1bublina 1bublina komentáře u knih

Život s jezevčíkem Život s jezevčíkem Miroslava Moučková

Četla jsem jako dítě a moc se mi líbilo. Super je i volné pokračování Bertík.

14.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První jsem četla Chladnokrevně, které většina čtenářů označovalo jako nejlepší v sérii. Měla jsem tedy obavu, že 1. díl nebude tak dobrý. Musím ale napsat, že se mi Dívka v ledu asi líbila víc než 5. díl. Erika mi byla mnohem sympatičtější a hodně jsem jí fandila - hlavně když jí nadřízení podkopávali nohy. Opravdu čtivý styl psaní, žádná hluchá místa.
Četla jsem si cestou do práce v MHD a přejela jsem o jednu zastávku :)
ČV 2019 - Kniha o vašem oblíbeném místě, zemi.

14.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Autor prokládá přítomnost s minulostí - víc mě bavila ta přítomnost, protože v ní nebylo tolik politiky. Kvůli té politice 1 hvězda dolů z hodnocení.
Moc se mi líbilo, jak se Alan vždycky dostal do obrovského maléru a zase se z něj dokázal svojí chytrostí a důvtipem vymotat.
ČV 2019 - Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

08.01.2019 4 z 5

Skryj mě ve svém srdci Skryj mě ve svém srdci Torsten Pettersson

Kniha byla taková zvláštní. Trochu jiný styl detektivky, než na který jsem zvyklá. Hodně se tam polemizovalo, jestli to bylo takhle nebo jinak - méně vyšetřování, mnoho různých teorií. V polovině knihy mě hodně překvapilo, že se případ prakticky vyřešil a byla jsem zvědavá, o čem bude druhá půlka knihy. Ta už byla podstatně lepší a závěr se mi opravdu líbil. Autor si nechal vrátka pro další pokračování.
Měla jsem trochu problémy s finskými jmény, protože jsou pro mě dost nezvyklá a někdy se mi spletla postava kvůli podobnému jménu.
ČV 2019 - Kniha, jejíž název je v rozkazovacím způsobu.

05.01.2019 3 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Stejně jako předchozí kniha Vejce a já je i tato moje oblíbená. Moc se mi líbila část Morová rána, kdy Betty líčí pobyt v nemocnici s TBC. Přestože se nesměla skoro hýbat, ohřívače dostávali až v říjnu a umývat se musela ve dvou hrncích vody, nepropadla depresím a vše líčila s úsměvem a humorem, tak jak jsme od ní zvyklí. Vůbec nevadí, že je kniha napsaná už před 69-ti lety. Rozhodně doporučuji!

03.01.2019 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Opravdu milá kniha, ke které se ráda vracím. Měli jsme doma několik pohádek na gramofonových deskách a jako malá jsem je poslouchala pořád dokola.
Nejoblíbenější mám Až opadá listí z dubu.
Spoustu věcí v knize jsem pochopila až jako dospělá. Přesto že je zařazená jako kniha pro děti, doporučuji přečíst i dospělým.

02.01.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem četla několikrát a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Moc se mi líbí, jak autorka líčí vše s nadhledem a humorem.

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Druhá kniha od autorky, kterou jsem četla. Opět mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu nedokázala odložit, dokud jsem nezjistila, kdo je vrah a jaký měl motiv. Zakomponování války - opravdu zajímavé. Jak je u autorky zvykem, vraha nelze ani tipnout dokud Vám ho autorka nepředhodí.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Chvíli mi trvalo, než mě kniha začala bavit - nemám moc ráda hraní na hrdiny. Příběh byl skvěle vymyšlený a pořád mě to táhlo číst, i když jsem měla dělat něco jiného :) Sandra mi od začátku byla nesympatická a Doru bych nejradši profackovala několikrát během knihy. To je nejspíš důkaz toho, že Ursula umí krásně vykreslit postavy i to, jaký k nim má mít čtenář postoj. Ke konci už jsem tušila, kdo za tím vězí, ale jen proto, že to autorka víc než jasně naznačila.

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Knihu jsem náhodou dostala od kamarádky. Nečetla jsem tedy ani jeden z předchozích dílů, a tak nemám s čím srovnávat. Celkově se mi kniha líbila, i když byla někdy trochu zdlouhavá. Příběh byl hezky vymyšlený. Co mi ale vadilo, bylo množství jmen. O některých postavách se autor zmínil hned na začátku a pak znovu až po dalších 200 stránkách, takže jsem se několikrát musela vracet na začátek, abych si připomněla, kdo že to vlastně je.

