Stepfordské paničky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za nablýskanou fasádou svých domů? Co vede zdejší muže k tomu, aby trávili veškerý volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Když se do Stepfordu nastěhuje Joanna Eberhartová se svým manželem Walterem, ještě netuší, že sen o skvělém životě se může snadno změnit v noční můru… Slavná hororová próza již inspirovala nejednoho tvůrce k převedení na filmové plátno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47439/stepfordske-panicky-iJ3-47439.jpg 4.2696
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Stepford Wives, 1972

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (105)

Kniha Stepfordské paničky

Přidat komentář
Mi--LADA
12. března

Zajímavá myšlenka. Nevšední, záhadné, nepřirozené městečko s "ideálními" vysněnými ženami jako ze žurnálu a sobeckými muži mi vždycky bavilo. Nevím, jestli je to horor, ale skvělej námět a nápad určitě. Filmová zpracování jsem viděla obě (a kdo taky ne, že ano?, zajímavé je, že každé je trochu jiné, jedno víc záhadný thriller s kritikou společnosti a druhé spíš rodinná sci-fi zábava v lehčím duchu ) a tak mi ještě zbývalo si román přečíst. I když jsem věděla, o co tady jde, udělala jsem dobře, že jsem sáhla i po literárním zpracování. Je to zase trochu jiný pohled na stejnou věc. Škoda, že jsem byla díky filmům obraná o pointu. No což, filmy se prostě nabídly dřív, ale bez nich bych se možná ke knize nedostala.

Vivien-ravenhil
09. února

Zdánlivá bezchybnost a sterilní čistota Stepfordských domácností plných nablýskaných spotřebičů a vyleštěných podlah skrývá něco temného a zkaženého. Něco, co rozhodně nevoní jako nejnovější levandulový prací prášek z reklamy. Miluju tajemné příběhy založené na nějakém originálním tématu které se zcela vymyká obvyklé škatulce "horor" (i přestože zde hovoříme o psychologické novele). Napsat strašidelné vyprávění o krvelačných bestiích nebo zombících není až tak těžké... ale vytvořit napětí propojené s kritikou mužského šovinismu a amerického ideálu nukleární rodiny 50. let, a ještě to čtivě vtěsnat na těch pár stránek, to chce podle mě fakt odvahu!


Kontryhelka
26. ledna

Zajímavá kniha, ale film byl lepší.

martina.culik
01.11.2020

Četla jsem nejprve Rosemary má děťátko, což byla kniha, která mě nezaujala, spíše mě rozčílila. Stepfordské paničky byly pro mě zajímavější, ale přesto nevím, proč jsou zrovna tyto knihy řazeny mezi klasiky, protože mě osobně nezaujaly.

Melanka
22.10.2020

Kdysi jsem už četla, takže jsem znala pointu příběhu. Už jsem z knížky nebyla tak nadšená, jako tenkrát na gymplu. Nicméně je to klasika. Asi se podívám na film.

Mišátko
21.10.2020

Kniha byla čtivá, ale čekala bych více napětí a to již od začátku knížky. Pravé napětí přišlo na posledních stránkách a stejně bych ráda věděla, čím to bylo, že se ze všech paniček staly loutky. Jak jsem si přečetla z jiných komentářů, tak si asi kouknu i na film...už se docela těším.

Mruskulka
15.10.2020

No, mě knížka tedy celkem zklamala, ale to bude tím, že filmové zpracování jsem viděla už několikrát.

Chytuš
11.10.2020

(+ SPOILER) Je dost dobře možné, že i dnes by nejeden muž by zatoužil po modelu takové ženy - v každé situaci krásně upravené, starající se pečlivě o domácnost (3N - navařeno, napečeno, naklizeno) i o děti, bez vlastních myšlenek nebo zájmů a v neposlední řadě kdykoli připravené splnit jakékoli manžílkovo přání... Nuže dobrá, ale proč to řešit tak hororově? Měli by kluci ze Stepfordu vymyslet i pánskou variantu pro plonkové manželky - muže, který se nevzteká, je chápavý a pozorný, kutil všeho druhu, s pekáčem buchet na břiše... Ale to už by byl zase docela jiný příběh a něco mi našeptává, že ani ten by zrovna dvakrát šťastný konec neměl...

1