Inspektor Prevít

Inspektor Prevít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379929/bmid_inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4 409 148

Inspektor Prevít série

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést.... celý text

Mickhesh
12.09.2021 4 z 5

Tato detektivka není tak ani detektivkou, ale spíše sonda do života smolného detektiva. S dost věcí se budete ztotožňovati a je to i sranda. Jsou tu i detektivní případy, nicméně ne žádné pitvání jako u jiných vážných detektivek. Čte se to rychle a je to osvěžující vítr na tomto poli literatury. Za mě ano a palec nahoru! 90% Jdu na druhý díl :-)

veronika9761
06.09.2021 2 z 5

Zacatek me moc bavil. Pak ale knizka ztratila smrnc a posledni stranky byly spis touzebnym očekáváním konce. Za me celkovej dojem nic moc.

1bublina
27.08.2021 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka. Že se u ní hodně nasmála. Ze začátku čtení jsem byla skeptická, protože hlavní hrdina mi přišel až moc ubohý loser, který tak nějak rezignoval na celým životem. Pak ale přišla první akce s FBI a já se smála nahlas. Chvílemi mi Tim připomínal zubaře z filmu Můj soused zabiják - ten byl taky takový trouba a měl hroznou tchyni i manželku.
Přečteno během noční směny a hned jsem začala číst druhý díl.
ČV 2021 - Kniha s pruhovanou obálkou.

Jenny46
17.08.2021 5 z 5

Kniha, která je oddechová, nenáročné čtení a hodně vtipná.

WaN635
06.07.2021 5 z 5

Jako tohle jsem vůbec nečekala. Za mě naprosto super. A i když bych ho doma nechtěla, za mě Prévit super :)

Gibis
03.07.2021 4 z 5

Opět jsem si před samotným čtením nepřečetla anotaci, takže jsem byla překvapená prostředím New Yorku. Já měla jasno...český autor, česky působící název, kde se tam bere New York? No a s Timothym jsme si na sebe taky museli chvilku zvykat, on úplně jako sympaťák nepůsobil :D Ale nakonec mě udolal tím, jak se ke všemu přimotal jen tak mimochodem, aniž by chtěl a vlastně to stejným způsobem taky vyřešil, jen tak mimochodem. Tak nakonec prima vtipná jednohubka.

studentice
07.05.2021 4 z 5

Zájimavé, neotřelé a zábavné. Knížka mne bavila a těším se už na další díl

Mr.JaroCZ
15.04.2021 5 z 5

Pěkná detektivka u které se spíše zasmějete a zamyslíte, než abyste se báli večer vyjít na ulici :-)
Hlavní hrdina pokročilejšího věku řeší při "hledění do blba" záhady i vraždy, což mu nebrání stanout uprostřed akčního dění.
Rád si přečtu pokračování.

marwinmh
29.03.2021 3 z 5

Kniha, která na mě nezapůsobila tak, jak zřejmě autor zamýšlel - nejspíš mám jiný smysl pro humor. Nebavila jsem se nad břitkým humorem hlavní postavy, vadilo mi jeho chování a vnitřní pocity k vlastní manželce, kriminální delikty byly podávány jak na běžícím pásu - zločin přišel inspektorovi do cesty a on jej, aniž by vlastně pořádně postřehl jak, úspěšně vyřešil. Očekávání byla tentokrát větší než skutečnost, další díl si již nepřečtu.

Bubo19
27.03.2021 5 z 5

Inspektor Prevít je trošku netradiční detektivka se specifickým hlavním hrdinou. Od začátku jsem byla zvědavá, co se ze všech problémů hlavní postavy vyklube a k tomu ty jeho zábavné myšlenkové pochody.
Vtipné, svižné, napínavé... U knihy jsem se dobře bavila a určitě si přečtu i pokračování.

janina66
20.03.2021 4 z 5

Vtipná detektivka s Prevítem, detektivem se zvláštním myšlením. Jeho sarkastické hlášky byly moc osvěžující. Sice jsem se tak do půlky knihy nemohla začíst, ale pak jsem naopak nemohla přestat, než byl konec.

kabrnak
27.01.2021 4 z 5

Nepřečteno na jeden zátah, neb bylo moc práce, ale i tak parádní... sedlo mi to.
Úplně jiné než knihy, co jsem od pana Niedla četl (série Rytíři z Vřesova nebo Hynek Tas z Boru)
Zde dokázal vyprávět, aspoň podle mě, naprosto odlišným stylem a místy s prvky až absurdního humoru a mně se to fakt líbilo, nejspíš se to setkalo s jakýmsi rozpoložením a prostě se to trefilo...
Hodně se mi zamlouvalo, že to pro mě bylo nepředvídatelné, že mě vyprávění překvapovalo směry, kudy se ubíralo...

Ježíšek přinesl i druhý díl, tak se do toho pustím :) A Platnéře zatím nechám na později... ale i na toho se těším...

Bargud
24.01.2021 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Utíká neuvěřitelně rychle, čtivě a zábavně. Prévit je skvělá postava. Při čtení jsem velmi často vzpomínal na Rychlopalbu od Kopřivy. Stejně skvělé a zábavné!

jana8352
09.01.2021 5 z 5

Detektivka s humorným podtextem, dobré čtení pro volnou chvíli, moc se mi líbila doporučuji.

Michnicka
03.01.2021 5 z 5

Výborná, zábavná, čtivá a inspektor mě potěšil. Doporučuji všem. Už se těším na pokračování.

Macek1978
01.01.2021 5 z 5

Jednoznačně skvělé! Kdo má rád slovní humor určitě neprohloupí! Konec konců tento autor je záruka kvality i když tato kniha vybočuje z jeho obvyklého repertoáru.

Pavla111
09.11.2020 5 z 5

Parádní kniha, moc jsem se bavila.

RADOST
30.10.2020 3 z 5

Odpočinkové čtení, detektivka psaná s nadhledem a humorem. Hlavní postava a její dialogy jsou osvěžující, trefné a vtipné. Detektivní zápletky, které řeší, se zde stávají jakýmsi "křovím", které se podílí na dokreslení inspektorovy charakteristiky.

Arielka1
24.10.2020 5 z 5

Popravdě se mi do knížky moc nechtělo. Znala jsem od spisovatele pouze historické romány.
Jaké bylo však mé překvapení, když mě hned po první kapitole knížka nekompromisně vtáhla do děje.
Neotřelý humor, smysl pro logiku a umění říct ty správné slova té správné osobě je hlavní důvod proč si neoblíbený inspektor Prévit získal mé sympatie.

kolacky
30.09.2020 5 z 5