Postrach

Detektivové 87. policejního revíru tentokrát stojí před dvěma velkými případy zároveň. Někdo vraždí mladé nadějné sportovkyně a jejich těla zanechává v ulicích města kuriózním způsobem umístěná. Jiný zločinec zase přepadává a znásilňuje mladé ženy a neváhá je pronásledovat až do bytu. Jde o zločiny prováděné mimořádným způsobem, a tak není lehké pachatele dopadnout, ale detektivové Carella, Kling, Meyer a Hawes s policistkou Rawlesovou nakonec případy vyřeší. Zdroj BBart...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11740/postrach-11740.jpg 4.2114

87. revír 37.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Lightning, 1984

Kniha Postrach

willy9203

Pár pasáží trochu nudnějších sice bylo, ale celkově vyzněla ta detektivka skvěle a jak motivy pachatelů, tak vyšetřování byly logické. Nechybělo ani napětí a chvílemi jsem se i zasmál.

Medunkavera

Postrach podruhé

Jasně, že mi to nedalo.
Měla jsem rozposlouchanou tu část, která mě děsila a ta skončila a pak najednou přišla úsměvná část.
Takže jsem si to pustila znovu.
Neříkám, že pak už to bylo nějak hezký, to ne, ty hrůzy tam pak zase byly, ale bylo to protkáno i humorem a soukromím vyšetřovatelů - což mě zajímá - a tak se ty hrůzy nějak odlehčily.
Sledovala jsem hlavně postupy těch, co to vyšetřovali.
Odhalení je zvláštní.
Co všechno se v člověku děje, že tohle spáchá.

Medunkavera

Nelíbilo se mi to.
Ale na mě nedejte. To je můj problém.
Jakmile se ubližuje ženám, konec. Vypínám.
Nechci říci, že když se ubližuje mužům, že je to lepší.
Ne! Není to lepší. A je to stejně hrozné.
Ale když se ubližuje ženě, dotýká se mě to víc.
Dotýká se mě to víc, protože jsem také žena.
Navíc.. autor má úžasnou schopnost vše popsat do nitěrných podrobností: takže to posloucháte a před očima se vám vše promítá. Prostě... jako byste byli u toho a koukali se na to.
Takže jsem řekla: Konec, vypínám.

Jenomže v tu chvíli vstoupil do služebny Meyer Meyer. . .
A to je přesně ten humor, který miluju.
Takže touto pasáží dostala kniha další šanci, že si to ještě pustím.

(Teda.. ten Ed ví, jak v pravou chvíli hmátnout na jinou strunu..)

konicekbily
12.11.2020

Tentokrát vyprávění o denní práci policistů 87.revíru bylo hodně nudné. Autor se zabýval "prkotinami" a navíc i zbytečnostmi, které bych rád v této knížce postrádal, kdyby stránky využil k něčemu kreativnímu. Víc než průměr to není!

Zvelebilova
20.10.2020

Taková oddychovka to byla. Zajímaly mě postupy při vyšetřování a cynické poznámky detektivů. Scéna s "volavkou" byla ale hodně věrohodná a brutální.

RADOST
18.10.2020

Dva detektivní příběhy, které spojuje velmi zvláštní motiv pachatelova jednání. Pro detektivní knihu je i neobvyklý popis pátrání. Ukázka trpělivé a mravenčí práce vyšetřovatelů, shromažďování informací, vyvozování logických závěrů - je to zdlouhavé, náročné, deprimující, ale vede to k výslednému řešení a zajištění pachatelů. Ukázka té nezáživné detektivní práce . Poslouchala jsem jako audionahrávku, číst bych to asi nezvládla.

Usire
05.10.2020

Proč jste na to nepřišli dříve? Vždyť to bylo tak prosté. Pohnutky některých lidí nelze chápat, tak jako ve skutečném životě. Z knihy jsem nebyl zklamaný, dokonce i napětí zde bylo.

renefer
25.09.2020

Tak je to tak půl na půl. Některé části byly napínavé a vtipné (třeba pořízení paruky :), některé byly totální nuda - přehled důkazů, čtení vyšetřovacích zpráv atd. To se v současných detektivkách shrne jednou větou a ještě napínavou.