Koho zvolil vrah

Koho zvolil vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40650/bmid_koho-zvolil-vrah-4c4-40650.jpg 4 183 28

87. revír série

Jeden z příběhů seriálu o detektivních případech 87. revíru amerického velkoměsta, řešených detektivním týmem, vedeným Stevem Carellou. Pátrá se po vrahovi mladé rozvedené a pro muže žádoucí ženy a vedle toho též po vrahovi detektiva z tohoto policejního revíru.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Orbis

Killer’s choice , 1957

Johny_H.
04.03.2023 5 z 5

Moc hezká milá detektivka s uvěřitelným a ne brutálním případem, ale tím je poměrně smutný.

ArwenAragorn
28.08.2022 5 z 5

81%

Parádní čtení. Mrtvá žena, jak se později zjistí, žena mnoha tváří. A na 87. revíru mají přírůstek - detektiva Cottona Hawese. Ten pak svým přešlapem způsobí, že je málem zabit Carella.
K přečtení doporučím.

janina66
23.08.2022 3 z 5

Taková příjemná oddychovka. Ale! Spousta nejasností o pátrání jak zloděje tak vraha. O to více o povídaní všech detektivů v rodinném kruhu o přijetí nového detektiva a jeho osudné první zaklepání. Už jsem četla kvalitnější a svižmější.

Olous1
12.06.2022 5 z 5

Jako vždy perfektní počteníčko, divím se nízkému hodnocení. Líbí se mi postupy policie, které se zakládají na zavedené technice pátrání. Na 87.revír mi stačí jeden den a mám přečteno. Za mě 100%.

heavy66
19.04.2022 4 z 5

V kauze zavražděné barmanky Annie, která měla širokou paletu zájmů a známostí, nastupuje do služby v 87.revíru Cotton Hawes a loučí se Roger Havilland. Autor rafinovaně nabídne několik podezřelých, kteří měli dobrý důvod Annii zabít, a nechá vážené čtenáře, aby si vybrali toho pravého. Řekl bych, že český název 'Která stála za vraždu' lépe vystihuje dějovou podstatu než originální 'Killer’s choice'!

Kory98
27.03.2022 4 z 5

Tento příběh je za mě trochu slabší, ale zase v něm poznáváme nové Carellovy kolegy, kteří se budou muset na oddělení 87. revíru teprve zabydlet. Tak vzhůru do dalších dílů série :-) ještě pár jich moje knihovna skrývá.

Pablo70
31.10.2020 3 z 5

Detektivky s Phill Marlowem nebo Maigretem vždycky jedou jako namazaný stroj, tenhle případ s Carellou drncá jako auto jedoucí v kamenolomu, hybridní neučesaný styl a neumělá zkratkovistost... A to má vydání z roku 1969 na obálce vznostně napsáno Detektivní román! Přesto všechno bych chtěl upozornit na sociologické momenty příběhu, které se snaží ukázat běžné rozhovory a starosti policajtů v New Yorku (včetně večeře u Meyerů, kde taťka líčí dětem krvavou historku z práce a mamka ho okřikuje), a pak také na dva nečekané výlety do světa umění: "Jaktěživ neviděl tak studený vzorek moderny. Jako když nešťastnou náhodou šlápne do Picassa. Užuž čekal, kdy ho klepne nějaká ručička z Dalího ciferníku. Měl pocit, že ho do pasti chytil a drží Mondrian." (Kdo z vás zná Mondriana, přihlaste se! Snad aspoň znáte Dalího hodiny...) Na návštěvě u majitele kořalny je to pak ocenění starožitností v bytě. Páni, Ed byl opravdu vzdělaný! Už tolik nepřekvapí, že Carella vyhlížel "jako kobra" a Kling mohl být "tak starý jako Elvis Presley".
Oddechovka.

tygřík2
08.10.2020 5 z 5

Nemůžu přestat číst. Mé srdce momentálně bije jen pro 87. revír! :-)))

katka134
09.08.2020 4 z 5

Když jsem četla tuto knihu poprvé zdála se mi nic moc. Ale s odstupem, možná protože už Hawese znám a mám ho taky ráda, ji považuju za další příjemnou detektivku.

vterinka
30.05.2020 3 z 5

Myslím, že tato detektivka neurazí, ani nenadchne. Celou dobu se tam nic zajímavého pořádně neděje a celá zápletka se vyřeší na posledních deseti stránkách.
Nejvíc mě pobavily dialogy, ve kterých je jen přímá řeč bez další omáčky kolem. :-D
Za mě slabá kniha, ale četla jsem už horší.

ddkk
22.04.2020 4 z 5

Jedna z klasických McBainových detektivních novel. Poměrně nekomplikovaný případ 87. revíru, který sice neohromí, ale ani neurazí. Ve smršti krvavých psychothrillerů úplná oddechovka a příjemné počtení o dobách, které už se nevrátí, i když nejsou pryč zas tak dávno...

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Velmi krásná detektivka z mého oblíbeného 87. revíru.

Milonak
11.10.2019 4 z 5

Opět velice dobrá kniha od McBaina. Ne sice úplně top, ale nemá daleko k 5 hvězdám.

Ivan F
29.09.2019 3 z 5

Vzhľadom na rozsah (novela) je to veľmi podarená detektívka, kde autorovi stačí naozaj pár strán, aby rozohral hru, kde čitateľa povodí za nos a detektívi nájdu riešenie. Vzhľadom k ostatným autorovým dielam toto dielko ťahá za kratší koniec a v rámci žánru nie je ničím prekvapivé. Ovšem, vzhľadom na rok vzniku (1957), je to moc príjemné čítanie, kde sa k výsledku detektívi dopátrajú vytrvalou prácou, použitím sedliackeho rozumu a troškou náhody. A to sa v detektívkach vždy cení, aj keď sú super krátke.

konicekbily
23.07.2019 3 z 5

Velice krátká novela - autor do ní stačil vměstnat přijetí nového detektiva, dvě vraždy a dvě přestřelky na Steva - a nestačilo mu potom místo na podrobné objasnění všech souvislosí. Dobrá odpočinková četba - ale autor napsal lepší knížky.

moudivlacek
13.02.2019 4 z 5

Velice povedená detektivka s klasickou "skládačkou" důkazů a klasické detektivní práce. Nikdy nepodceňujte ženy při páchání zločinu, dokáží vypadat nevinně a přitom být opravdové potvory.

jaroiva
02.10.2018 4 z 5

Opět dobrá detektivka, i když rozuzlení mě až tak nezaujalo.
Ale zjistila jsem, že někdy se nehodí být zdvořilý. To mě vážně pobavilo.

SilvieSisinka
26.07.2018 4 z 5

Prostě klasika od Ed McBaina :-)

xxBILLY
21.07.2018

Pěkné, jako všechny jeho příběhy z 87.
okrsku. Ještě jich musím pár sehnat
a přečíst, ať nemám manko.

soukroma
14.03.2018 4 z 5

Oběť pro mne zůstala nepochopitelně nejasná - až příliš odlišných podob, bez vysvětlení - nebylo ho sice pro objasnění zločinu nakonec třeba, ale vrtá mi to hlavou
Na scénu 87. revíru přichází zrzoun Cotton Hawes z jiného okrsku (lepších lidí a méně těžkých zločinů): sympatie zatím moc nesklízí, protože kvůli němu skoro zastřelí Carellu..., přitom právě Carella mu hned od začátku připadá jako skvělý detektiv a dobrý chlap.
85%