Profesionál

Tentokrát musí parta z 87. revíru chytit podvodníka vskutku profesionálního kalibru. Pod záštitou charity láká peníze ze zkušených obchodníků, stejně jako osamělých starých žen. Dobývá ženská srdce se samozřejmou lehkostí. Detektivové znají všechny jeho triky, ale přesto jim stále přibývají mrtvoly na pobřeží…

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24633/profesional-24633.jpg 4.3162

87. revír 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Československý spisovatel

The Con Man, 1957

Kniha Profesionál

Vesmich

To jsem se zase pěkně pobavila! Dneska by to asi autorovi neprošlo, to tempo a ty stereotypní zbytečné výplně, přeskočila bych to. Když se tak ale pěkně přesunu na konec 50.let...parádní všechny ty podvodnické techniky, některé naprosto neměnné a stabilní!!! A ten fantastický Číňan!!!!

janina66

Zpočátku dost zdlouhavé popisováním a přibližováním detektivů z 87. revíru. Kdo by je snad neznal? Poté následuje vyšetřování a výborný napínavý konec. Pozdější knihy už byly více napínavé a propracovanější.

Sixao

(+ SPOILER) Tento díl 87. revíru jsem si vybrala ke čtení, protože na obálce knihy je srdce.
Sňatkový podvodník a sériový vrah nechává svým obětem před smrtí vytetovat srdíčko s iniciálami mezi palec a ukazováček. Do vyšetřování se zaplete žena detektiva Carelly a hraje i hlavní roli v jeho dopadení. Detektiv Brown řeší případ s podvodníky. Tým 87. revíru se v tom tentokrát dost plácal a předváděl, jak se to dělat nemá, a trochu mě to rozčilovalo. Za to hvězdička dolů.

1bublina

I když mám McBaina moc ráda a 87. revír je moje srdcovka, musím dát tentokrát jen 3 hvězdy. Nějak mě tento díl nebavil a trochu jsem se nudila. Napínavé to bylo až na samém závěru. Ale nezanevřu a budu číst další díly. Ještě jich mám před sebou spoustu.

Usire
27.10.2020

Chytré a i s poučením: velká věc končí většinou na maličkostech.

mi-380
26.10.2020

Tak už jsem ji našel - inspiraci. Ať už vědomou nebo nevědomou, vidím ji. Četl Dominik Dán McBainův 87. revír? Má intuice říká, že ano, důkazy mám jen nepřímé, je jich ale dost. Steve Carella a Richard Krauz by si rozuměli. Postupy vyšetřování, pohledy zpět, splétání malých a velkých případů, smutná minidramata obětí, výslechy podezřelých, a dokonce se s hlavními postavami v obou případech dostáváme až do ložnic, k jejich andělsky trpělivým manželkám. Jen humor mezi policisty je v americkém velkoměstě jiný - studenější, občas až nepřátelský.
Carella a spol odhalují podvodnické triky profesionálů, od malých - pětidolarových až po ty velké, kde jde o život, a do středu pozornosti se tentokrát dostává i jeho hluchoněmá kráska Teddy. Znovu musím obdivovat autora za to, jak dokázal do 160. stran nacpat tolik příběhů a děje.
90 % (aktuálně 139 hodnotících s průměrem 86 %).

RADOST
12.10.2020

Profesionál - nejen ten podvodník, který využívá svého působivého vzhledu a znalosti lidské psychiky, ale i interpret audionahrávky Jiří Zavřel. V tomto spojení to byl opravdu skvělý zážitek z 87. revíru. Doporučuji.

tygřík2
08.10.2020

Čtvrtý příběh ze série Revír 87 za dva dny. Jedu, ani nejím :-)))