Inspektor Prevít

Inspektor Prevít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379929/bmid_inspektor-previt-wgL-379929.jpg 4 409 148

Inspektor Prevít série

Timothy Prévit není někým, kdo by oslňoval své okolí. Není oblíben doma ani v zaměstnání. Jeho nadřízení ze 17. newyorského policejního okrsku by se ho rádi zbavili, ale to není dost dobře možné, protože má nejvyšší procento objasněných případů. Nemá rád zbraně, ale když je třeba, dokáže svého protivníka zabít tím, co je zrovna po ruce. Svérázným způsobem přispěje k bleskovému dopadení bankovních lůpičů a sebevrahovi nabídne, že s ním vyskočí z okna. Tajemná Elen Summersetová ho přesvědčí, že selhání při sexuálních středách s jeho ženou mají příčinu někde jinde. To však ještě Timothy neví, když se Elen zmocní jeho kormidla, do jakých vod se ho chystá zavést.... celý text

kudrdlinka
22.07.2023 4 z 5

Musela jsem si na Prévita a hlavně humor, který se na mě valil skoro z každé věty, chvíli zvykat. Chtěla jsem knížku i odložit, ale nakonec jsem ji docela s chutí dočetla.

šipek
13.06.2023 5 z 5

Kniha napsaná s humorem a snad ani ne detektivka. Ze začátku jsem se nemohl do čtení nějak dost, ale čím více stránek jsem měl za sebou, tím jsem byl více a více nadšený. Prostě pohodové a veselé chvilky při čtení této knihy jsem prožíval. Ne každému čtenáři se tento styl psaní musí líbit , ale za mě plný počet hvězdiček.

ivoiro
27.05.2023 5 z 5

Krásná s humorem napsaná kniha pro chvíle oddechu. Prostě mě to bavilo. Jdu na druhý díl.

hanap
25.05.2023 4 z 5

Inspektor Prévit, pan autor se mně trefil do chuti po vtipné knize. Děkuji bylo pěkné počtení.

jiri2737
14.05.2023 5 z 5

Můj letošní objev. Připomíná mi Hetešu, ale je vtipný hravý a má lehkou a vypsanou ruku. Velmi zábavné, vůbec jsem se nenudil.

Ada0004
12.05.2023 5 z 5

Milí přátelé knih, níže bylo v superlativech popsáno vše tak krásně, že bych se jenom opakovala - pan Niedl je opravdu třída! Po Prévitovi mi bude smutno - pro mne byla tato kniha poslední ze série-což nedoporučuji, ale čtenáři níže mne ještě namlsali k poslechu audioknihy- u pěkných knih jako je např Les oběšených lišek či Muž jménem Ove či Losos v kaluži to jedině umocní přečtené - vnímat knihu dalším smyslem! Ať žije inspektor Prevít!

marketa7
09.05.2023 4 z 5

Bylo to mé prvni setkání s Niedlem a jeho Prevítem, takže mi chvilku trvalo, než jsem se naladila na jejich notu. Po té už ale nic nebránilo tomu, abych se bavila a užívala si ten bláznivý sled příhod či náhod pana policisty.

Pája699
04.04.2023 5 z 5

Tak na tohohle "Prevíta" jsem si musela pár stránek zvykat :-D Neotřelý smysl pro humor a styl psaní..Timothy měl vážně dar se vždycky připlést do "nějakého" zločinu a krásně z něj vybruslit. Mě to sedlo a velmi líbilo. Autor u mě zabodoval a určo si přečtu další příběh.

Miláček484
26.01.2023 3 z 5

Moje první knížka od pana Niedla. Nemohla jsem se začíst i humor mi nebyl zrovna nejbližší. Nakonec jsem dočetla, ale připadalo mi nějak chaotické a ne humorné, ani napínavé.

tlllk
25.01.2023 4 z 5

Ten úvod bol príšerný, postavy protivné ako v B-čkových amerických komédiách. Ale postupne si to sadlo, tí protivní sa dlho na scéne nezdržali a príbehy nabrali na obrátkach. Ako audio, to bolo celkom svižné, zlupnuté v podstate za jeden deň.

rafan65
15.01.2023 5 z 5

Bez váhání za pět. Krásně strávený víkend s touto príma detektivkou. František Niedl je muž mnoha tváří. Tento spisovatel ať sáhne do jakéhokoli žánru, vždy je to skvělé čtení. Odlehčený styl Niedlova psaní je něco, co v detektivkách obvykle postrádám. U knihy jsem se dobře bavil a určitě si přečtu i pokračování.

