Rosemary a její syn

Pokračování a závěr slavné knihy Rosemary má děťátko. Po třiceti letech napsal Ira Levin pokračování a konečné rozuzlení příběhu, který znají lidé snad ve všech zemích světa. Krátce před koncem tisíciletí - v době narůstající nejistoty a strachu, kdy lidé stále naléhavěji cítí potřebu nového spasitele - se v listopadu roku 1999 probudí z třicetiletého bezvědomí jistá žena. Tento lékařský zázrak se jmenuje Rosemary. Její syn, jak se postupně dozvídá, mezitím dospěl: stal se idolem milionů - mladý, tajemný a neodolatelný Andy, silný vůdce, který vede lidstvo do nového tisíciletí. Jen jediná žena zná obě Andyho tváře a jeho původ. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1544/rosemary-a-jeji-syn-1544.jpg 2.6188

Rosemary 2.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Rybka Publishers

Son of Rosemary, 1997

Kniha Rosemary a její syn

MilaSliacka
30.11.2020

Můžu upřímně říct, že jsem ke knize přistupovala bez předsudků. Chápu, že styl autorova psaní se vyvíjí, ale tohle bylo opravdu slabé. Prvním dílem od začátku prostupoval pocit, že něco není v pořádku, jakási paranoia, kterou se ale v zápětí dařilo zažehnat logickými argumenty. Příběh gradoval. Tady máme prakticky po celou dobu nerealistickou idylku, kterou nenaruší ani občasné Rosemaryino ‘šokující odhalení pravdy’. V posledních několika kapitolách pak nastane zvrat téměř na způsob deus ex machina (SPOILER: Dozvíme se, kdo byl Satan. Přesto, že postava po celou dobu figurovala v knize, v jejím chování nebyl žádný progres směřující k tomuto zásadnímu bodu knihy KONEC SPOILERU). Pak to všechno nabere rychlý spád, šup šup a je hotovo. Není to příběh jako takový, co se nepovedlo. Byla to plochost po dobu 90% děje a následné vměstnání klimaxu do několika mála posledních stran.

ava.s
14.06.2020

10/10 :) Výborná kniha! Roky jsem ji odkládá kvůli špatným recenzím, což byla chyba. Krásně se četla a podle mě byla geniální.

Kniha byla jiná než první díl, ale to se dalo čekat. Autor roste a kniha byla pro většinu čtenářů asi velké sousto. Ira Levin byl šílený génius.

Řeknu jen, že byste se pravděpodobně měli zaměřit i na pozitivnější recenze této knihy; ne proto, že si myslím, že je to dobré, ale proto, že si myslím, že mnoho zhoubných a vysoce kontroverzních zakončení většina recenzentů ve skutečnosti vůbec nepochopila.

vencamf
30.01.2020

Vau, tohle je síla... Je vůbec možné, že to napsal stejný člověk jako geniální jedničku, kterou považuju za jednu z nej knih vůbec? Velké zklamání.

PetrCepek
05.01.2020

Jsou knihy, které by neměly mít pokračování

Vilma232
09.01.2019

Nic moc. Na knihu jsem narazila náhodou, vůbec jsem netušila, že má původní "Rosemary" nějaké pokračování. Přečíst se to dá, ale přiznávám, že v mém případě bylo hlavním motivem, že má kniha lichý počet stran a hodí se mi do výzvy. Celý děj mi připadal jako scénář k filmu, na který bych se asi nedívala.

Opatov
23.09.2018

No, tak tohle byl opravdu zly sen.....

StephenKingje
01.07.2018

Knihu Rosemary má děťátko pokládám za mistrovské dílo. Stejně tak i Iru Levina pokládám za mistra svého řemesla. Proto bylo pro mě samozřejmé, přečíst si druhý díl Rosemary. I přes to, že je to tady na DK pokládaná za 31 nejhorší knihu vůbec. Ale i tak jsem otálel více než rok.
Kniha Rosemary a její syn, není zas TAK hrozná, jak jsem čekal a jak zde někteří uživatelé tvrdí. Ale přiznávám, že se mi taky nelíbila. Číst se to dá, jenže porovnáním s jedničkou, je to velice slabé.

HODNOCENÍ:4,5/10

denib
10.09.2017

Proti jedničce to je hodně slabé. Navíc mi připadá, že tam jsou úplně zbytečné některé detaily. A opravdu se mi nelíbí konec. Ale že by to byla zase nejhorší kniha, to ne.