LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihy jsem se dost obávala, ale jelikož je to povinná četba, tak jsem se přemohla a dobré. Nakonec jsem se i zasmála, začátek mi přišel nadějný. Jen se mi někdy zdálo něco zamotané, konec dobrý, takže spokojenost.
Chválím krátkost knihy :-)

04.01.2019 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou by si měl přečíst každý :-)

01.11.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nevím, co si mám o knížce myslet. Strašně jsem se na ni těšila, poté se s chutí do ní začetla...A uprostřed mě začala nějak nudit, přešlo to určitého 'stereotypu' až mě to nudilo. Na chvilku jsem ji odložila a když jsem se k ní vrátila, tak se to zlepšilo. Třetí část byla dost překvapující, ale něco mi tam chybělo, což se mi většinou u thrillerů moc nestává, nějaký ten velký zvrat...
Jinak se mi moc líbilo pojetí 'motýlů' a postava Desmonda.
Nedokážu si představit o čem může být druhý díl.

28.09.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Moc krásná knížka, která se četla lehce.
Líbilo se mi vše. Jak se knížka blížila ke konci bylo to strašně smutné, ale jakoby na konci byla naděje, uklidnilo mě to :-)

27.07.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Na knížku jsem se strašně těšila. Chvílemi nevím co si o ní myslet. Asi měla malé chybičky, ale jinak zpracování bylo dobré a konec byl naprosto super (vyhovující ve prospěch všech).
Určitě to nebyla moje poslední knížka od této autorky :-).

21.07.2018 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Na knížku jsem se hodně těšila, ale trochu mě zklamala. Konec to vylepšil (zvraty, apod...)

20.07.2018 4 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

4,5★/5★
Knížka je ideální na léto. Taková letní oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet. Láska hrdinů je zde předvídatelná, ale jiné scény, (děj) ne. Tím mě knížka mile překvapila a změnila u mě i hodnocení. Dalším milým překvapením jsou krátké kapitoly, což je poměrně osvěžující.

10.07.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Moooc krásné pokračování! Opět nemám slov, mnoho věcí mě překvapilo. Je to divné, ale tentokrát jsem v klidu. Třeba konec druhého dílu, kdy jsem nemohla ani dospat až vyjde pokračování...Zkrátka klidný konec, který mi dovolí už zase normálně usnout :-D.
Za mě super pokračování a těším se na povídku :-).

06.07.2018 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Úžasná kniha, plná smutku, ale i vtipu a krásných myšlenek.
Doporučuji!

18.06.2018 5 z 5

První život První život Gena Showalter

Super knížka od začátku až do konce! Je oproti všem knížkám v YA žánru tak jiná. Hned od začátku mi byla Desítka sympatická. A Archerovi a Killianovi dopisy na začátku byly skvělé a Bow, to je kapitola sama o sobě :-D. Knížka má hezké poslání a ty citáty jsou také moc krásné, skvěle se ke knížce hodí.
Jen mě u konce rozhodila jistá část (nechci spoilerovat). Každopádně se moc těším na pokračování, tato série má dost dobře našlápnuto.

05.05.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Moc krásné pokračování, bylo krásné se zase vrátit za Eden a Tylerem + Snake a Emily nebyli vůbec špatní :-). Nápad s New Yorkem byl pěkný, líbilo se mi i popisování míst v NY. A ten konec ? Ano, je pravda, že to možná mohl být poslední díl, ale to mi vůbec nevadí a těším se na další díl a doufám, že vše bude v pořádku :-).

28.04.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Moc hezké zakončení série.
Myslím si, že to dopadlo tak akorát (myšleno: že konec nebyl nějak extra přeslazený). Za mě moc krásná oddechová série :-).

24.04.2018 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Na knihu jsem se moc těšila. Chvílemi mě trošku zklamala, jako by jí něco chybělo- jakási jiskra. Jinak spíše typický příběh, někdy až moc brutální. U konce příběh nabral spád, tak se těším na pokračování.

20.04.2018 4 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Moc hezké zakončení série. Konec trošku dojemný. Oproti prvnímu dílu byl zde znát pokrok. Blair a Rush mi přišli vyspělejší. Postavy jako Grant a Woods, Bethy a Jace byly v této knize (sérii) prostě super :-).
Ráda si přečtu i ostatní díly v angličtině.

21.03.2018 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Hezké pokračování. Oproti prvními dílu lepší, byl vidět vývoj postav. Propracovanější díl.

21.03.2018 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Knížka je spíše oddechovka. Nenáročný děj.

19.03.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná knížka s kouzelným příběhem. Je pravda, že tam nebylo moc napětí, nebo romantiky (spíše ke konci)
a byla trochu kratší, ale za to měla knížka hezké poselství a to oceňuji :-). Četla se velmi rychle, za jeden den jsem ji přečetla.

03.03.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Fantastické pokračování! Postavy a děj zkrátka vše se opět posunulo někam výš. Rozhodně mezi prvními díly je zde pokrok znát. Začátek byl opět skvělý a i to, jak se vše začalo stupňovat. Lorcan s Elide byli zajímavé postavy a v knize se mi líbily. Manon jsem si zde asi nejvíce oblíbila. Konec byl neuvěřitelná nálož a to, co se stalo...Nemám slov..Snad jen, že vše dopadne dobře a my se brzy dočkáme dalšího dílu.
P.S.: Aelin a ostatní do toho ! :-)

01.03.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nádherné pokračování, kde nechybí spousta akce a napětí :-).

18.02.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pokračování si opět udrželo laťku. Děj byl velice napínavý, nechyběla v něm akce - hlavně na konci. Konec navnadí na pokračování :-).

06.02.2018 5 z 5