Křižovatky smrti

V přílivové bažině u Severního moře se našly dětské kosti a policie má podezření, že jde o oběť vraždy. Před deseti lety se totiž poblíž ztratila pětiletá holčička. Nikdy se nenašla. Od té doby chodí jejím rodičům podivné dopisy zmiňující se o pohanských rituálech a obětinách. Archeoložka a forenzní specialistka Ruth Gallowayová má určit, jak jsou kosti staré. Pak se ztratí další dítě a Ruth je vtažena do vyšetřování složitého případu, který se dotýká jejího soukromí a jejích známých víc, než si původně myslela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267478/krizovatky-smrti-oKs-267478.jpg 453

Ruth Galloway 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Motto

The Crossing Places, 2009

Kniha Křižovatky smrti

espesita
21.12.2020

Oddechová četba... Nic světoborného, děj je celkem předvídatelný, pachatel se dá odhadnout prakticky při prvním setkání. Mně osobně pak ještě třeba při četbě ruší ten přítomný čas. Přesto to není špatný příběh. Oceňuji přiměřený počet stran i propojení s archeologií je mi sympatické.

skaly
12.12.2020

Zábavná detektivka

Val
03.05.2020

Tak tohle byla docela jízda . Velmi příjemné překvapení. Koktejl namíchaný z pohřešovaných holčiček, archeologických nálezů v přílivových bažinách Severního moře, pohanských rituálů a v neposlední řadě velmi sympatické ústřední dvojice byl velmi osvěžující . Od první stránky nešlo přestat číst. Výborné !

janina66
20.04.2020

Velice dobrá a čtivá detektivka. Vše, co je psáno v anotaci, kniha obsahuje. Archeoložka Ruth i detektiv Harry mi byli sympatičtí. Zajímavostí knihy je určitě prostředí, kam je děj zasazen. A sice bažiny a mokřady u Severního moře. Dle mého kniha má spád a napínavý konec.

Arkagas
12.03.2020

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Křižovatky smrti - klasická detektivka odehrávající se v bažinách severního moře.
Po nalezení kostry se hlavní vyšetřovatel Harry obrací na antropoložku Ruth s žádostí o pomoc při identifikování stáří kostí, jelikož se 10 let pohřešuje mladá dívka a Harry si myslí že by se mohlo jednat o její ostatky.

Ruth se do případu pouští s radostí a je velmi překvapená, stejně jako všichni ostatní, když zjistí že kostra je stará přes 2000 let a pochází z doby železné.

Harry už tak nadšený není, jelikož případ ztracené holčičky je stále v jeho hlavě a údajný únosce nebo vrah mu neustále posílá divné, mytologií zavánějící dopisy s návodem, kde tělo najde. Ruth se proto rozhodně požádat o pomoc svého velmi dobrého kamaráda archeologa, který se v těchto věcech vyzná a společně nacházejí stopu... Příjemná, čtivá severská detektivka se zajímavou zápletkou a s hezkým popisem práce archeologů a antropologů. Protkaná lehkou romantickou linkou, takže milé, odpočinkové čtení :) 7/10

a.k
23.07.2019

Spojení pátrání v odlehlých močálech, archeologických vykopávek a magických rituálů bylo signálem, že to bude knížka přesně pro mě. Úplnou spokojenost ale hatí, že se děj až moc často stáčí k samotným hlavním hrdinům. Přesto se mi knížka líbila a bavilo mě to.

1bublina
30.12.2018

Není to úplně typická detektivka. Spíš román o archeoložce, která se připlete k vyšetřování vraždy. Kniha mě ze začátku moc nebavila a vadil mi autorčin styl psaní - píše totiž v přítomném čase. Od půlky mě ale kniha chytla a několikrát jsem se i nahlas zasmála (většinou poznámkám hlavní hrdinky v závorkách). Ruth je zajímavá hlavní postava a příběh je milý a pěkně zakončený.

Zlatinka.Emilly
01.08.2018

Knížka se mi líbila, jen jsem "pitomá :) " koukla (nějakým omylem :) ) na skoro poslední stránku a tak jsem hned věděla, kdo je vrah. No ale i tak pěkné čtení a také se člověk něco dozví o oboru, který mu není vlastní (alespoň mě ne) a tím je antropologie. Za hlavní hrdinku Ruth mě potěšilo to, co ji čeká - a je to pěkné čekání :) :) :)

Elly Griffiths
britská, 1963