Brokovnice

Žena středních let s nožem zapíchnutým v hrudi vypadá ve smrti o něco lépe než dvojice manželů střelená z blízkosti do tváře brokovnicí. To je však jen malá útěcha pro detektivy 87. revíru, kterým za jeden den přibyly hned dva případy, stejně jako to, že ten druhý se nejdřív jeví jako kombinace vraždy a sebevraždy. Vrah s brokovnicí zanechávající po sobě krvavá jatka je i ve zločineckých kruzích vzácností a nemělo by být tak složité přijít mu na stopu. Aspoň to si myslí Steve Carella s Bertem Klingem, kteří dostanou vyšetřování na starost, a brzy zúží okruh podezřelých na minimum. Jenže pachatel udeří znovu a útok přichází z nečekaného směru. Náhle se ukazuje, že za k nepoznání znetvořenými tvářemi obětí střelby z brokovnice se skrývá pravda mnohem komplikovanější a citlivější, než se zpočátku zdálo. A nepomůže ani, že se policisté záhy dopátrají jména, adresy a kompletní totožnosti pachatele. Nevěří, že by se po něm slehla zem, stejně jako zprvu nevěří opilci, který se v baru chlubí, že zabil jakousi ženu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2499/big_87-revir-brokovnice-E3V-2499.jpg 4.2227

87. revír 23.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Shotgun, 1969

Kniha Brokovnice

ArwenAragorn

81%

Tři mrtví a senzační rozuzlení. To je další detektivka z 87. revíru. Musím opět připomenout některé skvělé dialogy, u kterých jsem se fakt nasmála.
Doporučuji, knize nemám co vytknout.

Jaruš7

Audiokniha skvělá.
Je to už dost dlouho co jsem ji četla, a tak opáčko, zda si vzpomenu na pachatele, byl trénink mozku. Je ale fakt, že mi ta jiskra mimořádného literárního zážitku ze závislosti na tomto autorovi, zůstala v paměti.
Brokovnice je zbraň jenž má svá specifika. A pachatel tu nejzásadnější hrubě - podcenil, či naopak- využil ?
To je už záměrný, autorův mistrný kumšt, ve kterém, celou dobu čtenář plave.

Bezvadný.

heavy66

Zapeklitě vypadající případ brutálně zavražděných manželů, zdánlivě bez jasného motivu. Sebevraždu vyloučí všímavý Carella na místě, ale nalezení pachatele zabere pár dnů perné detektivní práce a jeho totožnost překvapí detektivy 87.revíru stejně jako čtenáře této napínavé detektivky!

milary

Zdařilá - jak už jinak - úprava, na ČR Dvojce pod názvem Modře vytetovaná dýka.
Nahodile vyposlechnuto, ale velká spokojenost s příběhem i obsazením. Mělo to spád, mělo to napětí a zachovalo si to charisma spojené s 87. revírem. Příjemné "opáčko"...

mi-380

Podzim 1969, hospodyňka si při úklidu zpívá Penny Lane od Beatles, Klingova girlfriend dělá psychologický rozbor Zvětšeniny od Antonioniho, dívky chodí v minisukních, muži stále ještě v oblecích s klobouky. Kling s Carellou hledají vraha s brokovnicí, Meyer a Hawes řeší další vraždu, obě pátrání se nedaří, zato se nečekaně vyjasní záhada z roku 1965*. To vše autor pomocí břitkých a dobře odposlouchaných dialogů spojuje do další rychločetby ze života chlapců ze sedmaosmdesátky, tentokrát s mírně nesourodým dějem, zato s překvapivou tečkou.
85 % (zatím hodnotilo 209 čtenářů a jsme na průměru 84 %)

„Rozhlížím se, jestli tu nejsou nějací známí kriminálníci a vůbec, pozoruju ty typy. Co kdyby. Náhodou. To je nemoc z povolání.”
“Nepovídejte, jste nervózní,” řekla. “To jste tak nervózní z těch mých šatů?”
“Ale ne, jsou to moc pěkné šaty.”
“Chtěla bych mít tu kuráž, abych si je opravdu vzala na holé tělo,” řekla Anne a zahihňala se.
“To už by vás sebrali policajti,” řekl Kling. “Paragraf 1140 trestního zákoníku.”
“Co tam stojí?”
“Nepřístojné obnažování,” řekl Kling a zacitoval: “Osoba, která…

P.S. * spoiler: díl 19 - Nerozhodnost

jaroiva

Standardní McBainovka. Starý dobrý 87. revír.

Zelený_Drak
25.11.2021

Poměrně brzy jsem uhodla, kdo je vrah, takže mě to moc nebavilo.

katka134
30.08.2021

Skvělá detektivka. Pachatel to měl dobře vymyšlené.