Zabiják

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Během jediného týdne jsou střelou zblízka zabiti dva policisté z 87. revíru: Mike Reardon a David Foster. Dvě úkladné vraždy bez zjevného motivu. Rozjíždí se zátah na propuštěné vězně, kteří by mohli mít se sedmaosmdesátkou nevyřízené účty, ale všichni mají skálopevné alibi. A revolver ráže 45 mm vystřelí znovu. Z tkání nalezených za nehty třetího zavražděného policisty, Hanka Bushe, vyčtou odborníci lecjaké údaje o vrahově postavě, zaměstnání, zvycích. Detektiv Steve Carella začíná tušit, odkud vane vítr. Udělá však osudnou chybu – svěří se se svým podezřením jednomu senzacechtivému žurnalistovi, a ten jeho informace zneužije. Vrah po přečtení novin pochopí: musí Carellu odstranit. A tak neopatrný Steve Carella ohrozil nejen vlastní život, smrtelné nebezpečí číhá především na jeho snoubenku, hluchoněmou Teddy Franklinovou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24632/zabijak-24632.jpg 4.2206

87. revír 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Naše vojsko

Cop Hater, 1956

Kniha Zabiják

konicekbily

Úplně první knížka celé série. Na nemnoha stánkách autor stačil popsat prostředí Města a hlavní postavy policajtů 87. revíru. A hned mají na krku sériového vraha svých kolegů. Autor se plně nevěnuje zápletce, ale uvádí na scénu hlavní aktéry. Nicméně vše vysvětlí v závěru.

Corso

Rozjazd serie, svizne, kratke, cita sa to lahko a nenudi. Ale v podstate taka genericka zapletka krimi z velkomesta. Postavy si ale oblubite. Kazdopadne ako to napisat, z dobrych detektivok je toto len spodna policka. Obcas sa zda ze hlavnou postavou je tu mesto.

Usire
08.10.2020

Největší přínosem této knihy je nikdy nevěřit novinářům. Děj byl uvěřitelný, ale závěr poměrně dobře předvídatelný.

tygřík2
04.10.2020

Zabijáka jsem si chtěla poslechnout jako audioknihu. Interpret ji úplně zabil. Většinou není nad voňavý šustivý papír a vlastní vnímání. Bylo to počteníčko! Sice tu a tam podivné chování postav ( věřit novinářům?.-))), ale zase to vyváží krásné popisy města a atmosféry a špičkovací dialogy mezi detektivy. Vrhám se na další díl.

draka
11.09.2020

Na jednoduchém příběhu nás v napětí udržuje přesvědčivě vedené vyšetřování. Výborná a čtivá detektivka, po které budete autorovy knihy nadále vyhledávat a nebudete z nich zklamáni.

katka134
10.07.2020

U mcbainovek platí, že v jednoduchosti je krása.
Ráda se k nim vracím

Greenfingers
28.05.2020

Ačkoliv jsem přečetl již hodně příběhů z 87.revíru, k prvnímu dílu série jsem se dostal až nyní.
Detektivka má ten správný říz, žádná hluchá místa, skvělé dialogy odposlouchané z ulice - prostě klasický Ed McBain v té nejlepší formě.
Měl bych jenom jednu výtku: autor v zájmu zdramatizování závěru nechá zkušeného detektiva udělat fatální chybu, která nakonec ohrozí život jiné osoby. Působí to neprofesionálně, ale také nevěrohodně.

Jenny055
15.04.2020

Stará detektívka, ale siahla som po nej zo zvedavosti, lebo je prvá v sérii "87. revír" so Stevom Carellom. Prvá polovica bola trochu zdĺhavá, ale druhá mala spád a tá "baba" mi hneď začala byť podozrivá, ako na Carellu vyťahovala krásne nohy.