Kočka na cestách

Toulavého kocourka Nanu zachrání jednoho dne před jistou smrtí mladý muž jménem Satoru Mijawaki. Pět let spolu žijí v jednom z tisíců tokijských bytů. Potom ovšem zasáhne osud a Satoru musí Nanuovi najít nového páníčka. Nasednou do Satoruovy stříbrné dodávky a vyrazí na cestu. Během putování se Nanu setkává se Satoruovými přáteli z dětství a dostává se na místa, kam by se jinak nikdy nevydal. Postupně je mu čím dál jasnější, že za plánovaným rozloučením bude něco víc než jenom Satoruova komplikovaná finanční situace. Proč se Satoru musí své milované kočky vzdát? Jaký osud ho v životě potkal? A jaké tajemství před Nanuem skrývá? Dojemný příběh o kočce a jejím člověku, odehrávající se v japonském prostředí, potěší nejenom milovníky zvířat a koček, ale hlavně ty, kteří hledají nenáročnou a přesto zábavnou knihu pro dlouhá odpoledne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426973/big_kocka-na-cestach-xfo-426973.jpg 4.2147

Vydáno: , Kontrast

Tabineko Ripóto / 旅猫リポート, 2011

Kniha Kočka na cestách

petra5588
18.10.2021

Pěkná knížka, ale asi by se mi příběh víc líbil, kdybych byla taky "kočkomilka", kdežto já jsem spíš "psorád" :)

Tereza0107
18.08.2021

Hrozně nerada čtu příběhy se zvířaty, protože to u mě většinou zavání slzavým údolím - a taky že jo. Konec jsem samozřejmě hrozně probrečela. Satoru byla moc sympatická postava - přátelský, empatický, milovník koček a vůbec všech zvířat a svým způsobem takový uklidňující. I přes všechno, co se mu v životě stalo nezahořknul a staral se o druhé.
Příběh jako takový se mi ale celkem dost táhnul. Celá knížka je takové pomalu plynoucí vyprávění o Saturově životě, žádná zápletka nebo napětí.
Co se mi naopak líbilo, byla kočičí perspektiva světa. Nano měl jako klasický příslušník kočičího kmene všechno na háku. Dobře no, můžu s tebou zůstat, když se tak snažíš a krmíš mě, ale jsem toulavá kočka a klidně se můžeme kdykoliv zase rozejít každý svou cestou. Na konci bylo však moc hezky ukázáno, že to je všechno jenom taková ta "kočičí póza" a Nano svého páníčka moc miloval. No nic, než se zase dojmu, knížce dávám tři hvězdičky a to hlavně za milé postavy, za příběh naopak hvězdičky strhávám. A příště už žádné knížky o zvířatech.

niki-chan
12.08.2021

Pomalé tempo a smutný konec. Ale mezitím krásný a dojemný příběh protknutý minulostí a krásy japonské přírody.

keny
26.07.2021

A zase to poklidné japonské plynuti, pomalá cesta poznání, kdy se něco jen naznačuje, něco nenápadně otvírá... A k tomu milované kočky. A jejich vnitřní uvažování. Mám odjakživa ráda ty road movie, a ve spojení s mými dalšími láskami- kočkami a Japonskem- prostě neodolatelná kombinace. Užila jsem si tu jízdu za bílými jelínky a k hoře Fuji.

iška
24.05.2021

Dojemný příběh, který rozhodně potěší nejen milovníky koček. A i když to není chybou autorky a myslím že ani překladatelky, také mi vadily překlepy a chyby.

daza.dt
21.04.2021

Asi nejsem cílovka či co, ale knížka mě nebavila a nedokázala jsme ji dočíst.

DragonflyT
19.03.2021

Kniha se mi líbila hodně, ale nedokázala jsem ji dočíst až do úplného konce, rozryla staré rány. Příběh byl velmi silný a velmi smutný. Ačkoli jsem od začátku tušila, co přijde, stejně mě to dostalo. Kočky jsou věrná, oddaná a milující stvoření, která vás v životě zarmoutí jen jednou - když odejdou za duhový most. Autorka tohle moc dobře ví a proto je příběh tak poutavý a jedinečný. Rozhodně doporučuji k přečtení, ale pouze se zásobou kapesníčků na otření slz.

Šárkaxx
26.02.2021

Určitě se to nestane mou oblíbenou knihou. Nemusím moc takové ty moderní příběhy typu "roadmovie" a toto je jeden z nich. Bylo to zajímavé, ale jednou asi stačí.