Rosemary má děťátko zajímavosti

Rosemary má děťátko https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1543/bmid_rosemary-ma-detatko-961-1543.jpg 4 1533 219

Rosemary série

1. díl >

Slavný román balancující na pomezí psychologického příběhu a hororu. Odehrává se koncem šedesátých let dvacátého století v New Yorku. Novomanželé Rosemary a Guy se nastěhují do velkého bytu v Bramfordu - starém velkém domě s temnou pověstí. Guy je začínající herec a Rosemary se svědomitě připravuje na roli matky, i když dítě zatím nečeká. Zakrátko se mladý pár seznámí s trochu vlezlými sousedy - manžely Castevetovými a přes lehký odpor Rosemary se Guy spřátelí s Romanem Castevetem. Zakrátko Rosemary za podivných okolností otěhotní a Guy dostává velkou hereckou šanci, když jeho konkurent náhle oslepne. Castevetovi se mezitím stále více vtírají do přízně mladého páru a nepokrytě Rosemary organizují život. Postupem času začne mít nastávající maminka z řady náznaků a podivných náhod podezření, že jejich sousedé praktikují čarodějnictví a chtějí její dítě pro své temné obřady. Jestli jde o chorobné vize, které v citlivé Rosemary vyvolává samota milionového velkoměsta a tísnivý dům, nebo jde o skutečné děsivé události už Ira Levin nechává na zvážení čtenáři. Rosemary má děťátko je nevšední a velmi sugestivní příběh, který pravděpodobně zůstane dlouho vryt do paměti každého čtenáře. Román se dočkal i úspěšného filmového zpracování.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Odeon
více info...

Zajímavosti (4)

Jako rozhlasová četba na pokračování: https://dvojka.rozhlas.cz/ira-levin-rosemary-ma-detatko-jsou-jen-chorobne-vize-nebo-spiknuti-satanistu-8566801 (Teckovana)


V roce 2014 vznikla stejnojmenná minisérie od režisérky Agniezsky Holland. Minisérie obsahuje 2 epizody po 120 minutách. (chaera)


Na motivy knihy byl natočen stejnojmenný film z roku 1968. Režii měl na starosti Roman Polanski. (chaera)


Americká televizní stanice ABC v roce 2012 představila seriál s názvem "666 Park Avenue," který je v některých hlavních bodech shodný s Rosemary má děťátko (mladý manželský pár, který se přestěhuje do luxusního činžovního domu s temnou minulost, mají spoustu zvláštních sousedů, divných věcí si všímá hlavně manželka atd.). Během natáčení zasáhla studia bouře Sandy a zničila část dekorací, zanedlouho byl seriál pro nízkou sledovanost po první řadě zrušen. (Dáma s hrnstjm)


Ocenění knihy (0)

Zatím zde není žádné ocenění.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.