Tváří v tvář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Největší jména světového thrilleru v jedné knize. Ano, už to tady bylo: v jedné knize se sešly literární postavy, které se podle původní autorské představy sejít nikdy neměly. Jen namátkou: Michael Connelly nechal společně pracovat Bosche a Hallera, Jeffery Deaver dal dohromady Rhyma a Danceovou, McBain zase Carellu a Hopea. Pokaždé ale šlo o postavy stvořené jediným autorem. V této výjimečné antologii je tomu jinak: tentokrát spojilo své tvůrčí síly třiadvacet autorů, kteří bez jakýchkoli pochybností představují absolutní špičku žánru. Ve dvojicích (a jedné trojici) napsali krimipovídky, v nichž po pachateli pátrají vskutku nečekaní parťáci: hrdinové nejúspěšnějších sérií za dvě uplynulá desetiletí. Zajímá vás, jak dokáže vyjít Lincoln Rhyme s Lucasem Davenportem? Anebo jak probíhá pátrání, které vede tým ve složení Harry Bosch a Patrick Kenzie? Jaké záhadě se snaží přijít na kloub dvojice Cotton Malone a Gray Pierce? Bezprecedentní literární počin pod editorskou taktovkou Davida Baldacciho je pro milovníky detektivek a thrillerů takřka povinnou četbou. Protože kdo by si nechal ujít setkání těch nejlepších z nejlepších? Sestavil David Baldacci. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217796/big_tvari-v-tvar-eBG-217796.jpg 3.859
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Domino
Originální název:

FaceOff, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Tváří v tvář

Luigi1
01. února

Tak nevím co si mám o tomto spisovateli myslet.Nejdříve fantazie a pak propadák

Stanas513
09.08.2022

Mám ráda povídky a moc se mi líbí propojené styly mých oblíbených autorů a jejich hlavních protagonistů. Vždy objevím dalšího autora, který mi zatím ještě nepadl do oka.


Mako123123
13.02.2021

Prvé tri poviedky a... stačilo. Aj napriek tomu, že v prvej sa objavil môj najobľúbenejší knižný hrdina a v tretej sa vyskytol tiež niekto koho som už poznal, mi tento formát príde veľmi nešťastný. Absolútny nedostatok priestoru na rozvinutie čohokoľvek. Kedže ostatných vôbec nepoznám, nemám k nim žiaden vzťah a tým pádom mi to ani nemá čo dať, s dalšími to skúšať nebudem.

NienorNíniel
31.12.2019

Tato knížka povídek mi přišla skutečně povedená. Každá příběh byl dost jiný a všechny se mi moc líbily, až na povídku Smějící se Buddha. Naopak hodně povedené mi přišli Přeprogramování, Rýmování s obětí, Pekelná noc a Zastávka na občerstvení. U Zastávky na občerstvení jsem hlavně ocenila ten humor.

ladaol
08.01.2018

V jednoduchosti je síla, stručné, jasné povídky. Žádné sáhodlouhé popisování ničeho.

ferda16
23.11.2017

Pěkná sbírka příběhů. Některé byly opravdu skvělé a některé ne. Ale alespoň jsem si udělala exkurs k různým autorům a jejich stylu psaní. Takže teď vím, kdo by mě mohl bavit a kdo ne.

SilvieSisinka
29.05.2017

Přečteno,něco bavilo hodně něco méně.I tak se kniha dobře četla.

callahanh
21.05.2017

Hodnocení téhle antologie určitě závisí na tom, jak moc zná čtenář jednotlivé hrdiny. Na ploše povídky totiž není čas se s nimi nějak seznámit, takže spíš slouží jako fanouškovský servis a někdy přivedou postavu do jiného prostředí. Osobně mi celá antologie přišla spíš zajímavá než cokoli jiného. To, jak by podobná setkání měla vypadat, podle mého splnili jen Connelly s Lehanem a Child s Finderem, částečně pak i Deaver a Sanford, kteří ale povídku napsali trochu delší, než by se slušelo. Dále pak zaujmou třeba Přeprogramování, a to hlavně tématem, nápadem a atmosférou, Tichý lov taktéž nápadem a akcí a Zastávka na občerstvení, která jediná zasahuje do osobních životů hrdinů. Jako celek sbírka poměrně funguje ale je jasné, že každému se bude líbit jiná povídka podle toho, co kdo preferuje a jak dobře zná hrdiny, kteří se tu vzájemně potkávají. Jakožto lákadlo na samostatné knihy jednotlivých autorů ale Tváří v tvář funguje výborně. 70%

1