Brokovnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žena středních let s nožem zapíchnutým v hrudi vypadá ve smrti o něco lépe než dvojice manželů střelená z blízkosti do tváře brokovnicí. To je však jen malá útěcha pro detektivy 87. revíru, kterým za jeden den přibyly hned dva případy, stejně jako to, že ten druhý se nejdřív jeví jako kombinace vraždy a sebevraždy. Vrah s brokovnicí zanechávající po sobě krvavá jatka je i ve zločineckých kruzích vzácností a nemělo by být tak složité přijít mu na stopu. Aspoň to si myslí Steve Carella s Bertem Klingem, kteří dostanou vyšetřování na starost, a brzy zúží okruh podezřelých na minimum. Jenže pachatel udeří znovu a útok přichází z nečekaného směru. Náhle se ukazuje, že za k nepoznání znetvořenými tvářemi obětí střelby z brokovnice se skrývá pravda mnohem komplikovanější a citlivější, než se zpočátku zdálo. A nepomůže ani, že se policisté záhy dopátrají jména, adresy a kompletní totožnosti pachatele. Nevěří, že by se po něm slehla zem, stejně jako zprvu nevěří opilci, který se v baru chlubí, že zabil jakousi ženu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/2499/87-revir-brokovnice-E3V-2499.jpg 4.2164
Série:

87. revír (23.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Shotgun (1969)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Brokovnice

Přidat komentář
konicekbily
07. června

Stará dobrá klasika z 87. revíru. Hezká zápletka, nezvyklé rozuzlení a podrobné vysvětlení. Krátka novela - a bez zbytečné omáčky. Oddechovka jak má být!

SilvieSisinka
16.10.2018

Klasická detektivka od Ed Mcbaina.Zápletku jsem uhodla hned.Časem i kdo to udělal.Prima čtení.

Abnička
24.05.2018

Knihu jsem začala číst s velkým doporučením, že je to opravdu bomba.
Osobně bych to takhle asi neohodnotila.. Kniha mi nepřišla zrovna moc originální, ale je taky pravda co by autor měl vymýšlet asi u 23.knížky z jednoho a samého oddělení detektivů.
Ale i tak - ten závěr byl zkrátka nečekaný! Je to spíše taková oddechovka - nic velkého od toho nečkejte.

Marfiel
16.01.2018

Skvělá detektivka. S dnešními technickými možnostmi by kriminalisté odhalili falešné stopy zřejmě daleko dříve, ale přesto rafinovanost provedení a překvapivý závěr dodávají této knížce stále na půvabu.

Chesterton
13.12.2017

Drsně realistický, vtipný. Stálice.

LutherKing
27.11.2017

Hned jsem jí měl přečtenou. Super detektivka.

borsalino_csfd
16.07.2017

Mé další setkání s McBainem, ale Prachy mě asi bavily víc. Začátek byl dobrý, ale průběh i závěr mi připadl trochu příliš. Nicméně knížka stojí za přečtení.

moničina
18.04.2017

Výborný dej s naprosto neočakávaným rozuzlením. TV inscenácia bola iba slabým odvarom knihy, jediné čo ma na tom tešilo bol Bartoška. Nemám knihe absolútne čo vytknúť.


Štítky

87. revír

Autor a jeho další knihy

Salvatore Lombino

Ed McBain (p)
americká, 1926 - 2005

všechny knihy autora

Kniha Brokovnice je:

v Přečtených244x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených10x
v Knihotéce120x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit1x