Inspektor Prevít

Inspektor Prevít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379929/bmid_inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4 409 148

Inspektor Prevít série

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést.... celý text

Prateri
05.09.2020 5 z 5

Inspektore Prévite, moc jste se mi líbil! Panu spisovateli se povedl krimiromán, který potěší, nezanechá chmury a úsměv vykouzlí.

konicekbily
23.08.2020 5 z 5

Satiricko-humoristický román s vícenásobnou krimi zápletkou je vynikající odpočinkovou četbou a navíc: s prokládanými moudry ze života pro starší i mladší čtenáře. Další knihy autora budu vyhledávat!

Arwen777
23.07.2020 4 z 5

Tak tohle byla zajímavá kombinace humoru a detektivního příběhu. Tak do tří čtvrtin jsem myslela, že je to hlavně o humoru, ale nakonec i ta detektivní linka byla dobře vymyšlená a logická.
Inspektor Prevít mě rozhodně pobavil, je to kniha psaná s nadhledem, nadsázkou a skvělým černým humorem. Detektiv smolař, kterému se nevyhne žádný průšvih, i doma to nemá zrovna růžové, obzvláště když u nich bydlí i tchýně. Není to žádný akční hrdina, případy řeší pečlivým a pozvolným přemýšlením, ale když je potřeba, poradí si i v nebezpečné situaci. Mezi kolegy není oblíbený, je tak trochu asociál. Kniha je plná komických situací a bizarních historek, což dohromady dává osvěžující koktejl zábavy.
Doporučuji na vylepšení nálady a těším se někdy na druhý díl.

Jimm1
12.06.2020 4 z 5

Už dlouho jsem nečetl takto dobrou knížku od českého autora. Není dlouhá, děj ubíhá, vtipná, napínavá a přitom nevtíravá. Inspektor není alkoholik a nemá ani jiné podobné nectnosti.
Hodně mi seděl humor který je v knize použit.

Allys
09.06.2020 5 z 5

Oddychová detektívka s hlavným hrdinom, ktorý už snáď ani viac smoly mať nemôže :-D Páčil sa mi autorov humor, aj príbeh bol fajn. Nebola tam síce nejaká silná zápletka a napätie, čo som bola trochu prekvapená, ale ako oddychové čítanie po práci je príbeh super. Vtipné boli aj situácie a rozhovory s manželkou a tchýní. Je to moja prvá kniha od autora prečítaná v rámci výzvy a myslím, že to bola super voľba, určite sa obzriem aj po pokračovaní a odporúčam :-)

surikata246
28.05.2020 4 z 5

Poněkud zvláštní směsice smůly a průšvihů jednoho člověka. Knížku vybrala moje sestra v knihovně a líbila se mi, ale některé situace byly na hraně a přibarvené.

happy-smile
17.04.2020 5 z 5

No tak to byla jízda. Stará drsná škola smíchaná s pořádnou dávnou humoru. Ten chlap je chodící robocop s kmotřičkou štěstěnou, která mu chodí za zadkem a tahá ho z průšvihů. A to ještě tím způsobem, že je Prévit nakonec hrdinou lidu. A víte co? Já jsem mu to všechno žrala, ani chvíli mi to nepřipadalo přehnané nebo neuvěřitelné. A to je co říct, protože přesně takové to vlastně bylo.

tereza1198
16.03.2020 4 z 5

Já čekala vážnou detektivku v noir stylu. S drsným hlavním hrdinou a nějakou tou krvavou historku. A musím uznat, že hrdina byla drsný dost a krve bylo taky plno. Hrdina má osobitý smysl pro humor a příšernou rodinu. Musím uznat, že jsem se občas smála nahlas. Hlavně u scény přepadení banky. Pořád nevím, co si o tom mám myslet. Jdu brzy na další díl. Chci vědět, jak to Prévit povede dál a jestli se vrátí ke středám.

1amu
06.03.2020 4 z 5

Tato kniha je přesně to, co člověk potřebuje po prožitém "blbém dni", je otráven - z něj jsou otráveni i jeho nejbližší. Tak se odebere do svého kumbálku s inspektorem P.
Rád čtu knihy F.Niedla, jsou mi blízké, on zkrátka nemá žádné problémy s vytvořením hrdiny. Pravda Prévit je outsider, ale má zase to co ostatní nemají. Především empatii, pak krásný suchý britský humor, ale především disponuje inteligencí, o kapku výšší než mají ostatní okolo něj. (Pardon výše je pouze strýček Oscar).

jehanys
05.03.2020 4 z 5

Dle mého názoru lepší, než pokračování. Obě ale výborné.
Knihy pana Niedla mě moc baví.

SBH
17.02.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Spousta zamotaných případů, přičemž všechny byly nakonec vyřešeny, což nebývá obecně zvykem, takže pocta autorovi. Vůbec nechápu, proč byl Timothy tak ostrakizován svými kolegy, když to byl takový fajn chlápek! Vtipné hlášky vše korunovaly. Za mě plný počet a běžím si koupit další díl. Pane Niedle, prosím, pište dál!

