Inspektor Prevít

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379929/inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4.585

Inspektor Prévit (1.)

Detektivky, Humor, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Inspektor Prevít

witko

Niedl mne baví a stejně tak jeho detektiv. Jsem rád, že bude další pokračování a těším se na další setkání s Prévitem.

hankapimi

Skvělá detektivka o jednom dobráckém smolaři, psaná s typickým Niedlovským břitkým humorem a popisující četné komické situace inspektora Prevíta mne velmi bavila. Přečetla jsem všechny historické knihy tohoto spisovatele, pak přišel na řadu i Poslední batalion a Inspektor Prevít . Vždy jsem si četbu vyloženě užívala a těšila se na další díl a další knihu od Fr. Niedla, všem vřele doporučuji .

katy87

"Stonehouse hodil na stůl Prévitův odznak. "A teď mě laskavě opusťte," zafuněl, "a nesnažte se mě alespoň měsíc nasrat. Pokud jste něčeho takového schopný." Koupeno jako e-kniha. Moje první knížka od tohoto spisovatele, a příjemné překvapení. Celá knížka je prošpikovaná drzým, někdy i přisprostlým humorem a zajímavou kriminální zápletkou. Doporučuji. Další citát z knihy: "Otevřely se dveře a za nimi stál Dirk Van Koochen. Prévit měl položenou ruku na odjištěné pistoli s nataženým kohoutkem. Ale nebyl si jistý, zdali by byl dostatečně rychlý proti někomu, kdo je s největší pravděpodobností nájemným vrahem. "Vy asi nebudete od První plynárenské," promluvil jako první Van Koochen."

martas79

Od začátku mi bylo jasný, že tenhle moula si mě získá a nedá mi pokoj. Zbožňuju tyhle typy se suchým humorem (Sahara by mohla závidět). No a když už tam byl ten mečoun...

Greenfingers

Byla to má první knížka od Niedla.Jelikož jsem historické romány nikdy příliš nevyhledával, tento autor mně nějak unikal. Prevít mě ovšem nadchl. Odlehčený styl Niedlova psaní je něco, co v detektivkách obvykle postrádám.

zazvorka

Bez váhání za pět. Obdivuji široký záběr autora, baví mne, jak odlišní jsou hrdinové jeho děl a celkově jeho knížky.
Timothy Prévit vůbec není prevít, ale dobrák. Možná - kdyby i doma občas zamával mečounem, měl by větší autoritu.
A tahle knížka je taková trochu bizarní detektivka - vůbec nevím, co o ní napsat. Takže už jen to, že vřele doporučuji, je to báječné čtení!

sadlo

Krásně strávený víkend s touto príma detektivkou. Pan Niedl opět nezklamal.

Sallka

Inspektor Prévit je tak trochu smolař. Smůla a komické situace se na něj lepí jak lejno na podrážku. Naštěstí, si se všemi těmi fópa a maléry umí poradit s humorem. Dokáže vyřešit i několik případů zároveň, a přitom každou středu uspokojit manželku. Je to borec.