Profesionál

Profesionál https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24633/profesional-24633.jpg 4 193 32

87. revír série

Tentokrát musí parta z 87. revíru chytit podvodníka vskutku profesionálního kalibru. Pod záštitou charity láká peníze ze zkušených obchodníků, stejně jako osamělých starých žen. Dobývá ženská srdce se samozřejmou lehkostí. Detektivové znají všechny jeho triky, ale přesto jim stále přibývají mrtvoly na pobřeží…

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Československý spisovatel

The Con Man , 1957

p.stranska
p.stranska
08.11.2023 4 z 5

Jednodušší detektivku jsem ještě nečetla, jako by to psal nadaný žák deváté třídy. Ale na druhou stranu se to dobře četlo, taková ,,odpočinková detektivka"-žádné nervy, okousané nehty a divoké sny. Na zabití nudy dobrá kniha.

Kory98
Kory98
28.10.2023 5 z 5

Tento díl mi byl povědomý, myslím, že jsem ho v minulosti už četla. Opájím se krásou Isoly za letních i zimních měsíců, protože Ed McBain je skvostný vypravěč a jeho jazyk mám moc ráda. A nějaký ten zločin navíc je jenom bonusem :-)

Johny_H.
Johny_H.
31.01.2023 5 z 5

Moc hezké a napínavé od začátku dokonce. Jen je škoda, že první dva díly nebyli tak dobré a dá se říci že se k této sérii musíte pročíst.

Česneksmedem
Česneksmedem
07.05.2022 4 z 5

Podtitulem knihy by mohlo být: Nedávejte na první dojem! Bohužel mnoho lidí právě tohle dělá. Část s Chenem je opravdu dost dobrá! Dramatický závěr byl tak přímočaře jednoduchý, až to možná někoho zklame. Knihu, která se dříve prodávala za 18 Kčs doporučuji a na závěr ještě jedna varianta arabského přísloví z knihy: „Dej muži do postele starou čarodejnici a bude si vážit dámy středního věku, která ráda hraje domino.“ Vidíte? Co jsem to napsal o tom prvním dojmu?

heavy66
heavy66
15.04.2022 5 z 5

"Ona milovat ten pán," řekl Chen a potřásal hlavou. "Láska to být vzácnost. Zabít láska je hřích."
Dva příběhy - jeden vtipný o dvojici profesionálních podvodníků a druhý děsivý o jedovatém hadovi, který vraždí osamělé ženy. Vyšetřování přivede Carellu do čínské čtvrti a dokonce vystaví nebezpečí jeho milovanou Teddy. Velmi podařený a napínavý kousek z 87.revíru!

Vesmich
Vesmich
04.05.2021 5 z 5

To jsem se zase pěkně pobavila! Dneska by to asi autorovi neprošlo, to tempo a ty stereotypní zbytečné výplně, přeskočila bych to. Když se tak ale pěkně přesunu na konec 50.let...parádní všechny ty podvodnické techniky, některé naprosto neměnné a stabilní!!! A ten fantastický Číňan!!!!

janina66
janina66
22.04.2021 4 z 5

Zpočátku dost zdlouhavé popisováním a přibližováním detektivů z 87. revíru. Kdo by je snad neznal? Poté následuje vyšetřování a výborný napínavý konec. Pozdější knihy už byly více napínavé a propracovanější.

Sixao
Sixao
04.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Tento díl 87. revíru jsem si vybrala ke čtení, protože na obálce knihy je srdce.
Sňatkový podvodník a sériový vrah nechává svým obětem před smrtí vytetovat srdíčko s iniciálami mezi palec a ukazováček. Do vyšetřování se zaplete žena detektiva Carelly a hraje i hlavní roli v jeho dopadení. Detektiv Brown řeší případ s podvodníky. Tým 87. revíru se v tom tentokrát dost plácal a předváděl, jak se to dělat nemá, a trochu mě to rozčilovalo. Za to hvězdička dolů.

1bublina
1bublina
29.03.2021 3 z 5

I když mám McBaina moc ráda a 87. revír je moje srdcovka, musím dát tentokrát jen 3 hvězdy. Nějak mě tento díl nebavil a trochu jsem se nudila. Napínavé to bylo až na samém závěru. Ale nezanevřu a budu číst další díly. Ještě jich mám před sebou spoustu.

