Stepfordské paničky

Stepfordské paničky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47439/mid_stepfordske-panicky-iJ3-47439.jpg 4 811 122

Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za nablýskanou fasádou svých domů? Co vede zdejší muže k tomu, aby trávili veškerý volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Když se do Stepfordu nastěhuje Joanna Eberhartová se svým manželem Walterem, ještě netuší, že sen o skvělém životě se může snadno změnit v noční můru… Slavná hororová próza již inspirovala nejednoho tvůrce k převedení na filmové plátno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Stepford Wives , 1972

ochwey
15.03.2016 4 z 5

Četla jsem Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky z roku 1982. I přes půlroční mezeru mezi čtením jsem tak trochu měla pocit, že čtu hodně, hodně podobnou knihu. Jsem si říkala, co sakra má Levin proti chlapům, že jsou vždycky tak špatnými postavami.
Trochu mě mrzelo, že jsem věděla, "o čem to je", a tak jsem přišla o přemýšlení nad tím, jestli je Joanna bláznivá, nebo je něco špatně v jejím okolí...

vikimi
12.03.2016 4 z 5

Příběh byl skvěle vymyšlený a určitě to chtělo dobrý nápad, kterým se autor přímo blýskl. Ale to, jak se chovali mužské postavy v knížce bylo otřesné. Vyrvali jim duše a udělali z nich jednu ženu stejnou jako druhou, co miluje péči o manžílka a domácnost, co má velká prsa, útlý pas a krásné lesklé vlasy. A samozřejmě krásnou, nalíčenou tvářičku.
Joanny mi bylo opravdu líto, protože mi přirostla k srdci!
Po dočtení knížky mě hodně mrazilo, protože představa, že si člověk může jen tak změnit a poupravit svůj protějšek jen na základě vlastní sobeckosti, je děsivá. Jak mohli!?

Albina
01.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, člověka z ní mrazí, protože to, co se děje ve Stepfordu, nápadně připomíná skutečnost - akorát na unifikaci žen v reálném světě tlačí módní a lifestylové časopisy, reklama, celebrity apod. Podobné téma, jen zasazené do reálného světa, je i v knize Sinclaira Lewise Hlavní třída.

DariDerek
22.01.2016 4 z 5

to mě opravdu nechá autor tápat??? grrrrr :)))

Alienn
17.01.2016 5 z 5

Tady se rozhodně nevyplatí si myslet, že pokud jste viděli film, tak vlastně víte a tudíž jí už nemusíte číst. Výborná kniha, super zážitek.

wiana82
03.11.2015 4 z 5

Četla jsem hned po Rosemary má děťátko a ten společný rys obou knih nešel přehlédnout....obě knihy hodnotím vysoko, byl to obojí silný zážitek! První knihu bych radši nečetla v těhotenství, druhou v případě, že manžel navštěvuje pánský klub!

Jity-Lovies
17.09.2015

Kniha mě lákala od té doby, co jsme jí brali ve škole a pani profesorka pouze prozradila, že to není stejné jako film - že se prostě nezmění v roboty, ale neprozradila, co záhadného se tedy v městečku děje.. nyní už chápu, proč nám to neprozradila :) Knihu jsem četla až do poslední stránky velmi rychle a čekala, kdy se to konečně dozvím.. :)

skableska
18.06.2015 5 z 5

Hodně originální příběh, líbilo se mi to. Po dočtení má člověk stále nad čim přemýšlet... :-)

Habana
01.06.2015 5 z 5

Než jsem knihu vzala do ruky, zcela se mi rozpadla, takže nejprve jsem skládala stránku za stránkou a pak alá salátové vydání četla. Mohu říct, že se čte rychle, sice místy nudí, ale po dočtení je velmi skvělé si dát tu sklenku vína a přemýšlet. Kniha má tolik myšlenek, že je téměř nemožné najít tu správnou kterou vyjadřuj. Doporučuji. :)

Sorrow
15.05.2015 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale při čtení jsem měla pocit, jako bych znovu četla Rosemary má děťátko, vždyť ta kniha je v bleděmodrém úplně to samé. Postavy Joanne a Rosemary jsou si tak podobné, až to zaráží, o atmosféře, stylu psaní i samotném příběhu ani nemluvě. (Netvrdím však, že je to úplně špatně!) Přesto jsem se Paničkám rozhodla udělit jednu hvězdu navíc, za lepší atmosféru v závěru, kdy mě autor opravdu držel napnutou a také se mi líbil konec :) Pochválit musím i to moderní filmové zpracovaní s Nicole Kidman, které se knihou sice spíše jen inspiruje, než že by bylo podle ní, nicméně mně se film moc líbil.

kerstyn
14.04.2015 4 z 5

Mrzí mě, že jsem první bohužel viděla film s N.Kidman, i když mě ani nepřekvapilo, že konec psaného příběhu je trochu jiný než ten filmový. Člověk si pak může představit leccos, i když bohužel jsem byla ovlivněna filmem. Příběh se četl velmi dobře, autor píše srozumitelně a lehce... :)

knihomolka01
07.04.2015 5 z 5

No hustý, tuhle knížku jsem si fakt užívala, navíc, i když byla tak kraťoučká řekla toho hodně a příběh byl originální.:D

masinkas
11.01.2015

Velký rozdíl mezi knihou a filmem, kniha správně děsivá film jen komedie.knihu doporučuji jako napínavou a čtivou

Hanka_Bohmova
13.12.2014 4 z 5

A byla svatba a žili šťastně až do smrti.
... anebo ne? :o)

Výborná kniha, četla jsem podruhé a stále silný zážitek.

bércoun
24.11.2014 4 z 5

Asi jsem feministka, Stepfordské paničky mi lezly děsně na nervy a často mě příběh zvedal ze židle. Velmi čtivá kniha s né zrovna optimistickým koncem.

LenkaWal
21.11.2014 4 z 5

Příběh moc dobrý. Hodně tu čtu komentáře srovnávající s filmem s Nicol Kidman, ale To bylo ve stylu romantické komedie. Ale taky pěkné. Věrnější zpracování je z roku 1975 s Katharine Ross. Zkuste si pustit ten. Ale Jinak knížka fakt dobrá.

Sakafalinka
04.09.2014 4 z 5

Sice jiný průběh než u filmu, ale i tak se mi kniha líbila... Tím, že jinak končila, byla temnější a zajímavější... Happy end není vždy to nejlepší... Ten stereotyp, že skoro všechny příběhy končí dobře, mě už nebaví. Konec je na ní proto to nejlepší :)

ChocoKiller
16.08.2014 4 z 5

Kniha je skvělá, ale hodně mě překvapilo že má úplně jiný konec než ve filmu.

Aaron Lewis
14.08.2014 1 z 5

Hovadina.

Eliota
20.07.2014 4 z 5

Povedený příběh, jehož konec mě ani trochu neuspokojil. Čekala jsem nějaké rozřešení, ukázku toho, co se vlastně stalo. Až zpětně jsem si uvědomila nepatrné náznaky, kterým jsem nevěnovala při čtení žádný význam.
Stejně jako v Rosemary má děťátko i tady Levin vypravoval klidně, jednoduše, ale i přesto tímto stylem dokázal na konci vyvolat neuvěřitelné napětí, které strhne.
A objevuje se tu i podobné téma jako v Rosemary - zrada muže vůči ženě.