Dela111
03.02.2020 5 z 5

Výborná kombinace detektivky a humoru založeného na originální hlavní postavě. Detektiv Prévit je chytrý policista, který se nesnaží vyniknout, ale přesto má nejvyšší procento vyřešených případů. Bohužel zároveň je společensky nepoužitelný, u kolegů neoblíbený, nemá rád zbraně a neumí z nich střílet. Má přímo talent se vždy nechtěně přimotat do epicentra největšího průšvihu...
Je to psáno velmi lehce, svižně. Každá kniha, která mě pobaví, dokonce se zasměji nahlas, si zaslouží 5* a doporučení.

MíšaS.
26.01.2020 3 z 5

Nemohu si pomoci, ale kniha mne nijak zvlášť neoslovila. Takový průměr, při něčem jsem se zasmála u něčeho jsem si říkala, jestli to autor myslí vážně.
Do dalšího dílu asi nepůjdu.

capricornus
09.01.2020 4 z 5

Tak toto byla detektivka podle mého gusta. Proč by měl být každý detektiv krásný, štíhlý, vysoký a vynikat v různých sportech ? Timothy Prévit mě pobavil.

Endy17
26.12.2019 4 z 5

Detektivní komedie, která sice nedosahuje literární úrovně jiných autorových knih, ale čte se skoro sama a zaručeně pobaví.

Katka244
09.12.2019 5 z 5

Jako vždy, nejdřív jsem přemýšlela, jestli číst od pana Niedla jiný žánr, ale nakonec mě knížka opět zaujala a práce stojí, jen čtu a čtu. Už mám půjčený i druhý díl. Děkuji za zajímavého "Prévita"

Kubis01
05.12.2019 5 z 5

Tak tohle mne překvapilo. Už jsem si říkal, že pan Niedl ztratil soudnost. Kdy po výborných historických Rytířích z Vřesová, napsal knihu o současném policistovi z New Yorku. To nemůže vyjít a akorát ztratí věrné fanoušky. Jak hluboce jsem se mýlil! Detektiv Prévit je opravdu samorost prvni kategorie, který sype z rukávu potkání neskutečné hlášky! Pro fanoušky čtení typu Poslední Aristokratky to moc nebude, ale já dlouho nečetl tak vtipnou, s chutí napsanou knížku! Jediným minusem je trochu unylejší začátek. Za mne výjimečné literární dílko na tu naši českou literární kotlinku. Křičím tedy ve stoje "bravo, bravo" a hlasitě tleskám! Timto se pan Niedl momentálně stává mým top českým píšícím autorem.

Česneksmedem
08.11.2019 4 z 5

Po několika stránkách jsem chtěl knihu odložit, ale dal jsem jí ještě šanci a udělal jsem dobře. Pořád se mi vkrádala myšlenka, jako bych někoho podobného jako je inspektor Prévit znal. Pak jsem si vzpomněl na inspektora Clouseau. Ta podobnost tam asi trochu bude.
Vzhledem k mému již poněkud pokročilejšímu věku jsem se maximálně bavil u pasáže, kde jsou popisovány "radosti" stáří. To vážně nemá chybu! Řekl bych taková hodně oddechová četba.

milary
16.10.2019 2 z 5

Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko (anebo vůbec není), šlo mi hlavou, jak jsem v co největším fofru míjela rádoby dravý proud "humoru" v úvodních dvou kapitolách, minimálně svižností připomínající spíš stojatou jímku... Veta po pana Niedla elegantní a zdánlivě bezděčné obvyklé vyváženosti stran využití přebohaté škály výraziva (ne nutně krotkého) v souladu s rozmanitostí a nároky děje. Přece to nevzdám, je to Niedl! A on v záblescích je... Tak jsem nakonec přece "přebrodila" (zhruba u kapitoly o narozeninové oslavě strýce Oskara). Přišlo mi, že tam se knížka slibně dějově odpíchla, aktéři se doprofilovali a vtip nabyl vrchu nad obhroublým bavičstvím s těžkým zadkem, které nemám ráda. Chvíli mě to fakt chytlo, tak na tři, pak už na tři a půl hvězdy, jenže...
Co se týká širších vztahů v rodině inspektora Prévita, budiž, já se nijak zvlášť nebavila, ale může to být šálek čaje pro někoho, kdo se zase netrhá smíchy nad tím, co příjde srandovní mně. Horší bylo, jak byly popsané ty "užší" vztahy, zejména mezi Prévitem a jeho ženou. Nejde o to, v jaké groteskní ošklivosti celý ten ordinérní popis veškerou tělesnost v jejich vztahu s gustem líčí. Spíš mě hodně zklamalo, v čí knize ho nalézám.
Za docela fajn detektivku? Dvě. Zmizela mi pod nánosy...

bbara155
02.10.2019 5 z 5

Dobře jsem se bavila a pokud bude pokračování, ujít si ho rozhodně nenechám.