První chyba

Nenapadlo ji, že se ještě někdy bude mít tak dobře. Po smrti prvního manžela se Alice znovu provdala, se svým druhým mužem má úspěšnou firmu, dvě báječné děti a překrásný dům. Uvědomuje si, že život by byl jiný, kdyby její první muž tragicky nezahynul. Ale s Nathanem se jí vrátilo štěstí, po kterém tolik toužila. Alice také ví, že s nejlepší přítelkyní Beth po boku přežije všechno dobré i zlé. Beth je ten nejspolehlivější a neoddanější člověk, jakého zná. Takže když se Nathan začne chovat podivně a Alice se zmocní podezření, že má milostný poměr, požádá Beth o pomoc. Nejlepší kamarádce přece může věřit za všech okolností, nebo snad ne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477592/big_prvni-chyba-h1K-477592.jpg 4.558
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

The First Mistake, 2019

Kniha První chyba

Kekik
předevčírem

Mé první seznámení s autorkou proběhlo na výbornou.
Kniha je rozdělena na tři části. První část mě bavila, druhá také začala dobře, ale pak sklouzla do trochu nudné části. Vyústění druhé části nepřekvapilo. Třetí část nejzajímavější.
Autorčin styl psaní mně vyhovuje. Určitě vyhledám i předešlá díla. Zvláště na Matčinu hru se těším již dlouho.

romika

Knížka se dobře četla,svižný děj,ale chvílemi motanice kolem jedné z postav...a tedy tolik naivních ženských...solidní průměr,neurazí nenadchne....a konec za mě už úplně blbý.

Renatecka

Velmi dobře se to četlo, ale zvraty na konci těchto současných thrillerů jsou někdy až moc mazec :-D Ale dobrý, doporučuji k přečtení.

TessaJean

Nebylo to špatné, dobře se to četlo, ale žádná hitparáda to teda nebyla.. za mě jen obyčejné rodinné drama, které hodně brzy zapomenu. Neustále jsem čekala až se tam začne něco dít, ale stalo se tak jen v určitých částech knihy.. spíš mi přišlo, že autorka vařila z vody....

Janápek621

Ty brďo. Byla jsem napnutá jak kšandy. To bylo teda super. Autorka píše tak čtivě. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a byla jsem naštvaná, kdykoli jsem ji měla odložit. Pořád se mi honilo hlavou, jak to jen bude na konci propletené? No, vše by mě nenapadlo. Konečně hrdinka, která nemá neustále klapky na očích. Naprosto doporučuji.

L.Helena

Povedená knížka, bavila mě, dobře se četla. Některé z těch závěrečných zvratů se daly tušit již dříve, ale zůstalo i dost překvapení na samotný konec. Líbily se mi již předchozí dvě autorčiny knihy, a ani tato nezklamala.

nada3314

Ten kdo četl předchozí knihy autorky a líbily se jim bude i z této nadšený. Já se taky řadím mezi tyto nadšené čtenáře… Je to již má třetí kniha, která u nás byla od autorky vydána a já četla obě předchodchozí, obě jsem hodnotila 5 hvězdičkami... Jsem moc ráda, že jsem si našla čas i na tuto třetí….. Obálka knihy je opět velmi lákavá je všude vidět, tuhle červenou krásku určitě nepřehlédnete.

Moc se mi líbilo jak nás autorka nechala nahlédnout do podnikání a soukromého života hlavní hrdinky Alice. Alice je úspěšná podnikatelka a zároveň matka dvou dcer a snaží se tyto dvě věci zkoordinovat, tak aby neošidila ani jednu stranu. Je to velice těžké, ale né nezvládnutelné. Nic není tak jak se na první pohled zdá, v polovině knize se nám do příběhu ještě zamotá kamarádka Alice - Beth, která má v ději také své nezbytné místo. Může se zdát, že má Alice na muže smůlu, když si své oba manželé brala, bylo to vždy velmi rychlé a láska ji zaslepila mozek. Řídila se srdcem a to není vždy dobré… Jestli se Alice rozhodla správně to se dozvíme až na konci knihy...

Příběh je originálně zamotaný, propracovaný, nenudila jsem se ani na chvilku. Autorka nás vůbec nešetří a hezky nás nechává se v tom máchat. Celou dobu nevíme, kdo je ten zlý a kdo hodný, kdo to myslí dobře a kdo špatně. Ke knize jsem se ráda vracela, vždy když jsem přišla z práce, aspoň na chvilku jsem brala knihu do ruky a četla, ať se zase dozvím o trošku víc… Knihu bych zařadila spíše do škatulky hodně povedených psychothrillerů.

Moc jsem si čtení užila a až u nás vyjde další Sandinina kniha budu já první v řadě, kdo si ji bude chtít přečíst. Měla jsem velmi velké očekávání a jsem ráda, že mě kniha nezklamala. Nemůžu jinak než doporučit!

evaval

Musím říct, že knížka se mi líbila mnohem víc než předešlá od autorky (Matčina hra). Chytí od první stránky a jak se děj rozmotává byla jsem neustále nucena měnit svoje závěry, přesto mě konec překvapil a zdaleka to nedopadlo tak, jak to průběžně vypadalo. Knížka chytí a nepustí.