LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Dlouho jsem váhala, zda se do knihy pustit, protože mě některé hodnocení spíše odrazovalo, bála jsem se, že kniha bude vleklá, což se mi chvílemi potvrdilo. Zhruba v polovině jsem si říkala, že by se kniha dala zkrátit. Kromě toho se mi ale moc líbila a za mě je to velmi zajímavá myšlenka i téma. Také se mi líbilo zpracování psychologie postav, to bylo dle mého kvalitní. A v neposlední řadě mě nadchl popis Mexika. Konec mě dostal. Takže až na občasné vleklé pasáže a protahování děje, doporučuji.

25.01.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Od této knihy jsem neměla moc velká očekávání, protože jsem předpokládala, že to bude spíše oddechové čtení bez větší zápletky. A přesně to kniha splnila. Jakmile jsem se začetla, tak měla kniha konečně i větší spád a bavily mě určité pasáže a hlášky. Doporučuji tuto knihu, pokud očekáváte nenáročné čtení.

23.01.2024 4 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a musím říci, že mě nezklamala. Bylo to takové milé zakončení série, které zahřeje u srdce a vy se znovu setkáte s oblíbenými postavami. Doporučuji.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Také se připojuji k nadšeným čtenářům. Ačkoliv se jednalo o trochu jiný styl psaní autorky, tak mě kniha velmi nadchla. Nutilo mě to číst a zjistit, co se vlastně stalo, chvílemi ve mně kniha vyvolávala až nepříjemné pocity. Autorka zkrátka umí čtenáře udržet v napětí. Doporučuji, pokud nechcete od Coolleen Hooverové už jen typické romány.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tato kniha se autorce velmi povedla. Jsem fanouškem Colleen Hooverové a musím říci, že opravdu umí psát skvěle, ač většinou o velmi citlivém tématu. Zkrátka je to kniha, která mě chytla za srdce a nemohla jsem se dočkat pokračování.

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Nemám slov, kniha je tak emocionálně nabitá, že mě dostala.
Velmi mě bavil styl, jakým píše autorka - a i proto se mi kniha četla rychle, stránky se mi pod rukou otáčely doslova samy.
Olivii jsem fandila až do konce, ovšem takový závěr jsem nečekala. Pro mě byla tato kniha na stejné úrovni třeba jako psychothriller. I tomto tématu je důležité mluvit.
Až nyní jsem zjistila, že jsem od této autorky četla již Až budu bez tebe a i tato kniha mě emocionálně rozložila. Doporučuji tuto autorku, i když ví, jak člověka rozesmutnit byť jen příběhem.

24.07.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Na tento další díl jsem se velmi těšila. Za mě byl o trochu lepší přeci jen první díl (pouze o kousek). Zde mi přišlo, že se poté už jen střídavě řešil vztah, zda ano či ne, ale nelituji. Vždy si u tohoto stylu psaní velmi odpočinu a cítím se zde jako doma.
Velmi se líbí, jak je zde krásně popsané prostředí, krajina a i charaktery postav.
A už teď se velmi těším na další díl, který bude jistě pohlazením po duši jako díly předcházející.

03.06.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Kniha se mi líbila. Nebyl to vyloženě ten případ, že by mě ihned zvedla ze židle a já šla žít jinak, ale vedla k zamyšlení. To určitě ano. Ovšem je to velmi smutný a hluboký příběh, který má co předat.

01.04.2022 5 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Thrillery miluji a tento mi velmi sedl! Ano, konec byl sice ohraný (v těchto knihách jako by to už byla norma), ale jinak jsem si čtení hrozně užila - zvraty s manželem apod. Řekla bych vyloženě psycho thriller jako dělaný pro ženy :). Postavy a jejich charaktery byly dobře vykresleny. Určitě si od autorky přečtu její další knihy, dooručuji.

05.02.2022 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Přečteno v rámci povinné četby, i tak bych si knihu přečetla. Film jsem neviděla, takže nemohu porovnávat, ale na můj vkus by zde mohly být nějaké části více rozvedeny. Jinak jsem nečetla Želary, věřím, že tomu poté člověk rozumí ještě více. Hodnotím kladně.

05.02.2022 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a jsem si jistá, že bez výkladu bych všemu nerozuměla. Některé básně na mě byly těžšího rázu.
Líbí se mi zde jazykové prostředky, těmi se to opravdu jen hemží. I když možná o trochu u mne vede Rimbaud s jeho opilým korábem.
Tato poezie není špatná, doporučuji.

