Koho zvolil vrah

Koho zvolil vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40650/bmid_koho-zvolil-vrah-4c4-40650.jpg 4 183 28

87. revír série

Jeden z příběhů seriálu o detektivních případech 87. revíru amerického velkoměsta, řešených detektivním týmem, vedeným Stevem Carellou. Pátrá se po vrahovi mladé rozvedené a pro muže žádoucí ženy a vedle toho též po vrahovi detektiva z tohoto policejního revíru.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Orbis

Killer’s choice , 1957

moničina
27.02.2018 5 z 5

Výborný diel, patrí do mojej top 10 kníh zo série 87 revír.

LutherKing
27.11.2017 3 z 5

Tradiční a rychlý McBainův rukopis.

Izu
26.10.2016 3 z 5

Tentokrat slabsi dil.

Jack93
30.12.2015 5 z 5

Poctivá detektivní klasika - přesně to představuje ve světě literatury Ed McBain. Žádná složitá dějová zápletka, velké zvraty, občasná překombinovanost, jak je zvykem u Nesba (v pozitivním slova smyslu). McBainovými ingrediencemi jsou (resp. byly) jednoduchá zápletka, přímočarost a nečekané rozuzlení.

A Stephen Louis Carella, detektiv 2. třídy - největší sympaťák ze všech. Je neuvěřitelné, že McBain ho chtěl nechat zabít ve třetím díle (Překupník) a pokračovat bez něj. Co se nestalo? V průběhu let 1956-2005 vzniklo celkem 55 příběhů o nejslavnějším revíru všech dob. A ve všech se objevil Carella.

87. revír není jen Carella, ale i Meyer, Kling, Hawes, Willis, Parker, Byrnes, Miscolo, Brown, Genero a další. A samozřejmě Teddy Carellová, stojící vždy po boku hlavního hrdiny. A v šesti případech i nepolapitelný zločinec Hluchý.

Je vtipné, že výše zmíněné postavy za těch 49 let zestárli jen o pár let. Vždyť v jednom z posledních dílů jedna z postav dokonce zmínila počítačovou hru GTA! Je dechberoucí, jak dlouho McBain o 87. revíru psal.

Přestože letos uplynulo 10 let od McBainovi smrti, 87. revír a jeho další knihy žijí dál. Z 55 příběhů už mi zbyl jeden jediný - Deset plus jeden. Nezadržitelně se blíží chvíle, kdy dospěji do finiše. Až se tak stane, dám si krátkou přestávku, a pak začnu s 87. revírem úplně od začátku, tentokrát ale hezky popořadě, protože doposud jsem četl vše napřeskáčku, což ovšem vadilo jen trochu.

Disease
23.06.2015 4 z 5

Na 89. revíru není to nejzajímavější, jak se řeší zločiny, ale to, že ten svět žije a knihu od knihy se vyvíjí i soukromý život detektivů. Někdy bych chtěl mít čas přečíst to všechno po sobě.

čef
30.12.2014 5 z 5

Nekomplikovaná klasika pro všechny, kdo mají rádi detektivky. Dávno pryč jsou doby, kdy jsme za totáče žasli nad prvními kousky z 87. revíru jednoduše vyprávěné, samozřejmě neideologické (jinak by to určitě neprošlo) a napínavé do posledního okamžiku. Dnes už je to hodně retro, ale hlavně že pořád zábavné.

Knišíl
24.06.2012 4 z 5

Druhá kniha od McBaina, kterou jsem přečetl a znovu bych se opakoval v přednostech knihy a vlastně celé série 87.okrsku. Z knihy sálá noirová atmosféra a detektivové jsou zde představení jako lidi, kteří také občas dělají chyby.

Lili
30.11.-0001 3 z 5

„Smrt sráží člověka k zemi. Smrt mu bere lidskou důstojnost. Mrtví člověk nedbá, má-li pěšinku ve vlasech. Mrtvá dívka si nedělá starosti, jestli jí čouhá nebo nečouhá kombiné. Smrt zjednoduší lidskou bytost na neladnou hromádku masa."