Inspektor Prevít

Inspektor Prevít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379929/bmid_inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4 410 410

Inspektor Prevít série

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést.... celý text

Melanka
08.09.2019 2 z 5

Pochopila jsem, že je tahle knížka psána v nadsázce, ale bohužel nebyla ani vtipná, ani zábavná. Řachanda za každou cenu. A jako detektivka velmi slabá. Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že autor velmi podceňuje čtenáře. Pokračování si nechám ujít.

Bobina74
04.09.2019 5 z 5

František Niedl je muž mnoha tváří. Tento spisovatel ať sáhne do jakéhokoli žánru, vždy je to skvělé čtení. Tentokrát jsem se neskutečně bavila ironickým humorem a už se těším na další pokračování. Prostě super.

Olous1
29.08.2019

Nehodnotím,knihu odkládám, bohužel se nemohu začíst. Asi mi vadí styl psaní. Tak snad někdy příště. To samozřejmě neznamená, že kniha je špatná.

PetrZastávka
29.08.2019 5 z 5

Bezvadně jsem se bavil, moc se těším na pokračování.
Dal bych víc než 100%, ale nejde to...

Zuzaa
22.08.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mě to bohužel nebavilo. Děsně překombinované, neuvěřitelné, nepropracované, nesedělo mi prostředí, spousta náhod, ani nesympatický hlavní hrdina. ** dávám jen za humor a protože prostě Niedl, který je u jinak můj velký oblíbenec.

jprst
07.07.2019 2 z 5

Podle hodnocení a komentářů velké očekávání, po přečtení jen zklamání. Pokračování se rozhodně vyhnu.

KAREL6725
03.07.2019 5 z 5

Od autora přečteno vše co napsal. Hynek Tas z Boru oblíbená postava. A jak to vypadá tak inspektor Prevít bude další. Velice milé překvapení, že autor vedle historických knih dokázal napsat tak zábavnou detektivku. Už jsem předobjednal další díl. Za mě plný počet hvězd, skvělé čtení. Doporučuji.

lachtan77
27.06.2019 4 z 5

moje první knížka od Niedla a hned po pár stránkách byl Prevít můj oblíbenec. Super hlášky a metody. Mečoun mluví za vše

Tevik
27.06.2019 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, detektivovi hlášky mě několikrát vykouzlily úsměv na tváři.

witko
27.05.2019 4 z 5

Niedl mne baví a stejně tak jeho detektiv. Jsem rád, že bude další pokračování a těším se na další setkání s Prévitem.

hankapimi
11.05.2019 4 z 5

Skvělá detektivka o jednom dobráckém smolaři, psaná s typickým Niedlovským břitkým humorem a popisující četné komické situace inspektora Prevíta mne velmi bavila. Přečetla jsem všechny historické knihy tohoto spisovatele, pak přišel na řadu i Poslední batalion a Inspektor Prevít . Vždy jsem si četbu vyloženě užívala a těšila se na další díl a další knihu od Fr. Niedla, všem vřele doporučuji .

katy87
26.03.2019 5 z 5

"Stonehouse hodil na stůl Prévitův odznak. "A teď mě laskavě opusťte," zafuněl, "a nesnažte se mě alespoň měsíc nasrat. Pokud jste něčeho takového schopný." Koupeno jako e-kniha. Moje první knížka od tohoto spisovatele, a příjemné překvapení. Celá knížka je prošpikovaná drzým, někdy i přisprostlým humorem a zajímavou kriminální zápletkou. Doporučuji. Další citát z knihy: "Otevřely se dveře a za nimi stál Dirk Van Koochen. Prévit měl položenou ruku na odjištěné pistoli s nataženým kohoutkem. Ale nebyl si jistý, zdali by byl dostatečně rychlý proti někomu, kdo je s největší pravděpodobností nájemným vrahem. "Vy asi nebudete od První plynárenské," promluvil jako první Van Koochen."

martas79
23.03.2019 5 z 5

Od začátku mi bylo jasný, že tenhle moula si mě získá a nedá mi pokoj. Zbožňuju tyhle typy se suchým humorem (Sahara by mohla závidět). No a když už tam byl ten mečoun...

Greenfingers
07.03.2019 5 z 5

Byla to má první knížka od Niedla.Jelikož jsem historické romány nikdy příliš nevyhledával, tento autor mně nějak unikal. Prevít mě ovšem nadchl. Odlehčený styl Niedlova psaní je něco, co v detektivkách obvykle postrádám.

zazvorka
06.03.2019 5 z 5

Bez váhání za pět. Obdivuji široký záběr autora, baví mne, jak odlišní jsou hrdinové jeho děl a celkově jeho knížky.
Timothy Prévit vůbec není prevít, ale dobrák. Možná - kdyby i doma občas zamával mečounem, měl by větší autoritu.
A tahle knížka je taková trochu bizarní detektivka - vůbec nevím, co o ní napsat. Takže už jen to, že vřele doporučuji, je to báječné čtení!

sadlo
18.02.2019

Krásně strávený víkend s touto príma detektivkou. Pan Niedl opět nezklamal.

Sallka
13.02.2019 4 z 5

Inspektor Prévit je tak trochu smolař. Smůla a komické situace se na něj lepí jak lejno na podrážku. Naštěstí, si se všemi těmi fópa a maléry umí poradit s humorem. Dokáže vyřešit i několik případů zároveň, a přitom každou středu uspokojit manželku. Je to borec.

rimar
23.01.2019 5 z 5

Zase z jineho soudku rozhodne to neni neprustrelny hrdnina jako z jinych pribehu ale urcite bych si rad precetl dalsi dil pokud nekdy vyjde. Takova lehka humorna oddechovka

Jitka6
19.01.2019 5 z 5

Bezva kniha, skvělý humor

harena
13.01.2019 5 z 5

Tak to jsem se opravdu pobavila. Kniha, je vhodná pro chvíle, kdy potřebujete přestat myslet na problémy a starosti a chcete se jen příjemně odreagovat. Panu Niedlovi se podařilo napsat opravdu vtipnou knihu a chci věřit, že už v tomto roce vydá druhý díl. Nechci to hodnotit jako detektivku, ale zařadila bych to do žánru "humor" a v tom případě 5*.