Usire
Usire
27.10.2020 4 z 5

Chytré a i s poučením: velká věc končí většinou na maličkostech.

mi-380
mi-380
26.10.2020 5 z 5

Tak už jsem ji našel - inspiraci. Ať už vědomou nebo nevědomou, vidím ji. Četl Dominik Dán McBainův 87. revír? Má intuice říká, že ano, důkazy mám jen nepřímé, je jich ale dost. Steve Carella a Richard Krauz by si rozuměli. Postupy vyšetřování, pohledy zpět, splétání malých a velkých případů, smutná minidramata obětí, výslechy podezřelých, a dokonce se s hlavními postavami v obou případech dostáváme až do ložnic, k jejich andělsky trpělivým manželkám. Jen humor mezi policisty je v americkém velkoměstě jiný - studenější, občas až nepřátelský.
Carella a spol odhalují podvodnické triky profesionálů, od malých - pětidolarových až po ty velké, kde jde o život, a do středu pozornosti se tentokrát dostává i jeho hluchoněmá kráska Teddy. Znovu musím obdivovat autora za to, jak dokázal do 160. stran nacpat tolik příběhů a děje.
90 % (aktuálně 139 hodnotících s průměrem 86 %).

RADOST
RADOST
12.10.2020 4 z 5

Profesionál - nejen ten podvodník, který využívá svého působivého vzhledu a znalosti lidské psychiky, ale i interpret audionahrávky Jiří Zavřel. V tomto spojení to byl opravdu skvělý zážitek z 87. revíru. Doporučuji.

tygřík2
tygřík2
08.10.2020 5 z 5

Čtvrtý příběh ze série Revír 87 za dva dny. Jedu, ani nejím :-)))

katka134
katka134
31.07.2020 5 z 5

Další napínavý příběh z 87.revíru s famózním koncem. Případy i osobní plány Teddy i Berta s Claire nakonec vyšly.

Prateri
Prateri
27.05.2020 4 z 5

Doputovala ke mně taška plná knih, které někdo vyřadil ze své knihovny i ze svého života. Některé jsem četla a jiné ne. Knihu Profesionál z roku 1967 z edice Smaragd jsem si vybrala jako první. Obsahuje dva příběhy z praxe 87. policejního revíru - Profesionál a Zub za zub.
Dobrá práce policejního sboru, přátelství jeho členů, kamarádské škádlení na jedné straně a na druhé nesporné literární kvality spisovatele zpříjemnily četbu těchto detektivek. Byla to pro mě pěkná vsuvka mezi současné thrillery.

Dada077
Dada077
16.05.2020 5 z 5

ďalšia moja audio. trošku si bolo treba zvyknúť na tichší mrmlavý hlas interpreta, na kvalite deja dobrej klasickej detektívky z 50-tych rokov to však nijako neubralo. Profesionál vraždí vydajachtivé slečny, ďalší profesionáli podvodmi pripravujú naivných mužov o peniaze, a ďalší profesionál Steve Carella sa pokúša dolapiť aspoň toho prvého. Do nebezpečia sa dostáva aj Carellova hluchonemá manželka Teddy. Najviac sa mi páčila kapitola, kedy si Teddy prišla dať do čínskeho salóna urobiť tetovanie na plece.
"Velice těžká, najít krása. A vy přinesla krása do moje salón. Chan velice vděčná. Bude udělat krásná motýlka, tak jako slíbila. Vy uvolnila ano? Rozepnula bluzička maličko..."

Opatov
Opatov
27.04.2020 5 z 5

Oblíbený autor. Skvělá detektivka. Napínavé až do konce. 87. revir nikdy nezklame.

zdenaR
zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Můj oblíbený spisovatel z dob dávno minulých, kdy nebylo snadné dostat se k dobré detektivce. Tehdy jsem přečetla vše, co se tady dalo sehnat (i v slovenském překladu).
Tato patřila mezi mé oblíbené :-)))

jprst
jprst
19.08.2019 5 z 5

Autor patří mezi mé hodně oblíbené, takže předem doznávám, že mé hodnocení knihy je tím velmi pravděpodobně ovlivněné. Ale nemohu jinak než za plný počet. A podotýkám, že nemám problém se k ní vždy po několika letech vrátit.

konicekbily
konicekbily
03.08.2019 4 z 5

Jeden z úvodních příběhů řady z 87.revíru. Autor si práci autora detektivních knih/novel hodně zjednodušil: začal s popisem služebny policie (16 detektivů) a popisoval jejich každonní práci, zápletka byla až druhotná. A dobře udělal! Asi ani sám nečekal, že bude mít takovou odezvu a napíše tolik pokračování a my tolik odpočinkové četby!

Ed McBain
americká, 1926 - 2005