1bublina 1bublina komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milá kniha. Mohou si ji přečíst i ne-kočkomilové :) Nejvíc se mi líbila kapitola s názvem Potkat tu pravou.
ČV 2022 - V pořadí čtvrtá autorova kniha vydaná v ČR.

15.02.2022 4 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Lenka Lanczová

Kniha se mi hodila do výzvy - autorka je o 22let starší. Její knihy jsem hltala jako puberťačka a tuhle jsem četla mezi prvními. Nepamatovala jsem si z děje vůbec nic. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, protože ten šok byl dost velký. Tohle jsem opravdu hltala před 20 lety? :) Pak jsem se ale začetla a líbilo se mi to. Slovník mládeže byl často úsměvný. Takhle nikdo nemluvil ani v roce 1995.

12.02.2022 3 z 5

Nejjednodušší plán 29 dní Nejjednodušší plán 29 dní Tomáš Kosačík

V knihkupectví jsem do knihy nahlédla a recepty se mi líbily, takže jsem zakoupila. Doma jsem prošla pořádně a jsem celkem zklamaná. Téměř v každém receptu je cuketa. Nejen že to není má oblíbená zelenina, ale nyní je v obchodě i dost drahá. Ovesnou kaši každé ráno taky nedám. Radši mám slané snídaně. Sladkou si dám jen výjimečně. A jíst dva dny po sobě stejný oběd i večeři? Navíc se tam jídla opakují a nejsou moc pestrá. Mrzí mě, že jsem si v knihkupectví neprošla knihu důkladněji.

11.02.2022

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha se mi moc líbila. Velmi mě potěšily uvozovky - už jsem od P.Soukupové četla dvě knihy a tam uvozovky u přímé řeči nebyly. Hezky vykreslené povahy dětí a jejich trochu jiné vnímání světa - hlavně u Mily. Trochu mě překvapil konec, který byl tak nějak useknutý. Otočila jsem stránku, že budu číst dál a tam už nic nebylo.
ČV 2022 - Kniha, jejíž postava má fyzickou indispozici.

29.01.2022 5 z 5

Miluju prachy Miluju prachy Erika László

Čte se to jako po másla. Kniha hodně odsýpá, pořád se tam něco děje. Škoda, že Maďarsko téměř vůbec neznám, takže mi určitě unikly nějaké souvislosti. Sice to není autobiografie, ale vzhledem k tomu, že autorka je profesí průvodkyně cizinců, nepochybuji o tom, že přesně takhle to chodilo a možná i chodí do teď.

24.01.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Původně jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky, protože na začátku jsem s knihou hodně bojovala. Vadily mi ty básnický popisy a přiznám se, že jsem některé odstavce přeskakovala. Ale pak se konečně začalo něco víc, dozvídala jsem se víc o fungování Gileádu a líbil se mi i závěr.
ČV 2022: 13. Kniha od držitele Ceny Franze Kafky.

11.01.2022 4 z 5

Až do nejdelší smrti Až do nejdelší smrti Ed McBain

Nerada dávám nízké hodnocení svému oblíbenému autorovi, ale tenhle díl mě moc nebavil. Snad bude další v sérii lepší.

05.01.2022

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje druhá kniha od autorky - takže už jsem byla připravená na absenci uvozovek u přímé řeči a tolik mi to nevadilo jako u knihy Pod sněhem. Tahle se mi líbila mnohem víc. Autorka umí skvěle vykreslit myšlenkové pochody jednotlivých postav a jsou u všech uvěřitelné. Bylo zvláštní, jak se měnil můj postoj k postavám v průběhu čtení. Na začátku mi nejvíc vadila babička a naopak ke konci knihy jsem jí nejvíc fandila. Ráda si přečtu i další knihy od autorky.

11.12.2021 5 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Skvělé jako předchozí díly. Snad bude brzy pokračování.

17.09.2021 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Taky jsem přečetla za jediný den. Super! Hned jdu číst třetí díl a doufám, že nebude v sérii poslední.

27.08.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Knihu mi doporučila kamarádka. Že se u ní hodně nasmála. Ze začátku čtení jsem byla skeptická, protože hlavní hrdina mi přišel až moc ubohý loser, který tak nějak rezignoval na celým životem. Pak ale přišla první akce s FBI a já se smála nahlas. Chvílemi mi Tim připomínal zubaře z filmu Můj soused zabiják - ten byl taky takový trouba a měl hroznou tchyni i manželku.
Přečteno během noční směny a hned jsem začala číst druhý díl.
ČV 2021 - Kniha s pruhovanou obálkou.

