Zabiják

Během jediného týdne jsou střelou zblízka zabiti dva policisté z 87. revíru: Mike Reardon a David Foster. Dvě úkladné vraždy bez zjevného motivu. Rozjíždí se zátah na propuštěné vězně, kteří by mohli mít se sedmaosmdesátkou nevyřízené účty, ale všichni mají skálopevné alibi. A revolver ráže 45 mm vystřelí znovu. Z tkání nalezených za nehty třetího zavražděného policisty, Hanka Bushe, vyčtou odborníci lecjaké údaje o vrahově postavě, zaměstnání, zvycích. Detektiv Steve Carella začíná tušit, odkud vane vítr. Udělá však osudnou chybu – svěří se se svým podezřením jednomu senzacechtivému žurnalistovi, a ten jeho informace zneužije. Vrah po přečtení novin pochopí: musí Carellu odstranit. A tak neopatrný Steve Carella ohrozil nejen vlastní život, smrtelné nebezpečí číhá především na jeho snoubenku, hluchoněmou Teddy Franklinovou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24632/zabijak-24632.jpg 4.2245

87. revír 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Naše vojsko

Cop Hater, 1956

Kniha Zabiják

Olous1

Moje první knížka od autora. Jsem spokojená, divím se, že jsem na tuto sérii narazila až teď. Perfektní počteníčko, přečteno za jeden den, styl psaní a námět skvělý a těch dílů. Čeká mě skvělé čtení na hodně dlouhou dobu. Autora zařazuji do oblíbených. Za mě 100%.

dasenka

Steve Carella v mé nejoblíbenější knize o 87.revíru……a také má první detektivka,čteno v roce 1967?

Kory98

První zmínka o 87. revíru a detektivu Stevovi Carellovi, která rozjíždí kolotoč krásných klasických detektivních příběhů, jaké mám ráda. Mám jich v knihovně dobrou polovinu a vždycky se k nim ráda vracím.

ivana7717

Kto má rád klasické staré detektívky, tak si príde na svoje. Žiadne zbytočné opisy, žiadne krváky, ale rýchly príbeh. Asi by som sa k tejto knihe nedostala, keby som na ňu nečítala recenziu tu, na stránkach databázy.

ropyzz
16.10.2021

knihovna mého dědi obsahuje velkou část dílů této série. vlastně jiné knihy děda nečte a v knihovně nemá.

začal jsem tedy číst s velkým nadšením a mohu říct, že jsem rád, že jsem si tuto knihu přečetl.

knihu nejde srovnávat se současnou literaturou a dektektivkami jako je peter may nebo jo nesbo, ani s klasikou od doylea. je to naprosto unikátní dílo. takovej vlastní žánr.

kniha mě bavila, nebyla to ale moje srdcovka. to však mému dědovi neříkejte

Sixao
26.09.2021

Jako první kniha ze série 87. revír se mi do rukou dostala Nerozhodnost, která se způsobem vyprávění očima pachatele liší od ostatních, celkově je velmi chytlavá a od jejího přečtení jsem věděla, že se k McBainovi budu ráda vracet. Líbí se mi strohý styl psaní, humor a realistický pohled na práci policajtů. Po dalších nahodilém čtení bylo na čase vzít to pěkně popořádku. Na úvod dojde ve městě hned k nělika vraždám policistů. V těch dnech panuje hrozné vedro a zpočátku ani stopy a vyšetřování nikam nevedou. Seznámíme se s detektivem Carrelou, atmisférou ve městě a nechybí překvapivé rozuzlení na závěr. Předchozí přečtené díly se mi přece jen líbily o něco víc, proto 3*

heavy66
01.09.2021

Moje první mcbainovka, kterou jsem objevil kdysi dávno na polici paperbacků v knihovně svých rodičů. Originální název je výstižnější, ale ne dobře přeložitelný do češtiny. Každopádně kniha má výborně napsanou zápletku s drsnými vraždami a strhující závěr - rád se k ní vracím!

Kuža007
17.07.2021

Skvělá napínavá detektivka. Vrah je sice docela dlouho znám předem než ho odhalí, ale skvělý vstup do románů o policistech z 87. revíru. Násilí je zde naturalistické avšak ne bezdůvodné, jak ho můžeme vidět z severských kriminálkách. Naopak, postupy zdejších kriminalistů odpovídá skutečnosti a podléhá přísné logice a příkazům.