Brokovnice

Žena středních let s nožem zapíchnutým v hrudi vypadá ve smrti o něco lépe než dvojice manželů střelená z blízkosti do tváře brokovnicí. To je však jen malá útěcha pro detektivy 87. revíru, kterým za jeden den přibyly hned dva případy, stejně jako to, že ten druhý se nejdřív jeví jako kombinace vraždy a sebevraždy. Vrah s brokovnicí zanechávající po sobě krvavá jatka je i ve zločineckých kruzích vzácností a nemělo by být tak složité přijít mu na stopu. Aspoň to si myslí Steve Carella s Bertem Klingem, kteří dostanou vyšetřování na starost, a brzy zúží okruh podezřelých na minimum. Jenže pachatel udeří znovu a útok přichází z nečekaného směru. Náhle se ukazuje, že za k nepoznání znetvořenými tvářemi obětí střelby z brokovnice se skrývá pravda mnohem komplikovanější a citlivější, než se zpočátku zdálo. A nepomůže ani, že se policisté záhy dopátrají jména, adresy a kompletní totožnosti pachatele. Nevěří, že by se po něm slehla zem, stejně jako zprvu nevěří opilci, který se v baru chlubí, že zabil jakousi ženu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2499/87-revir-brokovnice-E3V-2499.jpg 4.3191

87. revír 23.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Shotgun, 1969

Kniha Brokovnice

tygřík2

Tentokrát jsem se snažila pánům detektivům z 87. napovídat, ale nedali na mne. Alespoň jsem s nimi pobyla delší čas.

1T0S_
14.07.2020

Povedená kniha, která obsahuj vše, co byste od McBainovy detektivky čekali: přímočarou zápletku, překvapivý a logický závěr, strohý styl psaní, žádnou literární vatu a v neposlední řadě také sympatické a uvěřitelné charaktery. 87. revír si svou kvalitu prostě drží.

Laluska73
02.07.2020

Poutavá detektivka...dobré čtení

Andrea81
07.12.2019

Klasická oddechovka, není co řešit...

konicekbily
07.06.2019

Stará dobrá klasika z 87. revíru. Hezká zápletka, nezvyklé rozuzlení a podrobné vysvětlení. Krátka novela - a bez zbytečné omáčky. Oddechovka jak má být!

SilvieSisinka
16.10.2018

Klasická detektivka od Ed Mcbaina.Zápletku jsem uhodla hned.Časem i kdo to udělal.Prima čtení.

Abnička
24.05.2018

Knihu jsem začala číst s velkým doporučením, že je to opravdu bomba.
Osobně bych to takhle asi neohodnotila.. Kniha mi nepřišla zrovna moc originální, ale je taky pravda co by autor měl vymýšlet asi u 23.knížky z jednoho a samého oddělení detektivů.
Ale i tak - ten závěr byl zkrátka nečekaný! Je to spíše taková oddechovka - nic velkého od toho nečkejte.

Marfiel
16.01.2018

Skvělá detektivka. S dnešními technickými možnostmi by kriminalisté odhalili falešné stopy zřejmě daleko dříve, ale přesto rafinovanost provedení a překvapivý závěr dodávají této knížce stále na půvabu.