27.08.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělé zakončení série. Možná nejlepší díl s Erikou. Trochu mě mrzí, že nevíme, jak to bylo s Erikou dál, ale nezazlívám autorovi, že to nezakončil happy endem ve stylu "..a žili spolu šťastně až do smrti." Těším se na sérii s Kate Marshall, první díl už mám za sebou.

08.08.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

I když se to četlo dobře a rychle, tak musím dát jen 3 hvězdy. Jednu ubírám za chybějící uvozovky u přímé řeči - někdy jsem si kvůli tomu nebyla jistá, jestli to někdo skutečně říká, nebo si to jen myslí. Druhou hvězdu ubírám za ten konec. Nevadí mi otevřené konce, ale tohle ani nebyl otevřený konec. Přišlo mi, jako by autorka dopsala kapitolu, pak zjistila, že už má požadovaný počet stran, a tak už dál nepokračovala.
Také mi trochu vadilo, jak byla celá kniha s nádechem deprese. Postupně mi lezly na nervy všechny postavy. Ze začátku mi byla sympatická Kristýna, ale to se potom otočilo. Vůbec mi nevadila Marie, té mi bylo hodně líto.

30.07.2021 3 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Moc milé čtení. Tento díl se mi líbil ještě o trochu víc než první. Možná to bylo i proto, že už děvčata z Nightingale znám o trochu víc. Zajímavý byl i příběh nové noční sestry Violet. Jsem ráda, že mě čeká ještě několik dílů.

25.07.2021 5 z 5

Blančiny přítelkyně Blančiny přítelkyně Mája Nováková

Knihu jsem náhodou objevila v knihobudce. Moc se mi líbila. Hlavně styl psaní a dialogy. Je moc zajímavé číst, jak v dané době fungovaly vztahy mezi lidmi. Např. když dívce učitelka tykala, brala to jako poctu. Dále je úsměvné, kolik slov v té době nemělo český ekvivalent - hockey, hockeyka.. Příběh byl jednoduchý a u většiny jsem předem odhadla, jak to dopadne. Přesto dávám plný počet, protože jsem knihu přečetla za dva dny a moc mě bavila.

19.07.2021 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Super. Linda Castillo opravdu umí psát a jsem moc ráda, že série pořád pokračuje a už se chystá nový 11. díl. Tohle bylo zase tak napínavé, že jsem knihu přečetla během noční směny do 3/4, pak jsem si šla lehnout a hned po probuzení jsem ji dočetla do konce. Moc se mi líbí obálka, i když s dějem moc nekoresponduje.

13.06.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé. Začátek v nížinách mě až tak nebavil, ale jakmile se vydali do Duvalského pohoří, bylo to zase velmi čtivé a napínavé. A ten konec? Wow! Ještě že to čtu až ve chvíli, kdy už je vydaný další díl. Hned jdu na Nastereu a pak budu doufat, že to paní Stehlíková rychle dopíše.

28.05.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé. Na začátku mě trochu rozčilovalo množství vymyšlených slov, ale postupně jsem se je naučila. Bylo pro mě těžší se dívat dozadu do slovníčku, protože jsem četla e-knihu.
(mini spoiler)
Jakmile Ilan odešla s pětadvacítkou, tak už to byla jízda. Opravdu jsem se nemohla odtrhnout a četla jsem i v práci místo pauzy na oběd. Těším se na druhý díl. Podle komentářů je ještě lepší než ten první.
ČV 2021 - 9. Kniha, kterou jste objevili díky Databázi knih.

04.04.2021 5 z 5

Profesionál Profesionál Ed McBain

I když mám McBaina moc ráda a 87. revír je moje srdcovka, musím dát tentokrát jen 3 hvězdy. Nějak mě tento díl nebavil a trochu jsem se nudila. Napínavé to bylo až na samém závěru. Ale nezanevřu a budu číst další díly. Ještě jich mám před sebou spoustu.

29.03.2021 3 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Takové milé vyprávění o sestřičkách ze 30. let minulého století. V množství postav jsem se neztrácela a naopak mi vyhovovalo vyprávění o různých postavách. Hezký náhled na to, jak to dříve bylo jiné, co se týče práce zdravotní sestry. Překvapilo mě, že v té době musely sestry pro pacienty i vařit. Už mám objednaný druhý díl.
ČV 2021 - 1. Kniha z lékařského prostředí.

29.03.2021 5 z 5