29.12.2021 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Na knížku jsem se velmi těšila jen co vyšla. Už obálka sama o sobě je příjemná na pohled.
Příběh byl pro mě relax, ač by se dalo namítnout, že může být předvídatelný, mě moc bavil (I když klišé tu byla, ale v přijatelné míře, u této beletrie to tak je a nevadí mi to). Dále se mi líbilo vykreslení prostředí a též postav - všechny mi byly sympatické. Hrozně se mi u nich v Green Valley líbilo a chtěla jsem tam taky :-).
Celkově na mě knížka působí moc dobře, vyloženě odpočinkově. Nyní na podzim ideální čtení. Čtení, které vykouzlí úsměv na duši, já si k němu brala čokoládu jak byl příběh sladký :-). Troufám si říci, že tento příběh mě vytáhl ze čtecí krize.
Ovšem, už netrpělivě vyhlížím druhý díl.
P.S. Myslím, že každá čtenářka by chtěla svého Ryana :-).

21.10.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

I když jsem četla knihy se stejným tématem tato byla jiná. Velmi smutná, až člověku ukápne slza ani neví jak.
Bylo mi moc líto hrdinů. Opět se mi potvrzuje, že nechápu, jak se taková zvěrstva mohla dít. O to horší je to, že příběh vychází ze skutečného základu. Poutavě napsáno (na mě i moc brutálně).

08.09.2021 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knihu jsem četla, protože je povinnou četbou. Očekávání jsem neměla, i když jsem si tak trochu myslela, že budu nějak překvapená. To jsem byla, ale ne moc mile. Nemohu si pomoct, ale tento styl psaní a jazyk mi nesedí. I když zde byla dobře vykreslena atmosféra nádraží a vlaků.
Na této úrovni mě více oslovil Ota Pavel, ten mě napodruhé chytnul, třeba se mi to stane i tady.

25.08.2021 2 z 5

Opilý koráb Opilý koráb Arthur Rimbaud

Přečteno jako povinná četba. Báseň jsem četla již dříve a byla jsem více nadšená, nyní mě verše již tak neoslovily. Ovšem cením věk autora, když báseň vznikla.
Četla jsem celou sbírku, některé básně mě chytily více, některé méně.

25.08.2021 3 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Panejo, nemám slov! Knížka mě dostala. Tak moc krásně, ale zároveň bolestně a citlivě napsaná.
Nejde o nějakou prvoplánovanou oddechovku, ale o knihu, která ukazuje na to, co je v životě skutečně důležité.
Doporučuji všem, to se musí přečíst.

12.07.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Musím říci, že na knihu jsem byla velmi natěšena, ale po přečtení z ní nejsem vyloženě paf. Možná jsem měla větší očekávání, chvílemi mi kniha jako kdyby připomínala jiné thrillery. Osobně bych možná příběh trochu zkrátila.
Ovšem, kladně hodnotím postavy a jejich vykreslení, to autorka zachytila dobře. A stejně tak i atmosféru a prostředí. A jako malý hezký bonus jsou na začátku každé kapitoly citáty od hlavní postavy - spisovatelky :).
Líbí se mi motiv závisti a žárlivosti a co vše to může způsobit a ovlivnit :).

16.06.2021 4 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Milý útlý komiks o lásce a o všem co k ní patří, ať už jde o starosti nebo radosti.
Čte se velmi rychle, mohla by mít více stran.
Obrázky zlepší náladu a zahřejí u srdce.
Doporučuji!

10.06.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsem dostala v rámci povinné četby a musím říct, že jsem čekala více. Jsem spíše zklamaná. Vím, že příběh je záměrně psaný prostě a že nemá být jeho hloubka hned vidět, ale mně to nesedlo . Zároveň jsem ráda, že jsem se s příběhem blíže seznámila, zkusit se má vše.

23.04.2021 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Pro mě byla kniha naprosto perfektní!
Od autorky již třetí. Nyní srovnatelná s Za zavřenými dveřmi. Dilema pro mě tak silná vyloženě nebyla, tu bych ani tak nehodnotila jako thriller. V Pasti lží byl pro mě IDEÁLNÍ THRILLER, takový mám ráda, pořádný s napětím.
Ač jsem viděla názory, že je příběh primitivní, tak pro mě měl spád a držel mě v napětí. I když jsem začala docela brzy tušit, kdo je vrahem, tak se mi líbilo počínání hlavní hrdinky.
Chvílemi jsem se ze začátku až bála.
Chválím propracované detaily.
Postavy mi byly sympatické...všechny...skoro...
A prostředí se mi krásně představovalo.

05.02.2021 5 z 5