Pět Pět Ursula Poznanski

První kniha od autorky a hned jsem se zamilovala. Chvilku to sice trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle promyšlený motiv, který se ale dozvíte až na konci. Nelze dopředu hádat, autorka vám to neumožní.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Moje nejoblíbenější kniha. Četla jsem ji několikrát, stejně jako Hvězdný prach a pokaždé jsem unesená. Líbí se mi, jak autor rozepíše několik dějových linek, které se pak všechny protnou a teprve pochopíte, proč se o nich před tím zmínil. Richard mi byl velice sympatický, hlavně jeho "nepřizpůsobivost" v Podlondýně. Kniha byla často i vtipná.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Nic od tohoto autora jsem zatím nečetla. Knihu mi půjčila kamarádky s tím, že se jí moc nelíbila, protože se tam pořád všichni podváděli. Moc se mi tedy do čtení nechtělo, ale když jsem začala číst, skoro jsem knihu nemohla odložit. Hned první den jsem ji dočetla do půlky. Kniha je opravdu velmi čtivá, čte se lehce. Bavily mě postavy a zajímalo mě, jak to s nimi bude dál. Už podle názvu se dalo předpokládat, že v knize bude hodně sexu (což není zrovna můj šálek kávy), ale vše bylo popsáno vkusně bez nechutných detailů. Potěšil mě i konec knihy a určitě to není poslední Hartlovka, kterou jsem četla.

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Není to úplně typická detektivka. Spíš román o archeoložce, která se připlete k vyšetřování vraždy. Kniha mě ze začátku moc nebavila a vadil mi autorčin styl psaní - píše totiž v přítomném čase. Od půlky mě ale kniha chytla a několikrát jsem se i nahlas zasmála (většinou poznámkám hlavní hrdinky v závorkách). Ruth je zajímavá hlavní postava a příběh je milý a pěkně zakončený.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Četla jsem v rámci povinné četby ve škole a kniha mě hodně zasáhla. Je úplně nepředstavitelné, jak byli lidi v té době "hloupí" a nechávali se řídit církví. Co všechno může odstartovat, když přestane dojit kráva.. Kniha opravdu dobrá, ale už ji nikdy nebudu číst znovu.

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Na rozdíl od předchozích dvou dílů jsem se začetla hned a knihu jsem téměř přečetla na jeden zátah. Možná to bylo díky prostředí psychiatrické kliniky, které je pro mě velmi zajímavé. Motiv byl až na závěru knihy (tak jako u předchozích dílů) a připadal mi mnohem méně uvěřitelný než v knize Pět nebo Slepí ptáci. I přes nepravděpodobnost tohoto motivu se mi kniha moc líbila. Beatrici a Florinovi fandím od prvního dílu, Achim mě štve.. doufám, že brzy přeloží i další díl série.

Divergence Divergence Veronica Roth

První jsem viděla film a na základě toho jsem se rozhodla přečíst si knihu. I přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, mě absolutně pohltila a přečetla jsem jí během 2 dnů (musela jsem do práce, jinak bych ji přečetla asi na jeden zátah :-) Autorka píše velice čtivě, žádné zdlouhavé popisy. Moc se mi líbila myšlenka rozdělení lidí do skupin. Autorka je o rok mladší něž já, takže jsem absolutně žasla, jak ji něco takového mohlo napadnout.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knihu mi často četla maminka před spaním, pak už jsem ji četla i sama. Opravdu krásná kniha, často humorná.

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Knihu jsem četla jako náctiletá na doporučení mého dospělého bratra. Z knihy jsem byla nadšená. Miluju zvířata a tenhle příběh je opravdu pěkný. Moc hezky vymyšlený děj, na konci to bylo napínavé. Dávám 5 hvězdiček, i když je možné, že moje hodnocení je zkreslené, protože už je to hezkých pár let, kdy jsem knihu četla.

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Do knihy jsem se rychle začetla, protože od začátku měla rychlý spád. Často se mi četlo těžce, protože mám osobní zkušenost s někým, kdo nevěří a vždycky najde argument, proč to nebo ono není důkaz. Více se mi líbila série s Beatricí Kaspary, ale přesto je kniha dobrá. Ke konci jsem už tušila, kde je zakopaný pes, což se u autorky moc nestává.

30.12.2018 3 z 5