85098211
12.01.2023 5 z 5

Tak tohle byla opravdu hodně povedená kniha! ;-) Poslouchala jsem ji jako audio ve výtečném načtení Jakuba Saice a zážitek byl doslova jedinečný :-). Timothy Prévit není žádný prvoplánový sympaťák, v práci a ani jinde totiž není zrovna moc oblíbený. Kromě toho má celkem strašnou tchýni a ženu, která neoplývá ani krásou, ani nějakou zvlášť vysokou inteligencí. A dále jsou zde dvě jeho děti, přičemž syn Alan nezažívá právě nejlepší období... Zato po pracovní stránce je Timothy jednička, případy řeší velice rychle a bez velké námahy ;-). Až mu cestu překříží Elen Summersetová, která ho okamžitě okouzlí. Víc toho už ale neprozradím, knihu doporučím a brzy se pustím do dalšího dílu. Od autora to byla moje první kniha a musím ho pochválit především za to, jak se mu podařilo do detektivky zapracovat pořádně velkou dávku humoru. To se hned tak nevidí, ale fungovalo to fakt na výbornou! ;-)

Kackac77
06.01.2023 5 z 5

Tato detektivka není úplně typická. Moc mě bavila. A překvapila. Nasmála jsem se, a to jsem u detektivky opravdu nečekala. Inspektor Prévit je úžasně vymyšlená postava. Už se těším na další díl.

bafuskyBaf
26.12.2022 5 z 5

Jééé, to byla tak vtipná detektivka. Prevít si mě hned získal a už se těším až si půjčím druhý díl.

š.m.i.k
09.12.2022 5 z 5

Velmi vtipný příběh, nebo aspoň mě opravdu bavil. Po historických románech to bylo od autora zajímavé zpestření. A opravdu mě překvapilo, jak skvěle zvládá pan Niedl jiný žánr. Určitě půjdu do dalšího Prevíta a těším se na to.

ZuK1
24.11.2022

Moje první knížka Františka Niedla a tak jsem byla zvědavá, neobjevím-li třeba dalšího Martina Goffu. Bohužel od prvních stran mi autorův styl psaní vůbec nesednul a i jeho snaha o humor a vtip mi připadala hodně násilná ve snaze dostat ho tam za každou cenu co nejvíc a která pro mě postrádala tu lehkost a přirozenost, kterou oceňuji třeba právě u zmíněného Martina Goffy či některých současných českých autorek. Je mi jasné, že knížka je psaná s nadsázkou, ale asi ve čtvrtině jsem to nakonec vzdala, což běžně nedělám a hodnotit ji jako celek tedy nemůžu. Možná jsem měla vydržet. Tentokrát však bylo rozhodnutí určitě ještě umocněno doznívajícími dojmy z posledních skvělých knížek, které jsem před Inspektorem Prevítem četla.

Ailee
13.11.2022 4 z 5

Když už jsem si oblíbila autorův styl v Platnéřovi, zkusila jsem i tuto sérii a musím říct, že jsem spokojená. I když to byl trochu chaos a ne vše se vyřešilo, jako kdyby na to autor skoro zapomněl, ale ve finále to nevadilo. I u této série se hodlám vrhnout na pokračování.

tygřík2
10.11.2022 5 z 5

Prévit Timothy je tedy třída! Pan Niedl také. Ne, že by pan Saic, který knihu čte, zaostával. Musím mít další díl!

hana1039
31.10.2022 5 z 5

Audiokniha :
Netradičně pojatá detektivka s netradičním detektivem a to v dobrém smyslu :-) Prévit má skvělé instinkty,ale smůlu, která se
mu lepí na paty, ale jako zázrakem ji většinou,, porazí,, Už dlouho mě žádná kniha tak nerozesmála,jako tahle...ty ,,jejich středy,,a ty průpovídky,to je něco !!! Jakub Saic má obrovskou zásluhu na tom, že to všechno znělo tak,jak mělo... pokud máte možnost,tak si pusťte audio, fakt to stojí za to!!!!

salexice
05.10.2022 5 z 5

První kniha z trilogie o prevítu Prévitovi. Neuvěřitelně neuvěřitelné, vtipné, šaramantní - divné přívlastky pro detektivku? Možná. Postavy vykresleny tak, že v nich poznáte svého souseda, kadeřnici, tchýni ... Zápletky tak bizardní a absurdní, že se určitě už někdy někde staly. Za mě naprosté nadšení.