dům, nebo jde o skutečné děsivé události už Ira Levin nechává na zvážení čtenáři. Rosemary má děťátko je nevšední a velmi sugestivní příběh, který pravděpodobně zůstane dlouho vryt do paměti každého čtenáře. Román se dočkal i úspěšného filmového zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1543/big_rosemary-ma-detatko-961-1543.jpg 4.31464
Nahrávám...

Komentáře (213)

Kniha Rosemary má děťátko

yossarianxxii
21. února

Hororový román, jenž dokáže čtenáře vtáhnout do děje od prvních stránek. Dnes je kultovní a to i za předpokladu, že horor není vaším oblíbeným žánrem.
Známý je film Romana Polanského z roku 1968, který se ocitl jako přepis na filmovém plátně.V hlavní roli s Miou Farrow, která zde hrála skvěle.
U nás je příběh dostupný též v audiopodobě, čte jej Pavla Beretová.

Mateo67
21. ledna

Od prvních minut (poslouchala jsem audioknihu), do mě kniha zaťala své spáry a držela. Poslouchala jsem ráno, přes den, večer, v noci. Nedalo se přestat. Nechápala jsem, čím to je. Pak jsem pochopila. Nejen Rosemary, ale i já se dostala do spárů Satanových. A pořádně jsem si to užila.


Aiden888
17. ledna

Jednou ráno mě napadlo, že vůbec nevím o čem jsou Stepfordské paničky, přitom je to takový hit. Tak jsem si to přečetla na Wikipedii a rovnou jsem se mrkla i na děj Rosemary má děťátko. Proto když jsem si tuhle knížku pořizovala, věděla jsem, co se v ní stane, i jak dopadne. Paradoxně i přesto se mi četla výborně, asi jsem se nejvíc těšila na to, jak autor takhle super téma zpracoval. Z takového příjemného, odpoledního čtení se čtenář postupně dostává do napětí. Asi (nebo určitě) ví, kde je problém, ale pořád doufá v nějaké pozitivnější rozuzlení. Z posledních stránek mě už silně mrazilo, autor si neskutečně umí hrát se slovy i s napětím, takže máte před sebou román - thriller - horor. Všechno v jednom a vůbec to není blbý. Po přečtení zdejších diskuzí si možná nebudu kazit chuť dvojkou. Ale uvidíme...

Timkim
13. ledna

Taková jednohubka na jednu noční směnu. Nikoho jistě nepřekvapí, že jsem opět neviděl filmové zpracování, ale docela se mi to líbilo. Co byl horror, byli sousedi. Mít já takové tak je z toho thriller s masovým vrahem. :-D za mě spokojenost i když pár výtek by se našlo. Asi vyzkouším i další knihy od autora.

Teraesa
06. ledna

*4,5
Film som nikdy predtým nevidela, preto som veľmi nevedela, do čoho idem. Najskôr sa to síce rozbiehalo pomaly, a bolo by to možno nudné, keby som stále nebola v napätí, aká zrada na mňa z príbehu vyskočí. V druhej polovici to už naberalo poriadne prekvapivý zráz. Hnevala som sa na Guya, a na všetkých ostatných, na ich bezcitnosť a klamstvá... ale uvedomujem si, že na jej mieste by mi asi tiež nenapadlo konať inak. Vyhovuje mi aj napoly otvorený koniec, kedy mi neboli úplne známe skutočné zámery matky. Za mňa skvelá psychologická kniha, aj keď nie som fanúšik takýchto okultistických záverov.

pupopony
22.12.2022

Super názorný příběh manipulace. Kdo má rád psychologii, určitě bude spokojen.

Calinda
16.12.2022

Přečteno jedním dechem a mrazením v zádech. Doporučuji.

Kabuky
03.12.2022

Jedním dechem přečteno.

1 ...